LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 5. 11. 2020 08:20

Tak máš štěstí, že ti matka příroda to takhle zařídila a nepotřebuješ ji. Kdo má predispozice k paradentóze, tak ji doktoři doporučují. Já používám modrou "Dentalux extra Mint", která byla vždy s alkoholem a zatím OK. Ale vidím, že kvalita ostatního zboží v Lidlu jde dolů (osobní zkušenost s trekovými sandály a jedním druhem vína), a jak už to je ve všude, co je v akci, to nemáme a taky jejich mobilní aplikace dokáže člověka jen nas.... Takže mě vidí Lidlu tak 1x měsíčně.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ninaa 5. 11. 2020 09:24

OT: Paradentoze předejdeš nebo v jejích začátcích se zbavíš:
1) 2x denně denním používáním ústní zubní sprchy (připojuje se na vodovodní kohoutek), čistí mezizubní prostory a především masíruje dásně
2) pravidelná 1xza 3 měsíce vyčistění chrupu na dentální hygieně
3) ovládat správné čistění zubů včetně použití mezizubních kartáčků. Správný elektrický zubní kartáček je příjemný, protože uspoří část dřiny :-) ale není nutný, nejdůležitější ze všeho jsou první dva body. Ověřeno zkušenostmi.
Poznámka: Kupovaná ústní voda se má používat pouze jednou za čas, v přestávkách lze vyplachovat bylinnými odvary (řepík). Ústní vody totiž ničí mikroorganismy v ústech, jenže vedle "zlých" hubí i ty "hodné", které nám naopak pomáhají s trávením a imunitou.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 5. 11. 2020 09:51

OT2 :-) Můj pohled:

1) "Ústní zubní sprchy" jsou naprostá zbytečnost - vyhozený prachy a dobrej kšeft pro některý doktory, co to prodávají a vnucujou. Správným čištěním to uděláš taky.
2) "Dentální hygiena" výhodnej kšeft (700 Kč/ za 20 minut = 2100 Kč/h) pro sestřičky doktorů, ale podle mě stačí maximálně 2x ročně. Bohužel zubní kámen jinak neodstraníš, protože současní zubaři na to dlabou, staří zubaři to odstraňovali během preventivní prohlídky.
3) "Hodné mikroorganismy v hubě" je mýtus a podle mě neexistují. Ty zlé právě zničí (vydesinfikuje) alkohol. Jeden zubař z jižní Moravy mi říkal, že si před spaním dává 2 panáky slivovice - jeden na zdraví a druhým propláchne a vydesinfikuje hubu (.. a spolkne) a ústní vodu nepotřebuje. :-)

A bohužel z rostlinných přípravků u mě zabírá jen kávovník ve formě " Black Insomnia" nebo "Death Wish" :-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ninaa 7. 11. 2020 13:05

@Čulibrk: Nemám na mysli elektrické dentální sprchy, sice mají různé volby a jsou asi dobré, ale jejich cena mě odrazuje. Psala jsem o dentální sprše, s připojením na vodovodní kohoutek. Ještě po revoluci to vyráběl český výrobce a jmenovalo se to ústní irigátor.Jde samozřejmě koupit podobný i dnes, jen má jiný design a je vyráběn v Číně :-), cena v ČR kolem 700 Kč. Na Aliexpressu v rozmezí 10-16 USD. O této sprše jsem psala. A úzký proud vody na dásně je něco jiného než zubní kartáček, to si ale musí každý vyzkoušet, aby pocítil a během cca týdne (má-li počínající problém s dásněmi) uviděl efekt.

Ohledně ostatního - mám roky zuby bez kazů a zdravé dásně, přestože paradentóza v rodině byla jak u rodičů, tak s ní měly problémy i starší sourozenci. Po těhotenství, v době kojení, mi začaly krvácet dásně a tehdy jsem měla kliku na toho zubaře, který poradil irigátor. Za nějaký čas poté se na trhu objevily i mezizubní kartáčky a dentální hygiena. Protože chodím pravidelně ke stále stejné hygienstce, mám 50% slevu a samozřejmě čerpám i příspěvek od mé zdravotní pojišťovny.
Vím, že občas ty mezizubní kartáčky odfláknu, protože jsem večer unavená, proto chodím tak často. Ale stojí mi to za to, protože na preventivkách roky žádný kaz a dásně ok. Jsem žena a tak se svým chrupem zacházím jako se vzácným pravým porcelánem - pečuji o něj a doufám, že bude funkční a vzhledný i jako starožitný ve stáří....
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mfilip 3. 12. 2020 13:40

Mam takový ten vysavač do dílny, Parkside PNTS 1500 B3. Už 3x jsem do něj musel lézt a opravit vypadlé/rozpadlé konektory, které jsou na motorové části. Jsou to klasické autokonektory, ale zřejmě vibracemi dochází u nich k postuplnému uvolňování nebo dokonce rozpadnutí.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2020 14:14

Nevím, jak je to v jiných Lidlech, ale v HK na Moravským se to celý nějak řítí ze svahu. Dost binec, nepřehledná nabídka, vysoký ceny, proto starý maso, začínají používat různé fígle na uvedení kupujících v omyl: u dražšího zboží cedule od levnějšího, ošizené jogurty se snaží prodávat jako neošizené, různé "jakobysuperakce", atd.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 3. 12. 2020 15:02

potvrzuji Praha i Beroun hrabárna a to co inzerujou že mají mít nemají
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MR.Mira 3. 12. 2020 15:27

U nás to celkem jde, spíš mě vadí že i za současné situace musí na nákup celá rodina se dvěa dětmi aby sebou měli + další 3 prázdné košíky. U nás dost často jsou v uličkách bezdnytakže prostě Lidl skoro neprůjezdný.
MR.Mira
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aklek 3. 12. 2020 15:31

U nás to jede ve velkem, hadry rozházený, všude bedny, děs hrůza. Dneska jsem neměl co do košíku, tak aspoň umělohmotnej žeton mi dal mistr hlídač.
aklek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2020 15:53

U nás kupodivu docela klid. Asi se lidi chystají na předvánoční promoření do velkých OC.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod aklek 3. 12. 2020 15:55

Tak dneska se jednoznačně museli promořit Pepku, protože ta fronta byla delší než u Lidlu na košíky, máme ho hned vedle a to bylo jak stádo ovcí.
aklek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 12. 2020 18:06

Lidl ode dneška nabízí BT sluchátka SilverCrest za 699kč, má někdo s nimi zkušenosti anebo jsou nově v nabídce?
https://www.lidl.cz/cs/letak/14-12-20-1 ... er/page/32
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 12. 2020 19:08

Nu do toho podřadného zlodějského multikulti obchodu Lidl chodím tedy opravdu výjmečně. Nu co jsem viděl brzy ráno asi se startem nějakého toho akčního letáku, to je šok. Desítky lidí zatarasily průchod mezi těmi hnusnými asi drátěnými pultíky regály s hadrami z číny a pomalu se o těch zřejmě pár kousků toho co měli vyhlédnutého rvali. Opravdu děsný obraz důstojnosti části národa v německém diskontu. :D :D :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vasek06 14. 12. 2020 19:20

Zajímavé ...
O důstojnosti tu píše člověk, který tu neustále nabízí vstupy do sázek přes sebe ...aby z toho něco měl ...
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 12. 2020 19:37

Redheaven a kde nakupuješ?
Relax Juice 18,90 Kč a řada dalších vánočních 8-P :tleskani 8-P už čeká v appce, platnost wod zítra. Už jen 7D do vánoc.
Naposledy upravil DrumSession dne 16. 12. 2020 21:13, celkově upraveno 1
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků