Změna dodavatele elektřiny a plynu v praxi

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 1. 1. 2021 11:59

K 1. 1. 2021 měníme dodavatele elektřiny z ČEZ Prodej na Kolibřík Energie (produkt Skautská energie, přes prostředníka Šetříme občanům) a moje mamka mění dodavatele elektřiny a plynu z Europe Easy Energy na Kolibřík Energie (produkt Skautská energie, přes prostředníka Šetříme občanům).
Udělali jsme samoodečet. Jenomže ho nemáme jak zadat.
ČEZ Distribuce: samoodečty elektřiny přijímá přes prodejce.
ČEZ Prodej: samoodečet jde zadat přes web, ale jen pokud máte aktivní smlouvu (den po ukončení odběru to už zadat nejde).
GasNet CZ: má svou aplikaci na samoodečty plynu, ale ta dnes nefunguje.
Europe Easy Energy: samoodečet jde zadat přes web, ale jen pokud máte aktivní smlouvu (den po ukončení odběru to už zadat nejde).
Kolibřík Energie: sice má svůj web pro zákazníky, ale zatím k němu nemáme žádné přístupové údaje
Skautská energie a Šetříme občanům - ty jsou jen mezičlánky.
Takže nakonec jsme to napsali do dopisu a ten společně s fotkama poslali prostřednictvím datových schránek původním dodavatelům (ČEZ Prodej a Europe Easy Energy). A děj se vůle boží.
Ještě zkusím během víkendu zadat samoodečet GasNetu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 1. 1. 2021 12:33

To je divné, já měl mnoho let aktivní ČEZ online ůčet, i když jsem byl u jiných dodavatelů. Ale jsem v území pokrytém ČEZ distribucí, ty asi ne.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mzahradnik 1. 1. 2021 12:57

Je pravda, že ČEZ zruší účet hned k půlnoci poslední den.
A nejde mu pak nahlásit konečný stav při odchodu. To se mi stalo už několikrát.
Napsat jim dopis přes datovou schránku je logický postup.
Zvláště, když je to teď zadarmo.
Pro jistotu je lepší jim to poslat několikrát, aby si všimli.

Například u Fonergy je to bez problémů.
mzahradnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stileth 1. 1. 2021 13:14

CEZ jsem ukoncil 30.6. a jeste stale funguje online ucet.
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 1. 1. 2021 13:42

Nahlásit to lze i např. telefonicky na ČEZ distribuci. Dělal jsem to tak před cca 2 lety. ČEZ má i svůj distribuční portál, registroval to jsem se tam když byl můj dodavatel el. Pořád se tam lze přihlásit, ale om mám v území ČEZ.
Např. PRE měření, tam lze nahlásit samoodecet plynu i elektřiny a není potřeba žádný účet.
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 1. 2021 13:47

Pokud má člověk registrovaný účet u ČEZ distribuce (jakože minimálně dobré, aby dostával emailem informace o odstávkách a při poruše sms o poruše a předpokládaném termínu odstranění poruchy na odběrném místě), jde zadávat samoodečet přímo on-line (tuším jde zadat 10 kontrolních samoodečtů ročně + nějaké pro mimořádné vyúčtování atp.) ... pozor, je to jiný účet než u ČEZ prodej. Zadával jsem přes to samoodečet při změně dodavatele a v poho ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 1. 1. 2021 13:53

Tys nedostal 18.12. email od Skautské energie?

V něm mám úplně na konci odkaz na Formuláře k nahlášení vašeho samoodečtu u plynu:
který je připraven přímo pro mé odběrné místo.
A bo GasNet samoodečet nejede tak jsem použil ten odkaz...

Je tam i odkaz na článek Jak se připravit na změnu dodavatele

Elektřinu mám u Yello a tam samoobsluha funguje...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 1. 1. 2021 14:54

hgfdsa, Stileth, gman: ČEZ online funguje, jenom v něm není žádné odběrné místo. Ani samoodečet ČEZ (mimo ČEZ online) nefunguje.

gman, Alfréd z hor: ČEZ Distribuce píše na webu toto: Samoodečet nahlaste přes Vámi zvoleného dodavatele (obchodníka). Takže dál jsem nehledal. Distribuční portál už jsem našel. Registrace úžasná. Ale povedlo se, zadal jsem. Díky.
A nakonec mamku (tedy přechod od 3E) jsem pro nedostatek zákaznického čísla ČEZ nahlásil telefonicky.

Suky.: jenomže já nepřecházím od Yello / ARMEX ENERGY.

A ještě vtip nakonec. Od GasNETu přišel, že mám použít portál pro samoodečet. Akorát ten portál nefunguje.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 2. 1. 2021 09:08

Mel jsi to prepsat plnou moci!!!
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 2. 1. 2021 10:18

Jakou plnou mocí?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 4. 1. 2021 10:04

fakt mam davat obecny odkaz na G pro admina

"prepis energie plna moc"
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 4. 1. 2021 10:09

Fakt máš. Díky.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 5. 1. 2021 16:21

Já jsem přecházel k 1.1. od EONu ke Skautům. Chtěl jsem 31.12. zadat přes jejich portál energie24.cz samoodečet, zahlásilo mně to ale, že už u nich nejsem, tím pádem smůla (přitom jsem přešel až 1.1.), takže jsem volal na linku EONu, kde jsem jim samoodečet sdělil ústně a vše bylo v pořádku.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 5. 1. 2021 16:31

Normálně nahlásit přes e-mail. Jednoduché, spolehlivé, několikrát vyzkoušené... Pro jistotu kopie mailu na všechy tři - původní dodavatel, nový dodavatel, distributor. Chtěl jsem to letos u GasNetu zkusit přes ty webovky, ale jak píše Rop, webovky nefungovaly. Takže jsem jim 1. ledna posílal mail a dnes mi odepsali, že stav měřidla zapsali a posílají ho novému i předchozímu dodavateli.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 5. 1. 2021 17:45

a presne to s plnou moci das jen na jednu vec a to noveho distr.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků