Číslo účtu na přání

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gordon_F 14. 2. 2021 16:17

Můj syn má u FIO banky BÚ 2901xxxxxx/2010, založen 04/2019.
Takže viditelně ty "podmínky FIO banky" neplatily přinejmenším mezi 11/2007 a 04/2019. To není nic osobního, ale z čeho čerpáš info o těch "podmínkách FIO banky"? ;-) Nepleteš si třeba banku, podmínky, číslice,...? ;-)
Gordon_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 14. 2. 2021 16:27

Boha jeho. Čísla účtů s dvojkou na začátku jsou účty přidělované bankou. Pouze čísla účtů na přání nesmí začínat dvojkou. Jinak stačí se podívat na web - cca v polovině textu
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gordon_F 14. 2. 2021 16:44

To je DOST důležité upřesnění! :-)
Gordon_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 14. 2. 2021 17:08

No, v tématu, které se jmenuje "Číslo účtu na přání" ;-)
Podle mne - protože (aspoň mi) při zakládání čísla účtu na přání nejdříve vytvořili "běžné číslo" (začíná dvojkou a pořád jo vidím i v ib) a až jako "nástavba" je moje číslo účtu. Takže to tak mají, asi aby v tom interně neměli zmatek.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 14. 2. 2021 17:15

Celou dobu píšeme o číslu účtu na přání, téma se jmenuje číslo účtu na přání ... :roll:

libol: ano, tak to FIO dělá. Já měl svůj účet možná i 10 let neaktivní a před aktivací jsem si dal číslo účtu na přání.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 14. 2. 2021 18:12

Heh, můj účet ve Fio začíná.... dvojkou ;-) A třeba stejné číslo účtu v KB muselo jít na výjimku, protože tu sérii má KB hlavně jako hotovostní úvěrové účty. :D

A když vystavuji faktury, chovám se jako T-Mobile. Je tam číslo účtu a za tím: vyberte si kód banky :mrgreen:

123456/0100, 0300, 0600, 2010, 5500
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rop 14. 2. 2021 18:37

A máš číslo účtu na přání?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 14. 2. 2021 19:13

Rop: A vidíš, dostal jsi mě. Já mám vlastně původní číslo účtu z Fio záložny, na kterém jsem postavil další čísla účtů v druhých bankách. Takže vás mystifikuji.

Další číslo účtu na přání u Fio mi začíná 6 a další 7 (je ve tvaru IČO). Děti mají číslo účtu jako číslo mobilu (77).
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rop 14. 2. 2021 20:43

Ses trefil s číslem telefonu do Modulo 11? Nebo to byl už záměr?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 2. 2021 11:05

...a nebo zkrátka číslo mobilu má 9 cifer a ta desátá dogenerovaná to dostane do modulo 11, ne?
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 15. 2. 2021 14:25

minarjo, NE (neco si o tom precti a nepis tu nesmysly!!! - Modulo11 splnuje i 4 mistne cislo)

Jinak k volbe cisla uctu neni na skodu zminit, ze treba Moneta a Fio umoznuje zvolit jen delku 8 - 10 znaku.
Oproti tomu RB umoznuje cely rozsah, tedy 4 - 10 (ja mam 6)

Pozn. u firemnich uctu lze ziskat vyjimku (jiny pocet znaku)
Naposledy upravil milanBrno dne 15. 2. 2021 14:33, celkově upraveno 1
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 2. 2021 14:31

Akorát minarjo asi myslel situaci, že tlf číslo modulo 11 nesplňuje a tak se to vyřeší přidáním 10. číslice. Každopádně, něčemu takovému bych neříkal, že je to "číslo účtu jako číslo mobilu".
Naposledy upravil drkarel dne 15. 2. 2021 14:36, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 15. 2. 2021 14:32

milanBrno: mám to PŘESNĚ tak, jak popsal minarjo, takže ANO (neco si o tom precti a nepis tu nesmysly)
drkarel: no jo no, ale když můj telefon modulo 11 nesplňuje, přidání desáté číslice to vyřešilo - taky bych to nenazýval "číslo účtu jako číslo mobilu", ale na zapamatování dobrý.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 2. 2021 20:30

@libol: :D
Když on @milanBrno zde na fórech občas reaguje zbrkle, jako by přečetl jeden příspěvek a hned na něj musel reagovat bez rozmyslu nad širší souvislostí (a kontextem diskuse jako celku, ne jednoho příspěvku), že Milane :). Jinak by přeci nemohl psát o modulo 11 že lze i na 4 cifrách, když to zde bylo řešeno u čísla telefonu (tedy 9 cifer) a zda ho splňuje/může nějak splnit. Tedy přesně tak jsem to samosebou myslel, jak to správně pochopil i drkarel.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod uphoun 15. 2. 2021 20:44

Treba to je sila zvyku z dob minulych, kdy telefonni cislo byvalo ctyrmistne. A byla predcisli. A relatkovy ustredny. A spojovatelky. A kelimkovy telefon...


Ja mel to stesti, ze k memu telefonnimu cislu nepomuze pridami 10. cislice - proste nebude delitelne 11. Ale podarilo se mi cislo uctu jako palindrom z meho telefonniho cisla - poslednich 6 cisel mam XYZ ZZZ (mam na konci 4 stejne cislice) a cislo uctu mam XYZ ZZZ ZYX :) Na zapamatovani fajn.
uphoun
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků