MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 1. 2021 14:23

Lol Phirae píše:Na tento blábol odpovídal kolega už před 2 1/2 hodinami.

Takhle to opravdu nikdo příčetný nedělá.

Nikdo to nedělá, že by pro nové klienty bez přístupu do systému s vygenerovaným dočasným heslem dočasně vypnul hashování hesel? Snad. Ale to ani "nikdo" nedělá, že by je měl trvale v čitelné podobě. A přesto jedno z toho objektivně nastalo. Sám jsi mi to tučně zvýraznil.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 13. 1. 2021 14:39

Achjo, když se v tom neorientuješ, tak si přečti něco o práci s hesly v databázích. A nepiš tu pořád dokola kraviny. Ostatní se ti to tu snaží vysvětlit už několik příspěvků.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 1. 2021 15:05

Dobře, pokud ta moje rekonstrukce toho, co se mohlo stát, není možná, tak ok, beru to, rozhodně nejsem expert na hesla v databázích.

Samotný argument, že nikdo příčetný to nedělá, a nikdo to nemá dělat, protože je to zneužitelné, u dvou různých možností, z nichž jedna asi teda nastala, když uživatel dostal dopis se svým heslem, mi totiž mnoho neřekne.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 13. 1. 2021 18:34

-- 13. 1. 2021 18:35 --

vlazy vklady sou na prepazce zdarma i u Tom plus a v pripade vyberu,,kdyz nebude funkcni bankomat, prides na pobocku, vyberes na prepazce a oni zadaji reklamaci a poplatek vrati.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 1. 2021 00:01

marvy:
Pokladnu na pobočce běžně využívat nepotřebuji, ale ve výjimečných případech se to může hodit pokud by to bylo zdarma. Nejde mi o případ kdy je nefunkční bankomat. Kdysi jsem měl případ, že jsem si zapomněl nastavit dostatečný limit pro výběry z bankomatu a tak jsem zašel na pobočku a peníze vybral tam na pokladně bez problémů a zdarma.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod peliculiar 14. 1. 2021 00:56

vlazy píše:Prozatím ale nevidím příliš důvod to měnit na Tom Plus. Získal bych tím výběry zdarma ze všech bankomatů což by bylo dobré, ale asi bych přišel o nějaké výhody které ještě možná jsou na tom Genius Gratis.

Třeba mě tu někdo opraví, ale co jsem pochopil, tak TOM Plus = (obyčejný) Genius Gratis + výběry z cizích bankomatů zdarma.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 14. 1. 2021 03:56

Genius Gratis ale slíbili navždy bez poplatku. U Tom a Tom Plus stačí změnit sazebník poplatků.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 1. 2021 06:51

No myslím, že slovo navždy v dnešní době mnoho neznamená. Už několikrát jsme mohli vidět, jak si slovo navždy umí různé banky přiohnout.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cipisekcz 14. 1. 2021 07:19

hgfdsa
Genius Gratis ale slíbili navždy bez poplatku = slibili,ale byla to GE money bank a to pouze po dobu GE.
Moneta uz je jiny vlastnik bez tohoto zavazku.
cipisekcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 1. 2021 10:51

tmx643: tys nepochopil zakladni veci a to zejmena to, ze hashovani je jednosmerna zalezitost. Tedy z retezce to udela jiny retezec, kde zaroven neni mozne zpetne "rozhasovani". Takze zadne "docasne vypneme hashovani" neexistuje. Pokud vypnes hashovani, tak mas k dispozici pouze hesla v jejich citelne podobe od doby, co vypnes tuto funkcni, ale vsechny ostatni zustavaji v puvodnich tvarech, tedy pouze hashe.

Proste a jednoduse, ignorujes co ti piseme, ignorujes odkazovane clanky, abys alespon pochopil zaklady problematiky, ale i presto si troufas delat zavery a davat vysvetleni...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 14. 1. 2021 11:13

cipisekcz píše:hgfdsa
Genius Gratis ale slíbili navždy bez poplatku = slibili,ale byla to GE money bank a to pouze po dobu GE.
Moneta uz je jiny vlastnik bez tohoto zavazku.


navic uz tam stejne zmeny nejake probehly u Gratis uctu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 1. 2021 11:14

Pokud si dobře pamatuji tak Genius Gratis byl slíbený, že to co bylo bez poplatků a bylo toho dost zůstane navždy bez poplatků. To byl ale asi pouze nezávazný slib. Nikde to nebylo uvedené v nějakém závazném dokumentu např. smlouvě a tak asi nic nebrání aby se na tom něco měnilo. Jejích ceník je dost nepřehledný a těžko se dá v něm orientovat, ale myslím, že ty pokladní služby (vklady, výběry) už asi dávno zdarma nejsou a také i některé další služby na které nás tehdy bývalá GEMB nalákala k tomu Genius Gratis. Možná by to byl dobrý námět na článek srovnávající výhody a nevýhody účtů Genius Gratis a Tom Plus včetně poplatků.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 1. 2021 12:03

V Moneta se asi chytli za nos, jakou blbost s tím zasláním již změněných hesel poštou (po SMS) klientům exWustenrot udělali. Po mně teď jejich IB proto chtěl při přihlášení nastavení nového hesla, čekám že se to týká všech zmíněných...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 14. 1. 2021 12:41

minarjo: druhou veci je, jestli to opravdu maji tak, jak se to spravne dela nebo jestli je to jen takova "false-flag".

To je jako v tom vtipu, kdy oralne uspokojujes svou zletilou dceru. Je to sice mlada zenska, je dospela, ale ta pachut dcery tam presto zustava...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 1. 2021 13:13

No jde jim asi hlavně o to, aby hesla co poštou v čitelné formě rozeslali nebyla platná, tedy aby si je lidé změnili. Eliminují tím riziko že nějaký dopis byl otevřen nepovolanou osovou, ztratil se atd. O způsobu dalšího uchování hesel to neříká nic.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků