Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 21. 11. 2020 21:54

@ torbjorn: Já jsem si ty příspěvky na slovenském fóru četl. Je to moc hezké a je zbytečné to sem kopírovat.

Ladislav 1. píše:Slovák Juggler, který se stydí registrovat vlastním pravdivým jménem, není přece žádný investor, ale spekulant s indexem na několik hodin nebo dní.

Pokud někdo investuje do indexu a alespoň trochu tuší co dělá, pak to téměř jistě není spekulant. :-D
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 21. 11. 2020 22:47

Ze je to tak jak pise Juggler je kazdemu jasne i z prisvevku Ladislava zde, co je pro me sokujici, ze on evidentne sve "samopresvedcovaci" nesmysly spamuje i jinam nez sem ... to uz je trochu nemoc ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 22. 11. 2020 10:16

''''Buffett je jedným z mála, ktorý dlhodobo poráža index'''' Ištván z Nitry


To je ve světě velice známá slovenská hloupost a lež.
Kdyby měli slovenští spekulanti nějaký rozum z akcií, věděli by, že v letech 1970-2020 nikdy Warren Buffett žádný akciový index nepřekonal.
Hlupáci porovnávají jen růst kurzu akcie Berkshire Hathaway s růstem akciového indexu.
Akcie Berkshire Hathaway ale roste a klesá jen podle zájmu akcionářů a obchodních automatů o tu akcii.
Akcie Berkshire Hathaway není součet kurzů akcií v portfoliu Warrena Buffetta, jako by to bylo u fondu.
Akcie Berkshire Hathaway není Buffettova performance.


:-) Daytrader Juggler ze západních Karpat mi pomáhá ke slávě publikací, že jediná moje akcie v plus je Siemens. :-)
Jenže pravda vypadá takto:
Johnson & Johnson +160 %
Procter & Gamble ​+155 %
Iberdrola S.​A.​ +133 %
Pfizer Inc.​ +98 %
Sanofi S.​A.​ +52 %
Ale já chci performanci nulovou. Všechny akcie chci levně přikoupit za několik let a nikdy neprodat.
Mne zajímají jen dividendy.

Zatímco v zápdaní Evropě a v Americe mají miliony lidí velký díl důchodu z akciových dividend,
na Slovensku to bude ještě 50-150 let trvat, než se pochopí, že akcie nejsou jen na rychlé spekulace,
ale hlavně na důchod z dividend.
Nyní jsou potřeba učitelé slovenské národnosti, kteří slovenský národ budou učit budoucích 50-150 let,
že akcie jsou vhodné pro důchod z dividend. Nemyslí se akcie Enron, Ford, Wirecard, AIG. Myslí se akcie Allianz, BASF, AT&T, Pfizer.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod torbjorn 22. 11. 2020 14:07

re: ladislav -ladis
Tvoje investorské výsledky sú geniálne. Až tak geniálne, že más celé portfólio po x rokoch v mínuse (bez dividend). Investovaním do akcií si milý Ladislav dokázal také geniálne zárobky, že na dokupovanie akcií musíš si požičať vyše 2000 eur na vysoký úrok, vyšší než ti dá dividenda z kupovanej akcie. = ladislavova logika ako prerobiť.
Tvoje geniálne investovanie ti zabezpečilo tak bohatý život, že ani v pokročilom dôchodkovom veku, napriek tomu že už investuješ veľa rokov, si nebol schopný kúpiť si normálne bývanie, o vysnívanom byte pri mori ani nehovoriac. Nemáš ani cash money 300 eur hotovosť a vypisuješ tu že používaš snáď 20 rokov starý počítač a 1 webová stránka sa ti načítava hodinu.
Presný obraz tvojho portfolia je známy, aj to ako si dopadol, môžeš prekrúcať a klamať ako chceš.
Milý geniálny investor Ladislav, to že tvoje investovanie dopadlo katastrofálne nie je až taká katastrofa. Veľa investorov jednoducho neuspeje. Katastrofa je tvoja nadutosť, katastrofa je tvoje ego a tvoje spamovanie nezmyslami viaceré diskusie. A čo je najväčšia tvoja katastrofa, chýba ti pokora.
P.S. Nezabudni sa so svojim geniálnym investovaním, pôžičkami na nákup akcií úročenými 3-násobne viac ako ti dá dividenda, mini bytíkom v DE a neschopnosťou v živote si zarobiť na aspoň priemerné bývanie sa vysmievať opäť z Buffetta, ktorý si (na rozdiel od teba) zarobil investovaním vyše 80 milárd USD
torbjorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gotesák 22. 11. 2020 18:02

torbjorn píše:re: ladislav -ladis
Presný obraz tvojho portfolia je známy, aj to ako si dopadol, môžeš prekrúcať a klamať ako chceš.
Milý geniálny investor Ladislav, to že tvoje investovanie dopadlo katastrofálne nie je až taká katastrofa. Veľa investorov jednoducho neuspeje. Katastrofa je tvoja nadutosť, katastrofa je tvoje ego a tvoje spamovanie nezmyslami viaceré diskusie. A čo je najväčšia tvoja katastrofa, chýba ti pokora.

Tak já bych nebyl až tak ostrý. Láďa sem patří, to je bez debat, defakto on rozhýbává toto polomrtvé fórum. Jak sám píše, jeho vlákno je nejnavštěvovanější, to každý vidí.
Že má svérázný přístup je taky OK, ten kafemlejnek používá mnoho jiných literátů (připomínám , že napsal knihu - kdo z vás napsal a vydal knihu? Nikdo. Tak čuš! :-\ ) Důležité je, že mu to vyhovuje a je spokojený. A komu vadí kafemlejnek a spamování a ego ať to nečte ........ jednoduché, ne?
Semizdá torbjorne, jestli nejseš JUGGLER 8-D
______________________________________________________________________________
TAKŽE LADIS A TEĎ UPŘÍMNĚ. JSI ŠŤASTNÝ :?: Prosím odpověď jedním slovem: JSEM nebo NEJSEM.
Myšleno celkově jako souhrn života v cizině se ženou jiné mentality z jiného etnika, malými dětmi, přísun dividend a důchodů a zdravotní stav, případně další faktory, které jsem neuvedl. Děkuji za odpověď O:-) .

Ještě jednou připomínám: JEDNÍM SLOVEM.(Žádné obrázky, žádné tabulky.)

Bude tvůj první (a poslední) příspěvek o jednom slovu, i to má svoji hodnotu. :lol:
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 22. 11. 2020 19:48

gotesák píše:Tak já bych nebyl až tak ostrý. Láďa sem patří, to je bez debat, defakto on rozhýbává toto polomrtvé fórum. Jak sám píše, jeho vlákno je nejnavštěvovanější, to každý vidí.

Souhlas. Akorát, jen toto vlákno (a ještě jedno s obdobným obsahem) je jeho. Fórum už moc ne. :-)
Nejnavštěvovanější vlákno to určitě je, ale ne kvůli tipům na investice, ale spíš pro pobavení.

gotesák píše:Že má svérázný přístup je taky OK, ten kafemlejnek používá mnoho jiných literátů (připomínám, že napsal knihu - kdo z vás napsal a vydal knihu? Nikdo. Tak čuš! :-\ ). Důležité je, že mu to vyhovuje a je spokojený. A komu vadí kafemlejnek a spamování a ego ať to nečte ... jednoduché, ne?

Jenže problém je v tom, že on tu vystupuje jako seniorní guru. Kdyby někdo dal na jeho tipy, možná by hořce litoval.

Je to takové vlákno na dobré rady ve stock pickingu, ale jaksi naruby ... Na druhou stranu kolik jiných, kteří se podobným způsobem chlubí, by bylo úspěšnějších ve výběru akcií? Data mluví jasně ...

Otázka je, zda je dobré těmi pohádkami dál (po celá léta ...) mást méně zkušené čtenáře ... ?

PS: Mě taky pár měsíců trvalo, než jsem tu naleštěnou bídu prohlédl. Věděl jsem akorát to, že se nechci vydávat cestou vybírání konkrétních dividendových akciových titulů. Kdyby někdo chtěl jít tímto směrem, možná by neměl tolik štěstí.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod torbjorn 22. 11. 2020 19:56

re: gotesák
Samozrejme nie som Juggler. Juggler reagoval na urážky od Ladislava na fóre ako-investovat.sk a mne nedalo dať copy jeho niektorých analýz ladislavových klamstiev sem. A reagoval veľmi dôkladne, vytvoril presne podľa ladisových príspevkov jeho portfolio a poukázal na jeho klamstvá, takže ladisovy došli argumenty (pokračoval ale v urážkach).
Čo som si všimol, je medzi nimi základný rozdiel, kým Ladislav opakovane klamal a súčasne opakovane urážal, Juggler sa snažil urážkam vyhnúť. Dobre to ukázal jeho zhrňujúci príspevok:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Príspevok od používateľa JUGGLER » Ne 04 10, 2020 7:15 pm
Ladis kedysi razil 2 cesty. Jedne akcie chcel mať na stálo, 30 let, až do dúchodu.
Iné nakupoval na rýchly zisk, aby si za pár let kúpil byt na Mallorke.
Nuž akosi to nevyšlo. Ani z jednými, ani z druhými. Po celé tie roky však kamufluje, že všetko je OK.
Ja som v rámci objektívneho posúdenia nahodil do portfólia len tie, ktoré kupoval na stálo. Sú tam malé výnimky ako Siemens, ktorú však považujem za velku stabilnú firmu, preto som ju nechal.
Z Ladisových príspevkov tu sa však dá zostaviť pomerne presné portfólio, čo skutočne nakúpil, hlavne v začiatkoch.
Išlo o základ jeho investovania vo výške okolo 100 tisíc. Pri väčšine uviedol presné sumy, pri niektorých aj cenu. Ked neuviedol cenu, tak uviedol dobu kedy nakúpil a cena sa dá odvodiť. To portfólio mám nahodené, nepublikujem ho a dnes po 15 rokoch je v strate -40%. Jediná akcia, ktorá tam je v zisku je Siemens.
Ja som dnes za zlého, ale nejde mi o to, aby som mu vyhadzoval na oči ako sa prepadli jeho hlavné a nosné akcie.
Každý z nás v živote robí chyby. Dôležité je, aby sa poučil a prezentoval veci s pokorou. Ja jeho dividendové investovanie nespochybňujem. Spochybňujem suverénnosť a optimizmus s akým tu prezentuje stockpicking, čím vytvára dojem, že akcie ktoré vyberá on prinášajú nejaké zaujímavé výnosy.
Ja som nahodil do simulácie to, čo propagoval na stálo, na dividendy, na dôchodok. To, čo spomínal celých 15 rokov. Účel je, aby sme dostali pravdivý obraz, či jeho dividendové investovanie založené na stockpickingu je porovnateľné s výnosom investovania do indexových, či dividendových fondov.
----------------------------------------------------------------------------

Gotesák, všimol si markantný rozdiel medzi nimi?
Ty si to nazval - ladisov "svérázný přístup" .. Nuž, ak chceš nazývať opakované urážky,národnostné urážanie,robenie si neustáleho posmechu,klamstvá a neustále vyvolávanie konfliktu slovami - "svérázný přístup" - budiž.

Gotesák spýtam sa ťa niečo a poprosím o odpoveď= čím to je, že všade(mimo fóra kde si Ladis maže čo chce) kde ladislav začne písať svoje príspevky sa Ladislav/ladis dostane do otvorených konfliktov a Ladislav opakovane uráža ostatných diskutujúcich? . Všade sa opakuje to samé, jeho neustále urážanie a konflikty s viacerými diskutujúcimi.
Inak povedané, chyba je vo všetkých s ktorými sa ladis dostane do konfliktu alebo je chyba v ladislavovych urážajúcich príspevkoch??
torbjorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gotesák 22. 11. 2020 20:36

torbjorn píše:Gotesák spýtam sa ťa niečo a poprosím o odpoveď= čím to je, že v každom fóre kde ladislav začne sypať svoje príspevky sa Ladislav/ladis dostane do otvorených konfliktov a Ladislav opakovane uráža ostatných diskutujúcich? Prejdi si akékoľvek fórum (mimo jeho fóra kde si maže čo chce) o akciách kde je Ladis. Všade sa opakuje to samé, jeho neustále urážanie a konflikty s viacerými diskutujúcimi.
Inak povedané, chyba je vo všetkých s ktorými sa ladis dostane do konfliktu alebo je chyba v ladislavovych urážajúcich príspevkoch??

To je zajímavá otázka: "Čím to je?" Kdo na tohle může odpovědět? Ladisův psychiatr? Ladisova žena? Ideálně sám Ladislav osobně, pokud to zvládne, ovšem jeho pohled asi nebude stejný. :hm
Ale hezky jsi mě poprosil o odpověď, takže musím :nenapadne
Jak jsem psal, v tomto případě se přikláním na Ladisovu stranu, už jen proto, že my jsme zde na rozdíl od něj pod anomymními nicky a on pod pravou identitou. Standardní internetoví hateři jsou většinou zcela obyčejní lidé, vůbec ne vyšinutí, kteří využívají anonymitu internetu k zvednutí si nízkého sebevědomí a zapomenutí na osobní problémy a životní neúspěchy. To není Láďův případ(asi :roll: ), podle mě potřebuje zpětnou vazbu a pochopení, pokud je napadán nebo urážen (což může být uražen jen tím, že někdo zkritizuje jeho dividendovou mantru) tak se jen brání a jinak to neumí.
Já mohu říci, že mě už na internetu v diskuzích urazilo (resp. pokusilo se urazit) hodně lidí, a nepovedlo se jim to. Prostě se neurážím, zasměju a jsem nad věcí. Ale každý jsme jiný a každý má svoji pravdu a svoje hranice.Zkuste muslimovi říct, že nakreslit karikaturu Mohameda je maličkost a uvidíte co se stane (vlastně stalo ve Francii :hm ).
V každém případě bych uvítal, kdyby si na toto reagoval sám Ladislav. (Ale až poté, co vloží odpověď na můj dotaz z minulého příspěvku-jednoslovný :love: )

peliculiar píše:Jenže problém je v tom, že on tu vystupuje jako seniorní guru. Kdyby někdo dal na jeho tipy, možná by hořce litoval.
Otázka je, zda je dobré těmi pohádkami dál (po celá léta ...) mást méně zkušené čtenáře ... ?

Nepodceňuj lidi, internet je plný protiřečících si argumentů k jakémukoli tématu, polopravdy se staly součástí dnešního světa a kdo brouzdá po diskuzích(jako my), tak umí rozlišit.
A pokud ne, tak si zaslouží zaplatit školné :-D . Každý investor dělá chyby a pokud je dělá ustavičně, přichází o kapitál a přestává být investorem :mrgreen:
Navíc podobnou propagandu uslyšíš i v bance, kde obyčejné lidi lanaří do fondů........ >:-( >:-( >:-(
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod torbjorn 22. 11. 2020 23:05

re: gotesák
ďakujem za odpoveď :-)
Ja som bol na ladislava tu tvrdší, ale to malo svoju príčinu.
Na rozdiel odo mňa, Juggler to z Ladislavom zviedol bravúrne. Na jeho urážanie mu spravil reálny výsledok jeho katastrofálnych investícií. A doslova skopíroval jeho príspevky z histórie, kde bolo vidno ako ladis si protirečí. A to zrejme Ladisa zasiahlo najviac
torbjorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 11. 2020 13:27

Povídal mi V.H.
že mu Fio dovolí ze všech burz nejlevněji koupit akcie Mitsubishi Corp. (originál akcie a žádný certifikát ADR) na burze Frankfurt s poplatkem 20 €.
Že prý nekoupí akcie sám online na Tradegate ani sám na burze Frankfurt. A na Xetra nejsou.
Že prý to jde jen na burze Frankfurt, s poplatkem za telefon na Fio.cz 10 € a další poplatek 10 € za burzu.
Je to vůbec možné, že akcie Mitsubishi Corp. jdou koupit jen přes telefon na Fio?
Jiný akcionář, W.I. koupil akcie sám online přes Lynx na burze Frankfurt s poplatkem 6 €.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 11. 2020 13:56

gotesák píše:TAKŽE LADIS A TEĎ UPŘÍMNĚ. JSI ŠŤASTNÝ :?: Prosím odpověď jedním slovem: JSEM nebo NEJSEM.
Myšleno celkově jako souhrn života v cizině se ženou jiné mentality z jiného etnika, malými dětmi, přísun dividend a důchodů a zdravotní stav, případně další faktory, které jsem neuvedl. Děkuji za odpověď O:-) .

Ještě jednou připomínám: JEDNÍM SLOVEM.(Žádné obrázky, žádné tabulky.)

Bude tvůj první (a poslední) příspěvek o jednom slovu, i to má svoji hodnotu. :lol:
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 24. 11. 2020 15:41

“ Akcie Berkshire Hathaway není součet kurzů akcií v portfoliu Warrena Buffetta, jako by to bylo u fondu. ”

Muze mi to nekdo vysvetlit? O kolik % se teda lisi? :-) nedavno jsme to resili prece s etf. Lisit se imho bude (etf i brk a fondy), kdyz bude burza padat.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 24. 11. 2020 20:26

Nějaká část majetku Berkshire Hathaway jsou velké neobchodované firmy (a ta pojišťovna).

Nakonec je to dost jedno: to, že Buffett má v portfoliu neobchodované firmy a tedy není souměřitelný s trhem veřejných akcií je jeho problém; my do BRK investovat můžeme, takže my se můžeme srovnávat s trhem veřejných akcií nebo rovnou s BRK.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod tom brava 24. 11. 2020 21:59

radecek píše:tom brava:
Smutné je, jak dokážete obhajovat bez jakýchkoliv dat zcestný názor a ještě se ohánět drze žvástem o všeobecně známém fenoménu. Tímhle můžete krmit primitivy v hospodě a možná vám ještě zatleskají, ale tady to zkoušet, je trochu trapné.
Když si vezmeme index S&P 500, který ten US market celkem slušně charakterizuje, tak za posledních 5 let tu máme za měsíc prosinec: 2019 -0,16 %; 2018 +7,87 %; 2017 +5,62 %; 2016 +1,79 %; 2015 -5,07 %.
Tedy dva poklesy, tří růsty. Průměrně růst 2,01 %.
Taky je hezké, jak vyjmenováváte vlivy, které mají vliv negativní, ale úplně ignorujete vlivy pozitivní. Roční výnos je číslo k chlubení. Jednotlivé fondy se ho snaží mít co nejvyšší, protože přelétaví investoři jsou nepoučitelní a primárně směřují tam, kde vidí vyšší minulé výnosy.
Výplata dividend u fondů většinou neprobíhá tím, že by fond rozprodával své investice, ale že na dividendách vyplácí hotovost, co získává od nových investorů. Je hloupost, aby tu vybranou hotovost na jednu stranu investoval a na stranu druhou prodával své investice, aby hotovost naopak získal na výplatu dividend.


Nejsem sám, kdo si myslí, že by mělo v prosinci dojít k výprodejům:
24.11.2020 15:20:02
JPMorgan: Z akcií uteče přes 300 miliard dolarů
Rebalanční toky mohou podle společnosti JPMorgan Chase vést k exodu přibližně 300 miliard dolarů z globálních akcií do konce roku. Velcí investoři totiž budou možná muset v tomto měsíci po silném výkonu akcií přerotovat své peníze z akcií do dluhopisů, uvedli v pátek v stratégové pod vedením Nikolaose Panigirtzogloua.
Mezi tyto velké investory patří například vyvážené podílové fondy, jako jsou portfolia 60/40, americké penzijní plány s předem určenými příspěvky a někteří velcí investoři, jako je Norges Bank, která spravuje norský fond státního bohatství, a japonský vládní penzijní plán GPIF, uvedli stratégové.
Upozorňují tak na určitou slabinu na akciových trzích přicházející ze strany vyvážených podílových fondů, které spravují asi 7 bilionů USD. Aby se tyto fondy mohly vrátit ke své cílové alokaci 60:40, musí do konce listopadu, anebo nejpozději do konce prosince, celosvětově prodat akcie za přibližně 160 miliard USD. A pokud bude rally na akciovém trhu pokračovat i v prosinci, mohlo by dojít k prodeji dalších akcií za 150 miliard dolarů.
Index globálních akcií MSCI dosáhl 16. listopadu rekordu. Díky pozitivním zprávám o vývoji vakcín proti Covid-19 a mizejícím obavám z amerických voleb narostl tento měsíc o více než 10 %.
Zdroj: Bloomberg
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 25. 11. 2020 14:19

Ladislav 1. píše:Jenže pravda vypadá takto:
Johnson & Johnson +160 %
Procter & Gamble ​+155 %
Iberdrola S.​A.​ +133 %
Pfizer Inc.​ +98 %
Sanofi S.​A.​ +52 %


A že se taky nepochlubíte o pacientech WBA, WFC, KHC :-S ....nebo už jste je dal na černou listinu akcií určených k výseku i s podhoubím? :hm
tom brava
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků