Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 30. 1. 2021 13:41

Ted jsem podnikatelskou kreditkou monety dobil cvicne coolkartu 77.000 tak uvidim esli mi pripisou 770 kc bonus. Spis pocitam, ze ne..
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 1. 2021 13:59

minarjo píše:ANO, to už se zde řešilo vícekrát, tedy když by někdo ty peníze převedl (všechny) po připsání úroků těsně před víkendem, úrok se pak zase za ty dny odečte a může se tak účet dostat do záporu. To zde opakovaně řešil třeba @vlazy a jiní. Proto takto na zlomu měsíce (nebo obecněji těsně před víkendem) není v HB dobré vybrat SÚ či BÚ zcela do nuly, tedy i s těmi dopředu připsanými úroky za víkend.
Ano, řešil jsem něco podobného kdysi. Nepamatuji si už přesně jak to bylo, ale šlo asi o to, že jsem použil kartu k platbě koncem měsíce a až za měsíc nebo dva mi zaúčtovali za to nějaký minusový sankční úrok který nebylo z čeho strhnout protože jsem na účtu neměl dostatek peněz. Řešil jsem to s bankou a ani bankéř HB který mi ohledně toho telefonoval mi to nedokázal dostatečně dobře vysvětlit proč a jak to s tím je, protože ani on to pořádně nevěděl. Jsou to takové nesolidní machinace s úroky na konci měsíce které tato banka provádí. Z toho vyplývá, že pokud někdo nechce řešit takové záležitosti tak by raději neměl HB koncem měsíce používat. Možná něco takového je normální ve Francií, ale mohli by si uvědomit, že když jsou v Česku tak by se mohli přizpůsobit (a bylo by to i žádoucí) zvyklostem českým a nezavádět nám tu něco na co nejsme zvykli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 1. 2021 14:26

Taki píše:To je hrubej urok 1,013% podle vypoctu, ktery se uplatnuje u vetsiny bankovnich ustavu. Aspon za neco palec hore u techhle amateru

To proto, že jako správná žabožroutská banka používají i žabožroutskou uzanci, tedy počítají s rokem, který má 360 dnů (což pak odpovídá 0,01/360*365)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 30. 1. 2021 14:56

cz01 píše:Kartu využívám doplna, kartu splácím předem a nic za ní neplatím. A přesto mi každý rok chodí prodloužení pojištění a vánoční akce. Tak tím to asi nebude.

Mám to s Moto přesně stejně.

-- 30. 1. 2021 14:14 --

slavo963 píše:150Kc pripocetli.
Snad jedina kreditka, ktera jeste vraci za dobijeni R. :tleskani

tak to hlavně hodně nahlas piš
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 1. 2021 15:17

Taki píše:Ted jsem podnikatelskou kreditkou monety dobil cvicne coolkartu 77.000 tak uvidim esli mi pripisou 770 kc bonus. Spis pocitam, ze ne..

To ještě existuje CK?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 30. 1. 2021 15:23

Jj mam platnou do 06/21
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 30. 1. 2021 15:51

Bonus 150Kc jiz v historii transakci vidim, ale splatku KK, ktera je v disponibilnim zustatku jiz promitnuta, stale v historii transakci nevidim.

Ten problem z tohoto tydne (zmizele KK) asi budou davat dohromady dele, predpokladam totiz, ze to s tim souvisi ...
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2021 18:16

pivinecek píše:...Me napocetli klasicke odmeny za platbu kartou 150 kc + 500 kc za nakupu na eshopu, cili by se mela disponibilka zvysit o 650 kc, ale zvysena je jen o 600 kc. Nebo jeste v prubehu vikendu se to srovna?

Nestal jsi se náhodou obětí toho omylu banky, kdy řadě lidí odsud při "reinkarnaci" z online bankovnictví smazané kreditky v průběhu uplynulého týdne omylem přenastavili formu zasílání výpisů z elektronicky (ta je zdarma) na poštou (a to je právě za 50 Kč)? Podívej se do detailů kreditky a pokud ano, reklamuj to (tu transakci -50 Kč bys jistě viděl v PDF výpisu až bude hotov, nebo možná i v historii v online bankovnictví po víkendu). Tuto "úpravu" tam udělali řadě lidí a stálo by to právě těch 50 Kč, které ti chybí.
Každopádně nejpozději z PDF výpisu (či po víkendu z historie) bude vidět, kolik odměn bylo přičteno jako plusové transakce.

Edit: tak já "odměnu za vaše nákupy" (150 Kč) vidím už i v historii v appce, tak koukni co tam máš ty.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 30. 1. 2021 19:46

Poplatek za zaslání výpisu ve výši 0 Kč již v historii vidím. Menší zaslanou částku na KK 27. 1. v podvečer v historii vidím také.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 1. 2. 2021 14:01

Funguje vám appka? Mně tam vyskakuje "Internal server error".
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fanyn3 1. 2. 2021 14:22

Taky nefunguje
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chrudimi 1. 2. 2021 14:40

SB nejde, IB ano.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 1. 2. 2021 14:59

Snad jedina kreditka, ktera jeste vraci za dobijeni Revolutu :tleskani

přímo dobití revolutu hello kreditkou nebo přes crv?
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 2. 2021 15:16

Na tom nemůže záležet zda s či bez Curve (protože Curve platby normálně s odměnou fungují). Důležitý je MCC kód transakce, který se u Revolutu před nějakou dobou změnill (a Curve s ním nic nedělá, předává ho beze změny).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 2. 2021 16:07

jenda_s píše:
Snad jedina kreditka, ktera jeste vraci za dobijeni Revolutu :tleskani

přímo dobití revolutu hello kreditkou nebo přes crv?

Curve nepouzivam.
Nabizim 700Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka