Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 9. 2020 08:45

Zajímavé. Jako kdyby tam byly třeba nějaký halíře, tak bych si řekl, že je to zase tradiční rozpor v zaokrouhlení, ale takhle je to fakt zvláštní. U hello tím začíná být celkem nejasné, jak jí vlastně používat a teď v září se to ještě zkomplikuje. Trochu to vypadá, že moje mototechna asi zůstane jenom na placení benzínu a případně do zahraničí.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 2. 9. 2020 09:00

Cast plateb z 31.8. mi zapocitali do 08/2020 a nauctovali 50 CZK za rezervaci zdroju ... takze neco tam vyrabeji :)
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2020 09:04

wetherek píše:
__Pavel píše:Také si myslím, že je to jen nějaký provokatér.

Provokater nejsem, zamestnanec banky taky ne. Bracha to na karte udelal stejne, jen posilal celych 50 a nic mu nenapocitali, me minuly mesic taky nic, stalo se to na klasicke Hello kreditce, jeste mam Mototechnu, tu pouzivam na bezne platby a splacim na konci mesice, ta byla ok. Posilam adminu Patrikovi kompletni vypis...

Fakt divné, kdyby se to dělo i ostatním, tak bych řekl, že Hello "opravila chybu". Je fakt, že minulý měsíc jsem čerpal pozdě a vrátil brzy, uvidíme, co tento měsíc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lenka_2 2. 9. 2020 09:42

Já myslím, že jenom přestalo platit to, že platby z posledního dne měsíce se vždy započítávají do příštího měsíce. Stačí poslední den pro jistotu kartu nepoužívat, jinak snad vše při starém.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 2. 9. 2020 09:47

Minulý měsíc jsem převedl hotovost jinam, splaceno před koncem měsíce a žádný poplatek. Dělal jsem i platby kreditkou, 1% i bonus za restaurace vyplacen.

Ale tento měsíc raději žádné posílání hotovosti ani Curve, Revolut apod. Očekávám že (vlivem prováděných změn) bude v následujících dnech/měsících spousta různých poplatků/nevyplacení bonusů (a u každého jinak, dle toho jak to HB systém pobere).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 2. 9. 2020 09:59

Nový podmínky platí až od 23. 9., do tý doby by to snad mělo být s Curve bezpečný, ale radši do 23. 9. vyrovnám a pak už do konce měsíce nic. A pak počkám na případný překvápko...
hopo.hopo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 9. 2020 12:11

Lenka_2 píše:Já myslím, že jenom přestalo platit to, že platby z posledního dne měsíce se vždy započítávají do příštího měsíce. Stačí poslední den pro jistotu kartu nepoužívat, jinak snad vše při starém.

možná by stačilo pracovat s malou rezervou, přebitím a ne naprosto přesně nulovat. Nechat si třeba tisícovku na poslední den v měsíci na případnou útratu by tolik bolet nemělo.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 9. 2020 12:50

Na výpisu za srpen se u kreditky objevil řádek "extra odměna 10%" a připsali mi tam 16Kč.
Měli jste to také někdo? Za co to asi může být? Zvýhodňují takto platby u nějakého obchodníka?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 2. 9. 2020 12:56

že by akce 10% v srpnu a restaurace a hotely?

https://spolu.hellobank.cz/t/az-500-kc- ... edit/13806
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 9. 2020 13:10

V restauraci ani v hotelu jsem neplatil. Ale celkem 160Kč jsem utratil u jednoho stánku s občerstvením na Lipně. Tak asi to brali jako restauraci.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 2. 9. 2020 13:24

wetherek píše:Datum byl srpnovy, jediny rozdil oproti predeslemu mesici, ze tam byla jedna platba nalepkou

Chystas se to reklamovat, nebo nejak dale resit s HB?
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 9. 2020 13:44

Reklamovat, když to tak správně dle jejich podmínek má být (okamžité úročení převodu z kk) a jen to dosud jejich systém "promíjel", když bylo splaceno do konce měsíce? To bych nedělal, nebo to promíjení zastaví všem a bez rozdílu :(. Myslím že je naštval tím, že v podstatě převodem vyprázdnil kreditku na celý měsíc do poslední koruny, možná mu tam ty úroky dopočítali ručně jako "výstrahu". Přeci jen převést ven něco málo, nebo celý zůstatek 50k, to je rozdíl. A ještě ta provokativní zpráva u toho převodu, že to je do Moneta na úrok 1,5%, toho pokud si v HB všimli, nebylo by divu že by jim to hnulo žlučí a ručně by ty úroky v souladu s podmínkami nechali dopočítat :). Ono jejich monitoring je pokud se nepletu nutí ručně analyzovat transakce nad určitou částku (těchto bezmála 50k převodem do toho určitě spadá, i při menších částkách posílali SMS zda daná transakce je ok, když byla větší, třeba v minulosti větší dobití CK), takže toho textu si někdo z HB při této kontrole všimnout mohl.
Naposledy upravil minarjo dne 2. 9. 2020 13:54, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 9. 2020 13:49

Pokud to systém promíjel, tak to nezastaví všem a bez rozdílu, protože to nedovedou. A až to budou umět, pak to teprve zastaví všem a bez rozdílu. Nereklamoval bych, ale klidně bych se zeptal, jak je možné, že při stejném postupu jako v minulých měsících najednou naúčtovali úrok a poplatek.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 2. 9. 2020 13:51

Mě tam teda prémii za hospodu nepřipsali - reklamace.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 9. 2020 14:21

Podle mě je reklamace taky blbost. Přece nebudu reklamovat něco, co jsem svým způsobem zneužíval... Jenom lehká matematika - pokud to takto procházelo aspoň 14 měsíců, tak je pořád v plusu :D Prostě podstupovat tohle riziko za zhruba 50 Kč měsíčně nemá podle mě smysl, protože byla otázka času než se stane to, co se stalo. Jasně, po bitvě je každý generál, ale v tomhle případě jsem se tím řídil dávno, takže se mi to snadno píše.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka