Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zivan 15. 10. 2020 14:20

Me by zasilkovna nevadila, kdyby to opravdu slo do nejblizsi. Mam jednu vydejnu 200m od baraku, ale zasilka sla do 6km vzdalene vydejny. A to mam v okoli jeste alespon 3 bliz.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 15. 10. 2020 14:45

Problém asi bude, že to rozdělují na pobočky podle PSČ a ne podle celé adresy, a PSČ většinou zahrnuje plochu několik desítek km čtverečních.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 10. 2020 15:04

Já v místě mého bydliště žádné výdejní místo zásilkovny nemám a tak to možná bude tím, že mi do zásilkovny nic nezasílají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 10. 2020 15:14

V mé případě vedlejší vesnice má jiné PSČ než krajské město, ale je to v okrese.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bado 15. 10. 2020 17:30

Způsob doručení zásilek určuje společnost MyMeest.pl, která získává od e-shopů v Číně veškerá data k objednávce – včetně zadané adresy. Na základě zadané adresy pak MyMeest.pl vybírá nejbližší výdejní místo ve Vašem okolí pomocí geolokace – jedná se o čistě jejich obchodní a provozní rozhodnutí. Zásilkovna pak jako subdodavatel služeb v ČR obdrží až finální adresu výdejního místa, na které zásilku, dle instrukcí MyMeest.pl, doručí.
https://blog.zasilkovna.cz/zastresujeme ... ek-z-ciny/
Naposledy upravil bado dne 15. 10. 2020 17:36, celkově upraveno 1
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 15. 10. 2020 17:34

Takže za to můžou nějací poláci.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 16. 10. 2020 07:45

Mně tento týden přivezlo zásilku z Číny GLS. Minule to byla také Zásilkovna.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 16. 10. 2020 08:31

Mně z aliexpressu DPD, ale číňan to odesílal ze Španělska.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Janesss 19. 10. 2020 10:10

Od doby, kdy to bere zásilkovna je to horor. Zatím je to nejhorší služba, která je na našem trhu. Doručeny 4 zásilky. Každá jinde. Jedna 20 km daleko, další 30 km daleko a to přestože nejbližší místo je 400 m. Vše na jiném konci města. 4 zásilky a najeto 138km. Nevím, proč zásilkovna není schopna například po registraci, zadáním trasovacího čísla, atd (samozřejmě mezi vyrozuměním a uložením) dodat zásilku do vybraného místa. � Zatím to na mě působí, že jim je to šumák. To i ČP je spolehlivější.
Janesss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 10. 2020 11:01

Já se zásilkami z Číny doručovanými do zásilkovny problémy nemám protože mi tom Číňané zasílají vše s doručením na mojí adresu a doručuje mi to pošta. Vy co s tím problémy máte tak co zkusit podat spor s tím, že jste si doručení na výdejní místo zásilkovny neobjednávali a že máte s tím pouze problémy a dodatečné náklady. Pokud bude více takových sporů tak to Číňané možná začnou zasílat jinak aby se to nedoručovalo do zásilkovny.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ski1961 19. 10. 2020 11:32

@vlazy
to, že ti ještě ještě zásilku nedoručovala zásilkovna neznamená, že se tak v budoucnu nestane..ty nemáš šanci tohle nijak ovlivnit !!!! všichni si necháváme posílat zboží na adresu a nikdo z nás nemůže předem ovlivnit, kdo to bude doručovat, takže si bud jistej, že přijde doba, kdy i tobě přijde zásilka přes zásilkovnu a uvidíš sám, kam si pro to nakonec budeš muset dojet :-)
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 10. 2020 11:52

Já nevylučuji to, že by se mi nemohlo stát, že mi zásilka z Číny bude doručená do zásilkovny. Ano, stát se to může i mne a to i přes to, že se mi to doposud ještě nestalo a to jsem už z Číny měl docela dost zásilek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 10. 2020 12:11

proč musí vlazy reagovat skoro na vše - tušíme,
ale proč musí skoro každý reagovat ne něj - mi uniká :-))

-- 19. 10. 2020 13:12 --

Janesss píše:Od doby, kdy to bere zásilkovna je to horor.
jak už tu někdo psal, nebude to chyba zásilkovny
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 19. 10. 2020 12:58

@ROlda78

nevím, kdo je "vlazy" tak jsem prostě reagoval :-)
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 10. 2020 13:46

Tak poprvé mám také doručení na Zásilkovnu, všechno zatím ČP kromě jedné, co přivezlo DPD, až teď musím 5km na Zásilkovnu
Minulý týden mi přišly 2 mejly s oznámením o způsobu doručení, dnes SMS a Mail od výdejního místa, takže komunikace dobrá
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků