Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 25. 8. 2020 07:47

IB mají sice použitelný, ale třeba u Fio je ještě mnohem lepší.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2020 08:37

No, tak jsem zrušil přebytečných 9 účtů, aspoň to přes IB jde celkem snadno a rychle.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richtrj 25. 8. 2020 08:54

xls píše:IB mají sice použitelný, ale třeba u Fio je ještě mnohem lepší.


Ano, u Fia je dobrý, dokud od toho člověk nechce víc - třeba kategorie plateb nebo loga společností, které také pomáhají v orientaci. Bohužel to tímto směrem vylepšovat asi nebudou. Chápu, že třeba pro firemní sféru je jinak IB Fia naprosto super, ale pro domácí finance bych uvítal některé další možnosti.
richtrj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2020 09:11

Sto lidí, sto chutí. Já loga (která jsou občas chybně) klidně oželím výměnou za to, že se mi na obrazovku vejde více plateb (lépe se pak orientuji). Také považuji IB FIO za nejlepší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 8. 2020 10:25

PatrikChrz: sakra a ted budes mit malo uctu ne? :D To jako zes AirBank zrusit uplne a nebo alespon 1 ucet u nich ponechal? :)

Me se IB libi toho typu co ma Moneta nebo Equa Bank. U AirBank je to spise zvyk, da se.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2020 12:06

Zrušil jsem jen těch 9 "přebytečných" běžných účtů, tj. zbyl jeden běžný a jeden spořící.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 25. 8. 2020 12:24

Ono už Airbank se nehodí na moc jiného, než, jako rušící účet přes online mobilitu pro jiné banky...Je to taková průměrná banka, která neoslní.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 8. 2020 13:01

Přesně. Airbank není špatná, ale že by něčím vyloženě oslnila, to vůbec. Snad jen ta online mobilita :-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 8. 2020 16:21

Na každodenní běžné výdaje potřebuji b.ú. s okamžitou platbou (OP gratis). Proto mi vyhovuje MMB (b.ú.+s.ú.) //před OP to byla Air//, kam měsíčně nasypu částku, na b.ú. si nechávám 2tKč, zbytek na s.ú. a z něj operativně mobilem doplňuji zpět na b.ú. Takže je mi "jedno", za co platím (loga netřeba). A tímto zp. neutrácím ani moc rychle a dobře se kontroluje celk. měsíční útrata. Občas to kombinuji platbami kreditkou a na s.ú. si nechám finance. Přehlednost a dohledatelnost je podstatná (tj. mB je pro mě díky "mPřehlednosti" nepoužitelná...).
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 25. 8. 2020 19:21

Dělám to podobným stylem, plus ještě něco málo pravidelně do ETF. V dnešní době moc nerozumím kroku AirBank, že nechá zpoplatněné výběry z cizích bankomatů, zvlášť po té dlouhodobé prezentaci v reklamě, že oni nejsou jako jiné banky. No, už jsou.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 8. 2020 19:50

Jednu dobu (v současnosti nevím) byl šéfem retailového bankovnictví Roman Truhlář, bývalý GŘ mBank ... :-)

Patriku, v čem se ti zdá být IB nejlepší?

Fio jsem nedávno zrušil, ale cca před rokem jsem lašoval o založení něčeho, s čím bych musel na Fio pobočku na Slovensko. Nemohu si vzpomenout co to bylo. Nějaké nápady, co to mohlo být?
PS: Fio pobočka je již i v Piešťanech.
Naposledy upravil MirekM. dne 25. 8. 2020 21:02, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 25. 8. 2020 20:14

OnderCZ píše:V dnešní době moc nerozumím kroku AirBank, že nechá zpoplatněné výběry z cizích bankomatů, zvlášť po té dlouhodobé prezentaci v reklamě, že oni nejsou jako jiné banky. No, už jsou.

Před časem jim nevyšlo spojení s Monetou... Vypadá to, že o naoko načinčanou nevěstu přestal být zájem, takže teď je naopak nutné cenu nevěsty co nejvíc snížit, aby o tu šmudlinku měl vůbec někdo zájem.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 8. 2020 20:20

IB FIO dle mě nemá koknkurenci. Logická klikačka je asi základ. Můžeš si např. vybrat sloupečky a jejich pořadí. Bezva přehled plateb i na čekačce, vyhledávání, editace poznámek plateb i již odešlých. Ale hlavně má celkový přehledný dlouhý výpis (od první platby). A ještě další finesty.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 25. 8. 2020 21:19

Jj, nejlepší finest je to, že ti tahle parodie na banku vypoví nevyužívaný kontokorent, protože jsi si dovolil nechat posílat výplatu do jiné banky, a dá ti to do registru jako zesplatněný úvěr. A stáhne to až pod pohrůžkou soudem. FIO NEVER MORE.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 25. 8. 2020 21:29

OnderCZ píše:Dělám to podobným stylem, plus ještě něco málo pravidelně do ETF. V dnešní době moc nerozumím kroku AirBank, že nechá zpoplatněné výběry z cizích bankomatů, zvlášť po té dlouhodobé prezentaci v reklamě, že oni nejsou jako jiné banky. No, už jsou.

Nejen nechá, ale ještě je zdraží... :roll: Jo, ono se řekne, však se dá platit kartou. No, v Praze a větších městech jo. A tam se i ten zelenej bankomat najde. Ale pak člověk vyjede někam pryč (prodloužený víkend v Harrachově a Špindlu, dovolená v Beskydech) a kartou nezaplatíš ani v solidně vypadající restauraci a seš rád, že najdeš aspoň bankomat té ošklivé velké banky a nemusíš vybírat z Euronetu.

Jo mimochodem, odjel jsem do Bulharska s 10 EUR cash v peněžence, že si vyberu až tam (však mám Revolut a mBank svět, že), jak tady často čtu coby rady. Pak jsem byl 2 dny bez Leváků, během nichž jsem obešel všechny bankomaty 3 bank, které byly poblíž, všechny mimo provoz a 3. den vybíral z Euronetu. Tak já nevím, možná je pro některé zdejší diskutéry hledání vhodného bankomatu zpestřením dovolené, jako třeba geocashing nebo jsem fakt smolař... O:-)
Thom
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků