Refinancování hypotéky - účelně vynaložené náklady (KB)

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maros23 11. 7. 2020 21:56

Ahoj, máte někdo zkušenost s vyčíslením "účelně vynaložených nákladů" na předčasné splacení/refinancování hypotéky u Komerční banky (pro smlouvy podle aktuálního zákona o spotřebitelském úvěru)?
maros23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mimonik 26. 7. 2020 09:36

Normálně je požádej, oni ti to vyčísli a pak se rozhodneš, jestli do toho jít nebo ne.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Feodaron 1. 9. 2020 21:27

Mám, opakovaně vyčíslili náklady na 0 při úplném splacení refinancováním u jiné banky, poprvé půl roku po uzavření smlouvy, podruhé nyní rok a půl po uzavření smlouvy, a to při fixu na 10 let.

Připojil bych se ale vlastní dotazem na to samé, akorát u Monety a Sberbank. Právě nyní zvažuju nabídku refinancování těchto bank a hlavním faktorem pro mě je, jestli mě případně, pokud by se zase objevila výhodnější nabídka, nechají takhle bezbolestně odejít i před koncem fixace jako mě nechá KB.
Feodaron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 2. 9. 2020 11:30

Musí, jinak mají problém s ČNB. Já slyšel právě jen o KB, že dělá problémy.
Spíš záleží, kolikrát za život ještě budeš hypotéku sjednávat, celkem si totiž myslím, že se tím člověk v dané bance dostane na blacklist. Nebo minimálně přijde o dobrou sazbu v budoucnu.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Feodaron 4. 9. 2020 10:55

Ono to úplně vždycky ve všech případech stejně, podle dnešního článku na aktuálně dělají problémy KB, Unicredit a nově se k tomu chystá i ĆS.

https://zpravy.aktualne.cz/finance/popl ... f6b220ee8/

Mám přes známého zkušenost s Unicredit, která ho jít nenechala. Argumentace metodikou a výkladem zákona o spotřebitelském úvěru nezabrala, sami mu doporučili obrátit se na finančního arbitra a i na ČNB. Na ČNB podal podnět, což nic nestojí, ale taky vůbec nepomůže. ČNB mu napsala, že děkují a že to zohlední v kontrolním plánu.

Na druhou stranu, mně KB, která podle článku účtuje náklady vyšší než administrativní, vyčíslila 0, ale mám tam historii problémového klienta, který mnohokrát reklamoval, hádal se o poplatky a podobně, takže je možné, že už o mě prostě nestojí a chtějí nechat jít. Jejich blacklist mě nezajímá, existuje velká spousta dalších bank, které mi svoje služby rády prodají, nepotřebuju být s KB kamarád.
Feodaron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 4. 9. 2020 17:04

To je úžasný článek. Banky se tváří jak kdyby dělaly jednu hypotéku ročně, přitom ty předčasně splacené peníze jdou nejpozději druhý den jinému klientovi na novou hypotéku. :mrgreen:
ČS a její 2 %, to je solidní sviňárna. Ještě že jsem stihl utéct včas.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 4. 9. 2020 19:45

No jo, ale ta nová hypotéka je za nižší sazbu, takže s tím starým zajištěním je sice banka stejně chráněná před změnami sazeb, ale má z toho jen jistou ztrátu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Prologer 1. 10. 2020 16:00

Máte už někdo zkušenosti s odvoláním se k ČNB nebo finančnímu arbitrovi?
Chtěl bych refinancovat od ČS, ale ti mi to teď (zatím jen ústně po telefonu) vyčíslili na solidní pálku (stejnou jakou mají i nově na webu). Přijde mi to dost absurdní, aby to nyní změnili ze dne na den, když je výklad ČNB dost jednoznačný a i jejich výklad byl do srpna s tím od ČNB v souladu.
Přemýšlím tedy co teď, zda podat první odvolání k FA nebo zda první refinancovat a až pak se odvolávat. Zároveň bych si i ideálně rád nevytvořil s ČS špatné vztahy, proto bych to nejraději řešil ještě nějak dohodou, ale u nich se nezdá, že by se chtěli bavit. Jejich retenční nabídka je taky směšná.
Budu rád, pokud se mi třeba někdo ozvete do SZ, kdo jste tohle řešili.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 10. 2020 15:46

Spořka couvá od účtování nákladů (ušlého zisku) za předč. splacení hypotéky!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 9. 10. 2020 17:35

To zní skvěle, odkud máš prosimtě tuhle informaci? Nikde k tomu nic nevidím a jejich kalkulačka pořád ukazuje pálku.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 24. 10. 2020 10:02

Jinak hypoteční banka chtěla 500, ale nakonec byli schopni dorovnat konkurenci. Equa chtěla nějaké 4 tisíce u hypo něco pod milion (jiná než ta první).
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 28. 10. 2020 19:47

Mate nekdo jeste jinou zkusenost z posledni doby u KB?
Zkusil jsem kalkulacku na jejich webu a ukazalo mi to cca 29tis.
Jedna se o hypo, zbyvajici doba fixace 5,5 roku a vyse hypo mene nez milion.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 28. 10. 2020 19:57

Pozadej oficialne a pokud ti daji takovyhle nesmysl, tak se obrat na financniho arbitra.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod medacek 26. 12. 2020 08:57

Dobrý den, přidávám sem zde také svoji zkušenost. Hypotéku jsem podepsal 29.5.2019 na 2,8 mil se splátkou 11373,- s fixaci na 10 let a sazbou 2,64. Teď jsem si zkusil vyčíslit částku za odstoupení a vyšlo mi 132k. Není to trošku hodně? Když zkusím doplacení 23.12.2021 tak je částka za odchod cca 50k. Jestli chápu správně v případě prodeje, by to mělo být max procento z celkové nedoplacené částky..
medacek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 12. 2020 10:02

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků