Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod y2key 1. 12. 2020 18:55

A máte mezi transakcemi i přípis úroků? Já to nemám ani v IB na webu, ani přes appku. Chytí tam kreditní úrok a daň(2 transakce)
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 12. 2020 19:05

Tak to teď nezjistím ... při komunikaci s bankovními systémy došlo k chybě (opakovaně) ... Takže to maj asi celý rozjebaný :D 8-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 1. 12. 2020 19:10

Jo, u appky že? Taky mi to přestalo šlapat. Tohle je děsný. Asi se budu muset na tuhle banku zaměřit.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 12. 2020 19:13

Tak rozjebaná je asi jen apka, nedalo mě to, přihlásil se do IB ... a v transakční historii připsání úroku a daň z úroku v prosinci nemám :shock: ... No za bandu amatérů jsem považoval dlouhá léta mBank, ale musím opravit světonázor ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 1. 12. 2020 19:15

Lol Phirae píše:
dala67 píše:Nevím proč to není technicky možný


Proto6e takto to prostě nefunguje. Viz sdělení zaměstnance ČNB v diskusi u článku:

https://www.mesec.cz/clanky/test-okamzi ... ry/190742/


Tak to jste se střelil do vlastní nohy, podle tohoto článku to možné je. To, že banka má něco udělat neznamená, že to udělat musí. Taky může být nedostatečná výpočetní technika banky přijímané platby. Podle tohoto článku to možné je.
Naposledy upravil dala67 dne 1. 12. 2020 19:18, celkově upraveno 1
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 12. 2020 19:17

Ale skoro bych býval byl přísahal, že odpoledne v apce výše připsaného úroku a daň byla vidět, bo před převodem úrokového vývaru kontroluji, zda je už odečtena i daň ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 12. 2020 19:23

Asi by to chtělo omezit chlast.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod y2key 1. 12. 2020 19:28

Zkoušel tam někdo volat, co se tam děje? Na sockách už začíná humbuk.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 1. 12. 2020 19:29

taky nemám na spořáku úrok ani daň. Na běžném účru úrok (pár haléřů) mám, daň nikoliv, ale asi proto, že bude tak malá, že se nenaúčtovala...

EDIT: ale podle zůstatku se asi přičetl, jen chybí v transakcích.
Naposledy upravil jenda_s dne 1. 12. 2020 19:35, celkově upraveno 1
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 1. 12. 2020 19:31

Lol Phirae píše:
dala67 píše:Nevím proč to není technicky možný


Proto6e takto to prostě nefunguje. Viz sdělení zaměstnance ČNB v diskusi u článku:

https://www.mesec.cz/clanky/test-okamzi ... ry/190742/
To říká jen to, že ČNB nemá žádnou frontu, kde by se to mohlo hodiny zdržet. Nevyplývá z toho, že banka odesílatele takovou frontu nemá. Je klidně možné, že IB v Equa “zadalo do fronty” okamžitou platbu k odeslání, a něco jiného v bance se pokazilo a ta platba se do ČNB začala odesílat až po hodinách.

Ano, bylo by daleko lepší, kdyby to bylo přímo propojené s IB a v IB bylo okamžitě vidět, že se platba provedla nebo zrušila / konvertovala na neokamžitou, ale to je komplikovanější a není technicky nemožné (a asi ani zákonem zakázané) to udělat jinak.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod y2key 1. 12. 2020 19:43

Tak appka už zase funguje, ale nefunguje mi zadat okamžitou platbu. Dám opakovat z historie, ale nikde není symbol blesku a ani zmínka o tom, že platba bude okamžitá. Může někdo prosím ověřit, jestli je to takto standardní chování?
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dala67 1. 12. 2020 19:55

takže si to podle vyjádření ČNB shrneme :

ČNB od banky plátce (AIR) obdrží příkaz
ČNB ověří, že má banka plátce (AIR) dost prostředků na provedení
ČNB zašle dotaz bance příjemce (EQUA), zda účet příjemce existuje a lze na něj připsat okamžitou platbu
ČNB po kladné odpovědi banky příjemce (EQUA) platbu schválí
ČNB zašle bance příjemce (EQUA) informaci o provedení platby
banka příjemce(EQUA) má poté neprodleně připsat platbu na účet příjemce
ČNB zašle bance plátce (AIR) avizo, že a kdy byla platba předána bance příjemce (EQUA)
banka plátce (AIR) poté má okamžitě informovat plátce, že byla platba úspěšně předána bance příjemce (EQUA)

takže pokud banka plátce (AIR) zašle během chvíle potvrzení plátci o provedené platbě, tak podle tohoto článku je chyba pouze a jen v tomto bodě :

banka příjemce(EQUA) má poté neprodleně připsat platbu na účet příjemce
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 03:40

To “neprodlene” musi ovsem provest banka prijemce i v pripade zcela bezne platby, je to napsano v zakone uz cca 10 let :-)

Ale ze ta banka equa funguje mizerne - podobne jako v minulosti banka Axa, to se vi uz dlouho. Tam se mi jednou podarilo prevest penize i zpetne se vcerejsim datumem :-))

Pokud nektera z bank nepripisuje platby okamzite, tak na to uz jsem si stezoval pred 10 lety CNB a bance domluvili a banka to odstranila :-)) Nejprve se myslim vymlouvala na to, ze si davky stahuje jen obcas. Pak myslim i zvysili vsechny banky freq davek, ktere do te doby behaly snad jen 1-2x denne mezi bankami. Prodleni v radu hodin bylo uz v te dobe neprijatelne.

V pripade Equa s tim asi tezko pujde neco udelat, pokud maji stale ten system, ktery byl od pohledu na jednu nohu chromy, dnes je na vyber 10 bezpoplatkovych bank, tak je snazsi hlasovat nohama, nez se angazovat...
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 12. 2020 08:49

Equa je provozována jen proto, aby byla někomu prodána. K tomu se zřejmě již schyluje, takže bych žádné velké změny neočekával. I když tu nadáváme na každou banku, mně Equa přijde nejnespolehlivější, ale vyžít se s ní s trochou trpělivosti nějak dá.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 12. 2020 19:12

Ma nekdo ten ePIN pro placeni na netu kartou s Equa? :)
Ctu a nikde nic.
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků