Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 12. 2020 22:56

Přesně toho jsem se obával, že jakmile bude 30. června passé, už nebude čeho se domoci. To byl důvod proč jsem prostě peníze přesunul jinam, kde jsem měl podobně výhodný úrok a neřešil to. Teď jen přemýšlím zda má smysl držet nepoužívané produkty, které jsou zdarma? Kvůli tomu jsem nemohl využít akce mBank, protože jsem měl roky vynulovaný účet, nyní zas dává smysl kvůli mSpoření.

PS: Fandil jsem všem, kteří se na finančního arbitra obrátili. (y)
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 2. 12. 2020 23:46

Jo, prošlo jim to bohužel úplně lehce. Šmejdský přístup. Aspoň tu ochotu uznat chybu by člověk ocenil. Málo, ale v dnešní době by to trochu pomohlo. Takhle fakt od nic pryč. A co nejvíc lidí, úroky snižují všechny banky, ale ***** si do vlastních řad a pak to nechat všechno na klientech, to na jaře udělala jen tato banka.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2020 09:35

No tak úplně neprošlo. Mně nakonec teď úroky na jeden účet zaplatili, zbývá druhý účet a případně to dát právníkovi, aby se to dotáhlo do konce a zaplatili i náklady na ty spory. Moc je nechápu, i ten spor u FA je musel stát řádově víc než kdyby ty úroky zaplatili, takhle je to vyjde na raketu, přitom nemají šanci to vyhrát. Jediný dobrý na tom je, že si dál pevně stojí na svých nesmyslech.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod y2key 3. 12. 2020 10:49

xls: Myslím, že těch pár sporů vyřídili kmenoví právníci v rámci běžné agendy a nemuseli si na to najímat externí spolupráci. Ono zase tolik těch podání k FA asi nebylo. Raketu na tom určitě neprodělají. Těm, co budou "hodně řvát", tak doplatí úroky a soudit se s nima bude jen málo lidí dle mého.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 3. 12. 2020 11:16

No ale tomu FA zacvakají 15 000Kč/případ ne? Kolik jste tam sakra měli, že se jim to vyplatí?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 3. 12. 2020 11:29

libol píše:No ale tomu FA zacvakají 15 000Kč/případ ne?

Pokud jsem to pochopil správně, tak jen tehdy, pokud FA rozhodne, že banka poškodila stěžujícího si klienta. Z toho, co tu jiní napsali to nevypadá jednoznačně ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 3. 12. 2020 12:33

Dle správního řádu se více připadů vedených proti stejné osobě standardně slučuje do jednoho společného řízení. Takže pokud sankce 15000 Kč, tak jen jedna.

§ 140/1 správního řádu
Správní orgán může na požádání účastníka nebo z moci úřední usnesením spojit různá řízení, k nimž je příslušný, pokud se týkají téhož předmětu řízení nebo spolu jinak věcně souvisejí ...
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 12. 2020 13:10

Pokud to skončí smírem, pak asi ani jedna.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2020 14:09

Celý je to divný i na straně FA. Kdyby chtěli ta podání spojit a rozhodnout, ok. Místo toho si vyžádali vagón nesmyslných dokumentů ode mně, pak prý poslal Cr. jako protidůkaz dalších skoro 30 dokumentů. No a když už bylo cca 2 měsíce po termínu, kdy mi na FA říkali, že vydají rozhodnutí, tak najednou přišly peníze, ale zase s jejich tvrzením, že mají stejně pravdu. Skoro to vypadá, že je FA chce nechat místo vydání rozhodnutí a zaplacení pokuty taky nechat odejít beztrestně.

Zatím se jednalo u prvního účtu o necelou tisícovku, u dalšího účtu v rodině je to už na těch úrocích ale pár tisíc, takže celý znova.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 3. 12. 2020 14:53

Oni to můžou sloučit do společného řízení až těsně před ukončením, to není nic proti ničemu, je takticky lepši počkat na všechny podání od různých poškozenych a pak napsat jedno usnesení o sloučení, než psát po každém novém podání dalšího poškozeného další usnesení o sloučení. Stejně tam bude mít nejspíš všechna ta podání proti Creditasu přidělena jedna úřední osoba.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2020 16:59

Uvidíme, musím podat příští týden ten 2. případ.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 4. 12. 2020 14:15

Ono moc lidi, co si tam nechali vsechny penize po celou garanci a neposlali je ven, asi moc nebude, co?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 4. 12. 2020 14:23

Spíš si myslím, že většina tam ty peníze stále ještě má a ani nezná aktuální výši úroků, akorát ví, že v CS jsou úroky ještě nižší.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 4. 12. 2020 16:56

Ale ti zase nevi, co je FA :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre7 5. 12. 2020 10:38

hhh píše:Jestli mají záznam hovoru, kde jsi odmítl přijmout rozdíl úroku, tak spor s tebou vyhráli.


Tvoje pravni analyzy vypadaji skutecne jak z rychlokurzu pro chlupaty. Vcera mi dosel protokol o ustnim jednani s creditas, kdyz to shrnu tak vsechny jejich argumenty smetli ze stolu a uznali ze meli az do konce cervna/2020 urocit 1,6%, takze podle tohoto predbezneho vysledku jsem v pravu, dale naridili creditas aby vec zkusila vyresit smirem, to je duvod proc najednou posilaji lidem nejaky penize, ovsem u me to opet provedli smejdsky, misto toho aby to uvedli na pravou miru, tak zazvonil telefon at jim reknu cislo uctu kam mi poslou penize, zadna zminka proc, vzorec vypoctu, jestli s tim souhlasim..., aby byl spor ukoncen musi navrhovatel oficialni cestou dopisem fa stahnout navrh, nestaci kdyz odmitne jednostrany navrh instituce aby spor fa ukoncil a uz vubec ne aby to "vyhrala" banka. Takze kdo zatim vahal, tak bych podal zadost creditas o dopocteni uroku, jejich argumentace je bez sance u fa natoz u soudu.
andre7
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků