Skip Pay

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Schwarzie 3. 11. 2020 11:36

Mne teda unika smysl splatit dluh v bezurocnem obdobi na vicekrat. Leda dolovat bonusy z kreditek, ale na to muze MallPay prece kaslat, aby to umoznoval. Proste tak jejich sluzba funguje a komu se to nelibi, tak ji prece nepouziva. Jo a Mallpay neni podle mne klasicka kreditka. Podminky splaceni uveru jsou v bode 3.1.5 smlouvy o spotrebitelskem uveru a kdyz by se mi to nelibilo, tak bych prece smlouvu nepodepsal.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 11. 2020 11:48

Kde je tam výslovně uvedeno, že je jen možnost 1x za měsíc provést splátku a pak už nemáš šanci nic splatit? Mají tam jen obecný kecy jako "Pokud nám ale vše, co jste si od nás půjčili v rámci účtů Start, Plus a Komplet, vrátíte do 20 dnů po skočení příslušného kalendářního měsíce, nebudeme Vám za půjčení peněz účtovat nic navíc."

Pěkné, že ukázali další možnost jak lze řešit spory. V Podmínkách mají odkaz na
https://ec.europa.eu/consumers/odr/main ... eningphase
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 3. 11. 2020 12:14

Pokud je povoleno splatit jednou platbou, je to přinejmenším zvláštní. Pokud by byla jen jedna platba kartou, tak nevidím problém.
Na druhou stranu, můžete si splátku hypotéky rozložit do více plateb během měsíce? Nemyslím si, platí se prostě jednou splátkou v daný den a z daného účtu. Takže to možná zákonu nijak neodporuje.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 11. 2020 12:34

Prý to pořeší. Odpověď Mall Pay:
Bohužel při vývoji jsme měli omezené kapacity a 99 % lidí má zájem platit měsíčně jen jednou. Máme to však zařazeno na vývoj v následujících týdnech a doplníme tak tuto možnost. Jen to nebude hned teď.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 3. 11. 2020 12:40

Moc to hrotíte, pokud nemám dostatečný obnos na platební kartě, je možné zaplatit samozřejmě bankovním převodem. Toto opravdu nebude služba na dolování bonusů.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 3. 11. 2020 14:02

Schwarzie píše:Mne teda unika smysl splatit dluh v bezurocnem obdobi na vicekrat.


Tak smysl je třeba ten, že když vyčerpám limit karty, že...

tmx643 píše:Na druhou stranu, můžete si splátku hypotéky rozložit do více plateb během měsíce?


Teda ještě jsem neviděl banku, které by to vadilo nebo by to zakazovala a zbytek "nesplacené" části měsíční splátky převedla do dalšího měsíce a sankcionovala jako neuhrazený... :?: :hm
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 11. 2020 15:37

Pánové nic proti, ale Mall pay není banka a tato karta není běžná kreditka! Berte to jako by šlo o vyúčtování od Mall běžnou fakturou. Když vám přijde poštou, emailem či jinak faktura třeba za plyn, elektřinu či obecně cokoliv splatná ke dni D na částku Č, také by vás napadlo jí hradit na vícekrát a ještě k tomu více platebními nástroji? Asi sotva, že, málokterá firma by to vůbec umožnila, většina účetních systémů by fakturu považovala zkrátka za neuhrazenou, pokud by dorazila třeba jen částka Č/2. Prostě jedna faktura = jedna platba přesně dané částky s danou identifikací (typicky VS). Z Mall pay totiž chybně myšlenkově děláte další kreditku, je to nebankovní služba odložených plateb (přestože to dělají ve spolupráci s ČSOB), která je pak prostě naráz jednou fakturou vyúčtována a hotovo, nic jiného v tom nelze hledat.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 11. 2020 16:13

OK, tak ale ať to zcela jasně napíšou do možností způsobu splácení.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 3. 11. 2020 18:04

minarjo píše: faktura třeba za plyn, elektřinu či obecně cokoliv splatná ke dni D na částku Č, také by vás napadlo jí hradit na vícekrát a ještě k tomu více platebními nástroji? Asi sotva, že, málokterá firma by to vůbec umožnila, většina účetních systémů by fakturu považovala zkrátka za neuhrazenou


Ne. Normální, třeba energetická firma, pokud by se jí příchozí platbu nepodařilo spárovat s konkrétní fakturou, tak by ji zaúčtovala jako akontaci na saldokontní účet příslušného zákazníka. Ke dni splatnosti faktury by pak provedla započtení této akontace proti dlužné částce a voilà - faktura je splacena.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 3. 11. 2020 18:57

minarjo píše:Pánové nic proti, ale Mall pay není banka a tato karta není běžná kreditka!


No to je jasný, vona je totiž skipovací! :roll: :D
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Schwarzie 5. 11. 2020 17:47

Listopadove vyuctovani, ktere by bylo normalne splatne 20.12., by melo jit zdarma odlozit az na 20.1.2021. Tak jsem to aspon pochopil z podminek jejich akce Nakupte darky ted, zaplatte az po vanocich.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 6. 11. 2020 19:10

Ale pouze pro karty sjednane v listopadu. Kdo sjednaval v rijnu, tak bohuzel.
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Schwarzie 7. 11. 2020 10:23

To neni pravda. V pravidlech je: 1.2 Pokud během listopadu 2020 splníte následující:
1.2.1 Máte u nás nebo si u nás zřídíte MALL Pay účet Start, Plus nebo Komplet (tj. uzavřeme spolu úvěrovou smlouvu a tato nabude účinnosti
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 7. 11. 2020 10:43

Ptal jsem se na jejich podpore a bylo mi sdeleno, ze pro karty sjednane v rijnu akce neplati. Takze bych na to moc nespolehal.
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Schwarzie 7. 11. 2020 11:38

No ony ty jejich akce.... 500 za prvni platbu na Mall.cz mi taky nevyplatili. Stejne to odsunuti vyuctovani na leden je pro mne nepouzitelny, protoze bych s tim limitem 50000 dva mesice nevystacil.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků