Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 7. 11. 2020 19:26

Výhodnější je to akorát v případě, když by se úroky na spořících účtech 6 let nehly nad 1%, jinak mi uniká výhoda. Pokud si nebudu chtít brát úvěr ze stavebního spoření, tak mi stačí max. úložka 200 tisíc. K čemu mi bude cpát veškeré peníze na stavebko za 1%, když se třeba za dva roky zvýší úroky na spořících účtech třeba na 2% ? Když si je pak budu chtít vybrat, tak zase přijdu o státní podporu ještě zaplatím sankci za předčasné zrušení.. Státní podpora je dána 2 tisíce při 20 tisícové úložce a pokud si tam vložím 100 tisíc ročně, tak si státní podporu nezvýším. Anebo mi něco uniká ?
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 11. 2020 15:20

Správně jsi zmínil ten úvěr.. rozdíl z naspořených 40% s CČ na 200 tisíc tě v případě rekonstrukce bydlení moc nevytrhne.

To už bych teda, když ne Monetu, volil aspoň Modrou pyramidu, kde má být navýšení CČ v případě zájmu o úvěr, údajně bez poplatku. Jinak do 200 tisíc mají smlouvu taky zdarma.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezod20 10. 11. 2020 22:14

hannys85 píše:Výhodnější je to akorát v případě, když by se úroky na spořících účtech 6 let nehly nad 1%, jinak mi uniká výhoda. Pokud si nebudu chtít brát úvěr ze stavebního spoření, tak mi stačí max. úložka 200 tisíc. K čemu mi bude cpát veškeré peníze na stavebko za 1%, když se třeba za dva roky zvýší úroky na spořících účtech třeba na 2% ? Když si je pak budu chtít vybrat, tak zase přijdu o státní podporu ještě zaplatím sankci za předčasné zrušení.. Státní podpora je dána 2 tisíce při 20 tisícové úložce a pokud si tam vložím 100 tisíc ročně, tak si státní podporu nezvýším. Anebo mi něco uniká ?


Dobrá úvaha, zájemce o spoření může být i někdo kdo chce uložit aspoň něco tedy 200tis. jako část ze svých volných peněz a nic lepšího než 1% mimo pár vyjímek s velmi krátkou životností zkrátka nemá, vyčerpal všechny ostatní možnosti "investic" a tato nebídka není zase tak zlá. Ale co když už stavebko má? Aha, tak v tom případě může být nabídka RSS docela zajímavá, 100tis. nasype rovnou, má zhodnocení + část roční podpory + bonusy 1tis + 1tis. (má už jedno SS), když mu případně prvni SS vypoví, může pokračovat :-)

-- 10. 11. 2020 22:19 --

dr._lukas píše:Správně jsi zmínil ten úvěr.. rozdíl z naspořených 40% s CČ na 200 tisíc tě v případě rekonstrukce bydlení moc nevytrhne.

To už bych teda, když ne Monetu, volil aspoň Modrou pyramidu, kde má být navýšení CČ v případě zájmu o úvěr, údajně bez poplatku. Jinak do 200 tisíc mají smlouvu taky zdarma.


Moneta mi moc smysl za daných podmínek nedává, úvěr za nic moc podmínek? Když jsou lepší varianty... :-)
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 11. 2020 22:21

Můžu vědět,kde i za 5 let garantují úrok na úvěr do hodnoty 1 mil, bez zástavy nemovitosti?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezod20 11. 11. 2020 10:03

A kolik mě tyto výhody budou ve finále stát?
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikos1 28. 11. 2020 17:34

Dobrý den,
dokážete mně prosím poradit? Nedokážu tuto informaci dohledat a v této fázi rozhodování se nechci zatím dotazovat přímo v bance.

Lze koupit byt na hypotéku s tím, že byt je veden na blízkou osobu, která bude majitel, ale hypotéka je vedena na mě a platím ji já (řekněme otec majitel x syn platí hypo). Jedná se čistě o administrativní záležitost kdy já bych nechtěl být majitelem. Dovoluje toto banka?

Děkuji Vám za radu
nikos1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mimonik 28. 11. 2020 17:53

Ano
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 30. 11. 2020 17:59

Nikos chces si byt pronajat a inkasovat Prispevky co? :-)

Ba to se radsi zeptej rovnou v tve bance, podle me Ne.

Protoze prece uver na TVE bydleni, tedy chteji ze byt kupujes ty a ne tvuj tata. Ale je to jen nazor, mohu se plest.

Jinak bance je jedno, kdo plati hypo a cim bance dluznik ruci. Ale chce dolozit ucelovost.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikos1 30. 11. 2020 18:49

ne, nejedná se o příspěvky. Otec byl uveden pouze jako příklad. Takže klidně bratr/sestra/kamarád/whoever. Čistě tedy zda lze či nelze. Pokud s tím někdo má či nemá zkušenost.

Je to určitě dotaz na banku, nicméně jako čistě prvotní sondáž mě napadl dotaz sem :-)
nikos1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrholecR 30. 11. 2020 19:08

Na účelovou hypotéku pouze od osoby blízké - manželé, rodiče, prarodiče, sourozenci, děti, vnuci nebo registrovaní partneři.

Na neúčelovou (americkou) hypotéku od kohokoliv, pokud bude souhlasit se zástavou nemovitosti.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxiro 1. 12. 2020 08:59

nikos1 píše:Dobrý den,
Lze koupit byt na hypotéku s tím, že byt je veden na blízkou osobu, která bude majitel, ale hypotéka je vedena na mě a platím ji já (řekněme otec majitel x syn platí hypo). Jedná se čistě o administrativní záležitost kdy já bych nechtěl být majitelem. Dovoluje toto banka?

Děkuji Vám za radu


Pokud chceš abychom ti tu poradili, tak nám k tomu musíš dát víc informací - v jakém vztahu jsi k oné osobě blízké a co tě k tomu vede mít na krku hypotéku na nemovitost, která není tvoje. A jakou nemovitostí bys chtěl za hypotéku ručit. Pokud by to bylo například na bydlení pro rodiče, kteří už na úvěr nedosáhnou kvůli věku nebo nedostatečnému příjmu, pak by to možné být mohlo. Ale ne každé bance se to může líbit.

Na to se tě v bance ptát budou, protože tohle se běžně nedělá a pravděpodobně si budou chtít obě strany prolustrovat.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2020 09:44

DrholecR píše:Na účelovou hypotéku pouze od osoby blízké - manželé, rodiče, prarodiče, sourozenci, děti, vnuci nebo registrovaní partneři.

Na neúčelovou (americkou) hypotéku od kohokoliv, pokud bude souhlasit se zástavou nemovitosti.


Zastava s tim asi nema co delat, v zastave muze byt i jina, nez financovana nemovitost :-) ta prvni moznost zni logicky
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikos1 1. 12. 2020 10:51

xxiro: jedná se opravdu o obecný dotaz a je mně jasné že to je tedy na individuální posouzení bankou. Šlo mně o to jestli někdo tuto zkušenost má či nemá - faktickou svoji vlastní.

Vztah = blízký/přímý příbuzenský, v tomto případě by se jednalo opravdu o otce či sestru

Důvod = nechci být evidován jako majitel (aby to nevyznělo mysticky ba až nějak spekulantsky, opravdu jen nechci být já evidován jako majitel nemovitosti z důvodu, který mě k tomu z jiného, pro tento dotaz nedůležitého, vede).
nikos1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 12:48

Napsat bance 2 vety a odpoved mas obvykle do 48 hodin, vzdyt to muzes i anonymne. Kterou banku sis vybral uz vis?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 31. 1. 2021 20:44

Kde ted nejvyhodneji zalozit (pro sporici ucely)?
Mne vychazi nejlip Moneta (online bez poplatku na jakoukoliv cilovou castku a bez nutnosti saskaren pro vyssi urokovou sazbu jako u Modre). Jinak mi to vsude prijde nemlich..
Diky za tipy.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků