Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zc 18. 1. 2021 10:59

Portál Kolibříka je Bohous ( muj.bohous.cz ) nebo je to něco jiného?
zc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 1. 2021 12:02

ripper6:
Ano, přes internet by se dalo řešit mnoho věcí, ale mnoho firem a i úřadů do toho nechtějí jít a proto raději nutí lidi chodit k ním a to i v současné koronavirové době kdy se to nedoporučuje. Doba pokročila už dávno hodně do předu a spousta věcí by se dalo dělat jinak moderněji a asi i lépe, ale bohužel je ještě stále dost lidí kteří tomu příliš nevěří a nejsou ochotní pro to něco udělat.
To, že jsi u Skautů tak to by na odečty elektroměru a plynoměru nemělo mít žáden vliv. Odečty provádí asi všude v Česku vždy distributor a co si pamatuji tak nikdy to nebylo jinak. Dodavatele můžeš měnit tak jak uznáš za vhodné, ale distributora se změnit nedá a ten zůstává vždy stejný podle území na kterém kdo bydlí.
Pokud jde o ten portál Kolibříka tak samozřejmě bych tam očekával mj. to co uvádíš, ale každý dodavatel energií to může mít jiné a mít tam k dispozici něco jiného. Stejně tak ani všechny banky nenabízejí v IB stejné věci a nemají tam vše co by jejích klienti očekávali.

zc:
Nevím jestli ten Bohouš má něco společného s Kolibříkem když tam na té stránce o Kolibříkovi není ani zmínka.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod powery 18. 1. 2021 12:40

https://www.kolibrik-energie.cz/kontakt srolovat trochu dolů a Bouhouš
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flightmax 18. 1. 2021 14:46

Bohouš je aplikace co vám “hlídá” spotřebu energií a smlouvy. Kolibřík tam byl přidán automaticky po novém roce. Je to celkem slušný přehled kolik budete platit a jakou jste měli spotřebu a její vývoj. Pro hračičky je to fajn lze zde nastavit cena za jednotku apod.

-- 18 led 2021, 14:12 --

zc píše:Portál Kolibříka je Bohous ( muj.bohous.cz ) nebo je to něco jiného?

Je to něco jiného.
https://kolibrik.d3soft.cz/D3Soft.Isu.Web/
flightmax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zc 18. 1. 2021 16:43

Flightmax, dík. Já jsem se už vloni začal shánět u Kolibříka po něčem podobném, jako jsem měl u Yello, na infolince jsem se telefonicky dozvěděl, že je na to Bohouš a jako (budoucí) zákazník Kolibříka to budu mít zdarma. Bohouše mám od začátku října 2020, to asi v té době ten zákaznický portál ještě neexitoval a já se už po ničem dalším nepídil. Na webu Kolibříka je jen kontakt na Bohouše, nenašel jsem tam vstup do portálu.
Bohouš je spíše portál Skautské energie, je tam naiportována smlouva s Yello i Kolibříkem, bez faktur. Můžu si tam pro svou informaci vložit i vodu.
Dnes jsem poslal na Kolibříka mail a už mám přístup i na zák. portál Kolibříka. U Yello se mě líbilo, že si na jejich portálu změnit i výši záloh, u Kolibříka mě to nejde, ale to nyní nepotřebuji.
zc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flightmax 18. 1. 2021 18:18

Ten portál je relativně nově spuštěn tak snad jej budou updatovat a vylepšovat. Uvidíme.
flightmax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powery 19. 1. 2021 11:15

Ten kolibřík portál vypadá podobně jako OKO od Armexu, nejspíš stejný systém. Je jen trochu přebarvený.
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 1. 2021 17:51

Dnes prisla faktura emailem od Yello :D To stejne jsem nastesti jako vyuctovani ziskal driv prave diky portalu, to kdyby se nekdo ptal na co mu ten portal je :)
Dal v portalu slo i online menit zalohy, tedy pokud treba nekdo nesouhlasil s nove nastavenyma zalohama, slo to vzdy pres to prepsat (treba u PRE a Plazske Plynarenske).
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 1. 2021 13:42

Už vám přišel přeplatek od Armexu ? Mám nastaveno nově vracení přímo na účet a vysoký přeplatek stále nic....
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 25. 1. 2021 15:30

Nikoliv, dosla slozenka.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod powery 25. 1. 2021 19:38

Taky nic, splatnost 25.01.2021
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otoman 25. 1. 2021 21:27

Hlásím se také, že splatnost přeplatku byla 25.01.2021 na účet a zatím také nic. V sytému OKO je u faktury zajímavý údaj - Armex čeká na připsání platby na účet, což je tedy ovšem nesmysl. Minulý rok byla splatnost přeplatku 6.3. 2020 a peníze na účet dorazily 2.3. 2020.

-- 25. 1. 2021 20:53 --

K vracení přeplatku se příliš neměla společnost Yello, z minulých vyúčtování přeplatek převáděli do dalších záloh.
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zc 26. 1. 2021 08:42

otoman: Yello to tak ma v obchodnich podminkach
".... . Rozdíl mezi zálohou a skutečnou cenou dodávky se vyrovná na základě vystavené faktury s tím, že doplatek zákazník uhradí v předepsaném termínu splatnosti a případné přeplatky použije dodavatel k úhradě záloh na další období...."
pozn. Od Yello me vcera prisel preplatek formou slozenky.
zc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powery 26. 1. 2021 09:00

Platba od Armexu je na účtu.
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 26. 1. 2021 10:00

U mne ne. Kdyz mi tam do vecera nedojde, zaslu jim upominku a pohrozim ERÚem.
Edit: Hmm, ve smluve mam zaskrtnuto zasilani preplatku postovni poukazkou. Tak snad uz je ve schrance. No to mam radost ze s tim musim na postu
Taki
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka