Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 17. 9. 2020 19:07

Já to chápu jako naznačení, že přímé sloučení hypoteční banky do Monety se ruší nebo odkládá (když se má přejmenovávat, což myslím nebyl původní plán). Jinak vůbec nechápu, proč teď po měsících najednou mail s víceméně stejným obsahem.

Že by to WHB prodat se mi moc nezdá, na to se už počtem zákazníků apod. moc chlubili. Je tedy trochu možné, že nechtějí, ale musí (protože je někde nějaký průšvih, ale moc si nedokážu představit, co by to bylo.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 9. 2020 07:13

suram píše:To vypadá, že budou chtít hypoteční banku samostatně prodat.


A na to ty "dividente" přicházíš jak? Moneta řekla, že hypoteční banka a vlastní hypoteční divize bude sloučena. Ne, že hypoteční banka bude sloučna s MMB a.s.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 2. 10. 2020 01:23

Wüstenrot hypoteční banka bude sloučena s Monetou k 1. 1. 2021.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod DRSG 2. 10. 2020 11:23

jen pro zajímavost. Včera odeslány prostředky ze SÚ, zůstatek pouze disponibilní částka 200,- Kč. Následně (po cca hodině) zažádáno o zrušení SÚ. Účet zrušen během 24 h, a jako první dorazila částka dispon. zůstatku.
DRSG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A_Delarge 9. 11. 2020 08:20

Wüstenrot přechází pod Monetu. Pozor na změny
https://www.penize.cz/osobni-ucty/42091 ... r-na-zmeny
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod elfin 12. 11. 2020 17:57

Ve smartmonetabance mám už převeden SÚWr a doufám v nabídku lepšího úroku při zvolení fixace, nebo budou fixované termíny u vkladu už příští rok u Monety zrušeny? Neví někdo, co se chystá za bonusy pro věrné stávající klienty? Nebo zase jen pro nové?
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 12. 11. 2020 18:10

bonusy pro věrné stávající klienty
tak teď jsem málem spadnul ze židle :D
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod elfin 12. 11. 2020 18:24

Hehe Hopo. Milé překvápko by
vůbec neškodilo, i kdybys měl z tė židle spadnout, jen bacha na hlavu :)
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 11. 2020 18:34

Nikdo ještě nic převedeno nemá. Ve Smartbankingu MMB se jen zobrazuje pasivní náhled na účet vedený stále u WHB. Účtem MMB se stane až 1.1.2021. Kromě akčních zaseb ze starých smluv, které dojedou v novém ruce, bude na účtu sazba 0,25%. Proč by měla MMB zvýhodňovat bývalé klienty WHB? Majitelé spořících účtů nebyli těmi, které chtěla MMB od WHB primárně získat...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 12. 11. 2020 18:53

elfin píše:Ve smartmonetabance mám už převeden SÚWr a doufám v nabídku lepšího úroku při zvolení fixace, nebo budou fixované termíny u vkladu už příští rok u Monety zrušeny? Neví někdo, co se chystá za bonusy pro věrné stávající klienty? Nebo zase jen pro nové?


Jsem víc jak přesvědčen, že nám Moneta nabídne po skončení úročení u Wust. 1,7% jejich spořící účet s "nadstandartním úrokem" 0,5%.Fixované vklady úročí 0,něco,takže ty nebudou připadat i po novém roku v úvahu.Nechám to pak asi tam, nemám to stejně kam dát.Kdyby se to změnilo,tak určitě níž jak těch 0,5%.

-- 12. 11. 2020 18:58 --

W. nabízí po skončení 0,25%,ale od 4.1.2021 už ty účty budou plně Monety a jestli by to nechali na 0,25%,tak nebude problém založit spořák s 0,5% s neomezeným vkladem.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MP007 13. 11. 2020 11:24

Může mi někdo prozradit, jestli má převod z SU WR do jiné banky nějaký horní limit nebo kde ten limit najdu? Samozřejmě na jeden z těch předdefinovaných účtů. Díval jsem se v IB a nepodařilo se mi limity najít. Stránky WR jsem už ani nenašel a pokud zavolám do Monety, nejsem si jistý, jestli tam narazím na člověka znalého WR. Děkuji
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 11. 2020 13:51

U Wurstu byl limitem disponibilní zůstatek.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod semsational 13. 11. 2020 14:25

Zdravím, už jste někdo zakládal jako klient WUS nový účet u Monety s bonusem 1500 Kč? Psal jsem nějakému kontaktu ze stránek Moneta a zatím jsem nedostal víc informací k tomu, co je potřeba. O Monetě jsem slyšel dobré věci, tak jsem chtěl vyzkoušet, když už dochází k přesunu. U WUS jsem neměl normální účet ale jen spořák.
semsational
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 18. 11. 2020 12:01

účty u Wustu zrušeny, v sobotu 14.11. zažádáno o zrušení SU i BU z důvodu změny podmínek, dnes ve středu 18.11. ráno připsány zůstatky na zadaný účet do Monety. Tedy v zásadě hned druhý pracovní den (svátek 17.11.).
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 18. 11. 2020 12:48

Je lepší spořicí účet WR zrušit dokud to jde snadno v IBW nebo vyčkat jak to bude po zprovoznění v Monetě s akt.úrokem? Všichni raději rušíte nebo spíš setrváte?
elfin
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků