Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 7. 11. 2020 03:07

Úpis státních dluhopisů na základě žádosti podané prostřednictvím distributora ... 250,- Kc

To muze udelat i v posledni den lhuty upisu, pokud uz vi kolik a za kolik chce. Pak uz muze toto rodné číslo zdarma objednavat a rusit kdykoliv cokoliv elektronickou cestou pres stranky ministerstva.

Doporucuji se telefonicky objednat do sporitelny (mozna i k csob) k cloveku, ktery je opravnen prodavat investice. Rozhodne NE kazda pobocka tohle umi a ne kazdy clovek na pobocce ma opravneni!

A bacha, po 17:00 hodine uz nejde do systemu MFCR zalozit (dokoncit zalozeni) od distributora novy ucet!
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A_Delarge 14. 11. 2020 14:06

Výnos za poslední období: 3,44*0,85.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 15. 11. 2020 09:00

Já se chci jenom zeptat na jednu věc - ty dluhopisy jsou na 6 let. Dá se jich zbavit předčasně? A případně kde?

Dík.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 11. 2020 11:22

Ano. U distributorů nebo přímo přes svůj účet.

-- 15. 11. 2020 11:24 --

https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/uzitecne/nejcastejsi-dotazy#11

-- 15. 11. 2020 11:26 --

... ale čekám nějakou "záludnost", nevěřím, že by jsi zrovna ty neměl přehled... 8-D
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A_Delarge 15. 11. 2020 12:10

Rop píše:Já se chci jenom zeptat na jednu věc - ty dluhopisy jsou na 6 let. Dá se jich zbavit předčasně? A případně kde?

Dík.


Možné to je. Vždy nejdříve po jednom roce. Maximálně však 500k + 50 % z vlastněných dluhopisů v dané emisi. Přesné termíny pro podání žádosti o předčasné splacení včetně data předčasného splacení jsou vždy uvedeny v emisních podmínkách.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 15. 11. 2020 15:17

Dík. Takže se každý rok musím rozhodnout do 7. listopadu, zda mi mají něco k 31. 12. vyplatit. Já pořád přemýšlím, kam investovat (v mém případě zanedbatelné částky), aniž bych ty peníze zazdil.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 11. 2020 15:21

... v podstatě můžeš každé čtvrtletí.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 15. 11. 2020 16:02

Chytrému napověz, ale Rop se musí trknout. Díky.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 11. 2020 16:10

Vydávají je každé čtvrtletí, tedy pro někoho může být výhodnější než nakoupit jednorázově větší množství, rozdělit volné prostředky a nakupovat po kvartále a mít tím po ročním držení přístup k prodeji každý kvartál, ni? ;-)
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 15. 11. 2020 17:06

Dík.

Elektronický přístup může být rovněž zřízen na základě Žádosti o zřízení elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, kterou je možné podat na vybraných pobočkách distributora Dluhopisu Republiky. Jedná se o nově zavedenou zpoplatněnou službu, která umožní úpis dluhopisů prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu bez nutnosti nejprve pořídit dluhopisy na pobočce distributora.

Jen se tak pro sebe zeptám: proč mám tři datové schránky, když stejně musím do molochu ČS nebo ČSOB?

Tak a teď hledám v ceníku ČS a ČSOB, kolik taková sranda stojí :lol: zatím marně :roll:

Aha, ono to je v ceníku MF :lol: - 500 Kč, což je 2x tolik, než když si je u distributora koupím :roll: A eště se z toho odvede DPH. :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 15. 11. 2020 20:16

Rop píše:Jen se tak pro sebe zeptám: proč mám tři datové schránky, když stejně musím do molochu ČS nebo ČSOB?

To je dobrá otázka. :-)

Rop píše:Aha, ono to je v ceníku MF :lol: - 500 Kč, což je 2x tolik, než když si je u distributora koupím :roll: A eště se z toho odvede DPH. :roll:

Když jsem to byl zařizovat v červnu, tak v ČS mě stál úpis na předem domluvenou částku 250 Kč, pokud bych si jen otvíral účet a nevěděl kolik chci vložit, pak 500 Kč.

Zda se to od té doby nějak změnilo, to vůbec netuším ... Pár příspěvků zpět je zmiňováno i 200 Kč, nebo možná i "zdarma", ale nějaké vysvětlení (proč / za jakých okolností) jsem nenašel.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 16. 11. 2020 14:30

“ Jen se tak pro sebe zeptám: proč mám tři datové schránky, když stejně musím do molochu ČS nebo ČSOB?”

Jen tak se pro sebe zeptam, jak adresat pozna tvoje rodne cislo? U OVM mozna ano, u PDS urcite ne.

To by museli asi delat lustraci, nechce se mi to hledat, spise ale vytvorit pro par zbohatliku blbuvzdorny portal na urovni ADIS EPO kvuli pouhemu jednorazovemu zrizeni pristupu a overeni osoby a to bys asi jako danovy poplatnik platit nechtel :-)

A kolik osob pouziva soukromou DS a soucasne statni dluhopisy?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 16. 11. 2020 19:52

Já se hlásím ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 16. 11. 2020 21:04

vpe: já si chci koupit STÁTNÍ dluhopisy od MINISTERSTVA FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY. To ministerstvo mě naprosto spolehlivě je schopno identifikovat pomocí jakékoliv datové schránky (vždyť mi pořád něco posílá). Nechápu, proč nemohu žádost poslat do datovky MF? Vyplněné PDFko jako přílohu datové zprávy. Fakt nechápu. Stejně tam nějaký šmudla musí celý ten systém přidělování přístupů řídit a spravovat. Klidně těch 250 peněz jim pošlu jako poplatek (vždyť kua drát stačí mít na to spešl účet u ČNB a jako VS se dá rodný číslo), ale proč musím chodit do ČS nebo ČSOB to nechápu.
Elektronizace tohoto státu se zasekla v minulém tisíciletí.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 11. 2020 21:40

Možná už státní správa ve své inerciální vztažné soustavě dosáhla zlepšení, ale pohybuje se proti nám tak rychle, že dochází k relativistickým efektům a její pokrok jsme zatím nemohli zaznamenat. :) Ale uznávám, že to možná vidím pokřiveně. :) :)
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků