MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 5. 10. 2020 16:18

Já také, ale jednou se stalo, že to nešlo.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 5. 10. 2020 16:19

Jde to případně obejít přes okamžitou platbu a nepoužívat volbu převod mezi svými účty.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 5. 10. 2020 17:31

LGA píše:
peliculiar píše:Jde v MMB posílat převod z účtu KK někam jinam? Na takovou možnost jsem nikdy nenarazil.

Bezhotovostní převod z KK nespadá do bezúročného období.

Díky, to je dobré vědět. Nicméně i tak nevím jak bych případně takovou transakci mohl provést. :-)
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farang 11. 10. 2020 08:10

Chtěl bych převést CZK na EUR. Zatím nemám u Monety EUR účet.
Mohl by se prosím někdo podívat na aktuální kurz, kterým bych převáděl CZK na EUR ve smartbance - směnárna?
Chtěl bych si udělat představu o kurzu aniž bych zbytečně zakládal EUR účet. Děkuji Vám!
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 11. 10. 2020 08:18

Směnárna funguje jen po-pá 8-17.
Smart banka má přirážku 1 % na každou stranu, internet banking asi 0,1 % při nákupu eur a cca 1,5-2 % při nákupu korun.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 11. 10. 2020 08:25

V IB byl cca před týdnem skoro totožný kurz jako měl Revolut. V appce ve stejnou dobu hodně nevýhodný.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 11. 10. 2020 09:04

Nemá náhodou někdo informace, proč to tak je? Napřed byl dobrý kurz ve SB a v IB ne. Teď je to zase naopak. A důvod mi nějak není jasný...
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 11. 10. 2020 09:22

asi je potřeba zmást nepřítele
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 11. 10. 2020 15:08

Nevíte někdo, mámu tzv. Wüstenrot spořící účet se sazbou 1,70% do konce ledna 2021.

Co bude potom, budou klienti Wüstenrot hypot. banky převedeni do bankovnictví Monety?
Na nějaký jiný spořící účet?

Dnes už Wüstenrot vlastní Moneta, podobně jako stavební spořitelnu. U spořícího účtu to vypadá zajímavě, tak nwevím, zda někdo jste něco nezaslechl.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrholecR 13. 10. 2020 17:51

Dá se očekávat, že v budoucnu dojde k hromadnému rušení a převodu na spořicí účty MONETA. Jakmile klientům Wüstenrotu skončí garance úročení. Dnes už vlastně Wüstenrot nejde založit, úrok aktuálně 0,25 %, žádná další akce ani výhoda tam už nebude.

-- 13. 10. 2020 18:57 --

Nemá tady někdo zkušenost s připojením účtů jiných bank přes mobilní aplikaci MONETY? Fio banka, Air bank v pohodě funguje, ukazuje i historii plateb a detaily. CREDITAS se dá připojit, ukazuje zůstatek, ale nezobrazuje historii plateb. Při vytváření API klíče u CREDITAS jsem přitom zadával celý rozsah náhledu. Kde může být chyba, na straně CREDITAS nebo MONETY? Pak jsem zkoušel ještě ČSOB, ta pro změnu nejde vůbec připojit, nebere mi to přihlašovací údaje.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 13. 10. 2020 21:54

ČSOB, pokud vím, chce pro připojení přes API mít zřízeno ČSOB ID, jinak se nikdy nepřipojíš.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 10. 2020 21:46

omlouvám se možná za stupid dotaz, ale když jsem dnes aktivoval BÚ tom plus (snad úspěšně, ještě není ověřen), jak doaktivuju vstup/profil do spárovaného IB? Nebo jsem odsouzen na věčné časy používat jen mobile-banking?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 17. 10. 2020 21:55

Má smysl přecházet z Genius Free & Flexi na Toma?

BÚ vůbec nepoužívám a pouze si tam historicky posílám nějaký obnos, abych měl účet zdarma (tohle už u Toma neplatí).

Jediné co využívám u Monety je 2x SÚ.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 18. 10. 2020 03:16

Nemá, jestli ho zrušíš.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 10. 2020 06:42

Pokud ho nechceš rušit, pak asi má, protože odpadne to každoměsíční posílání. Ale záleží na tom, jaký máš přesně typ. Já tam mám úročení 1% do 50k, což mi vyhovuje.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků