Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 11. 2020 18:46

...a to menu na ulici nenajdeš :D.
Ne ale vážně, ty obavy z kreditky od mnohých zde po zavedení nových úrokových výjimek byly evidentně zbytečné. Kdo používá odjakživa HB kreditku bez dluhu na konci měsíce (nejen kvůli úroku, ale i nulovému poplatku za vedení), nic se pro něj nemění. Odměna z hlediska typu transakcí stejná, vratka klasická i gbit bez vlivu na ni, úrok a poplatek byla. Tedy zbytečná hysterie (aspoň při této změně, do budoucna se uvidí).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 11. 2020 19:38

No, já zase chápu, že to wita už nebaví. Teď jsem ukončoval RB Lifeky ještě z dob Citi (konvertované z Mallek) a na finálním výpisu (je to i na průběžných) jsem si přečetl celkovou inkasovanou sumu. No a byla to o dost zajímavější částka než 150,-/m.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 11. 2020 19:54

jo, dobře už bylo
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4444 2. 11. 2020 20:33

No na přelomu roku stejně většinou znevýhodňují podmínky pro bonusy.
4444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 11. 2020 21:04

koukám že mi nepřipsali na KK Moto bonus za běžný nákup. Výše jsem sice psal, že jsem nic neplatil, ale 3 menší platby tam přece byly, 1. 99 Kč na poště (za to bonus není), 2. převod přeplatku cca 90 Kč na účet (není bonus) a 3. něco přes 300 Kč běžný přímý nákup v Penny, za který měl být bonus 3 Kč.
Takže tam nějaká chybka bude. Ten nákup jsem platbou zaúčtovanou o 2 dny později srovnal.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 2. 11. 2020 21:24

Není na KK Moto rovněž min celková útrata 500.- jako podmínka počítání bonusu?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 11. 2020 22:12

aha, už si všechny ty podmínky nepamatuju. Díky.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 11. 2020 00:15

Ano, minimální základní odměna je 5 Kč (celková připsaná odměna 1% je zaokrouhlena na celé Kč dolů, proto minimum nákupu 500 Kč), do toho se těmi třemi mini nákupy tedy nevejdeš.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod petrmegac 3. 11. 2020 05:55

Teď nevím jestli se nepletou hrušky s jablky. Minimální útrata jednoho nákupu musí být 500Kč nebo minimálně je potřeba utratit za měsíc 500Kč?
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 11. 2020 06:45

Za měsíc v součtu všech transakcí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 11. 2020 15:07

Samosebou součet (transakcí s nárokem na odměnu). Základní 1% odměna se počítá ze součtu všech uznatelných transakcí pro odměnu, zaokrouhlení odměny je na celé Kč dolů. Tedy ne jak psal @A1rh- že pro každou platbu zvlášť - jeho výklad by znamenal, že třeba platba 99 Kč v obchodě by nebyla součástí základní 1% odměny, ale ona v tom součtu je.
Naopak extra odměna za transakce (třeba těch 5% v Datartu u Euronics/Datart kreditky, možná i ta 4% za palivo u Mototechna kreditky, tu nemám) je skutečně počítána pro každou transakci zvlášť (opět se zaokrouhlením na celé Kč dolů), tedy nelogicky trochu jinak. Zde u těchto extra odměn ale aspoň to minimum není, lze tedy v Datartu získat extra odměnu klidně i jen 1 Kč za měsíc (osobně mám v Datart zkušenost s měsíční odměnou jen 3 Kč :) ).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 3. 11. 2020 16:38

Mohu potvrdit Mototechnu. Přesně, jak minarjo píše. Bonus za normální platby 1% ze součtu všech uznatelných transakcí, zaokrouhleno na celé koruny dolů. Za tankování 4%, ale na každou transakci zvlášť a zaokrouhleno na celé koruny dolů.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 11. 2020 20:52

jenda_s píše:...potvrzuju za crv atm bonus připsán, úrok žádný...

Vybíral jsi z ATM HB! nebo i jiné banky?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 3. 11. 2020 20:58

vybral jsem z jiného atm přes crv z hello kreditky, následně po zaúčtování udělal gbit na jinou kartu a bonus byl, úrok nikoliv
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 11. 2020 22:55

To je fajn, že to stále funguje, dík za info.
bodyczech
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků