Běžný účet zdarma pro Čecha ve slovenské bance

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nikko 13. 10. 2020 08:35

Existuje na Slovensku nějaká "bezpoplatková" banka (kromě FIO)? Nejlépe taková, kde občan Česka může založit běžný účet přes internet (bez osobní návštěvy).
Děkuji za odpovědi.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2020 10:01

Přes Internet těžko. A neuspěl jsem ani osobně. Ocitl jsem se v nějakém obchoďáku na hranici s ČR, tak jsem si tam obešel pár slovenských bank. Z těch bezplatných žádná nebyla ochotna založit účet bez "prokázání právního zájmu na Slovensku" (bydliště, zaměstnání,...).

-- 13. 10. 2020 11:01 --

...ale je to už tak 2 roky
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 13. 10. 2020 10:06

Bez problemu mi osobne v Bratislave v Auparku zalozili ucet u Unicredit SK a pak v centru ve FIO, jen jsem musel zrusit ucet v CZ.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 13. 10. 2020 10:20

Přes internet v žádné SK bance nelze. A jinak viz Patrik. Bez TP by snad za rozumných podmínek (bezplatně při kreditním obratu min. 400 €) měla jít UCB. A Privatbanka za šílený měsíční poplatek (tuším 5 €).
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 13. 10. 2020 17:18

Přes internet jde založit plně internetovou banku 365.bank.Ale pouze pro Slováky.Je to jediná banka,která jde založit netem,stačí SLOVENSKÝ OP a slovenské mobilní tel.číslo.Je to bezpoplatková banka.
Ostatní banky vedou b.účty vždy s poplatkem,nebo plněním podmínek.Například Prima banka,vedení bez poplatku - stačí mít 10 000 eur na účtu.U ČSOB je podmínka měsíční příjem min. 400 euro,3 platby kartou + depozit.Akceptuje i české mobilní číslo.
Fio SK má vedení bez podmínek,nejbližší pobočka od hranic je v Piešťanech,Trenčíně a v Bratislavě.
Porovnání bank zde a na Slovensku: buďme rádi za to, co máme zde.Úroky v řádech 0,25% a podobně,okamžité platby tam prostě nejsou atd.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 10. 2020 20:49

V běžných kamenných bankách účet si není problém založit, nicméně lze to pouze osobně, většina bank má balíčky služeb zpoplatněné a vedení bez poplatku je zpravidla podmíněno kombinací využíváním produktů, výši depozit, obratem na účtu, nebo útrat platební kartou.

Nejdostupnější produkty již byly uvedeny v předcházejících příspěvcích. Mezi podmínkově nejméně náročné je U konto od UniCredit Bank, kde stačí splnit kreditní obrat 400 €, nicméně jednodušší je již zmíněná Fio banka bez poplatku za vedení. Účet bez poplatku za vedení poskytuje i Privatbanka (Plus Konto: https://www.privatbanka.sk/data/pdf/zak ... 020pdf.pdf), banka ale vyžaduje (nebo aspoň v minulosti vyžadovala) korespondenční adresu na území SR a byl problém získat platební kartu (banka nevydávala automaticky, bylo nutno udržovat určitý zůstatek na účtu a zažádat si později), není to nicméně atraktivní účet - výběry z bankomatu jsou zpoplatněny poplatkem 3 € (výhodnější jsou v bankomatech místní Príma banky).

Již zmíněná 365.bank je brandem "Poštové banky" (má pobočku i v ČR - nemá nic společného s Poštovní spořitelnou, ale jde o podobný systém jako PS, která je značkou ČSOB, akorát tady je to naopak a 365.bank je digitální - vlastní ji J&T), nicméně dle ředitele retailu se chystá rošáda, kdy se ze značky Poštová banka změní právě 365.bank s vlastní pobočkovou sítí a účet bez poplatku za vedení má zůstat zachovaný: https://index.sme.sk/c/22498658/sef-pos ... -bank.html - nicméně i v tomto případě jsou výběry bez poplatku pouze z vlastní sítě.

Pokud z nějakého obskurního důvodu člověk netouží po IBANu s prefixem SK, bude lepší se ohlédnout po eurovém účtu v jiných zemích, nabízí toho více (až na to spoření, nicméně třeba taková Tatra banka má na spořicím účtu úrokovou sazbu 0 %) - na Slovensku nepodporuje zatím žádná banka okamžité SEPA platby (SCT Inst), finanční domy jsou vlastněné mafiánskými finančními skupinami - již zmíněnou J&T, nebo Pentou, méně stabilní právní prostředí a pochybná justice...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 13. 10. 2020 21:50

mate59 píše:Přes internet jde založit plně internetovou banku 365.bank.Ale pouze pro Slováky.Je to jediná banka,která jde založit netem,stačí SLOVENSKÝ OP a slovenské mobilní tel.číslo.


Ano, to je zde přítomným hodně platný. Určitě si kvůli tomu zříděj slovenský občanství. Za takovej trhák to rozhodně stojí. :mrgreen:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 14. 10. 2020 17:08

Děkuji všem za zajímavé odpovědi :-)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dodko1 17. 10. 2020 10:20

Ak len potrebujete eurový účet s prefixom SK... nie je potrebné zakladať účet v slovenskej banke. Stačí v českej FIO zriadiť bežný eurový účet.
Na stránke
https://www.nbs.sk/sk/platobne-systemy/iban/vypocet-iban-pre-sr
do položky Druhá časť čísla účtu - základné číslo účtu zadať posledných 10 číslic vášho účtu ak je v tvare IBAN, alebo celé číslo účtu pred lomítkom 1234567890/2010
Numerický kód banky vybrať 8330.
Tak zobrazí slovenský IBAN, ten budete uvádzať zákazníkom zo Slovenska na príjem platieb v €. Pri posielaní platieb na Slovensko sa im zobrazí ako odosielateľ české IBAN CZ...

To isté robím opačným spôsobom, posledných 10 číslic slovenského IBAN účtu (SK... vedeného v CZK u slovenskej FIO) uvediem zákazníkovi z Česka v tvare 1234567890/2010 a tak mi príde aj okamžitá platba.
Dodko1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 17. 10. 2020 10:23

A připíší ti z té okamžizé platby Kč nebo Eura?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dodko1 17. 10. 2020 10:39

Pripíšu sa Kč, keďže ten účet je v mene CZK.
Ak by som takto 1234567890/2010 uviedol účet ktorý mám vedený v € tak sa pripíšu €.
Dodko1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pezos 17. 10. 2020 12:03

mate59 píše:Porovnání bank zde a na Slovensku: buďme rádi za to, co máme zde.Úroky v řádech 0,25% a podobně,okamžité platby tam prostě nejsou atd.

Poplatky za balíčky služeb v přepočtu 130-200 Kč měsíčně a bez balíčku je účet v podstatě nepoužitelný (třeba poplatek za platbu kartou v obchodě), víc podmínek pro odpuštění poplatku, ještě donedávna banky vydávaly bez poplatku jen karty typu Visa Electron a Maestro...
Pezos
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků