SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hgfdsa 17. 2. 2021 20:38

Asi má 6 SIPO na 6 osob?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dalich 17. 2. 2021 22:52

hgfdsa: Bingo! :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod blackwork 20. 2. 2021 15:49

qwertz375 píše:SIPO lze zrušit úplně normálně jako jakýkoli jiný smluvní vztah.

Podle platných všeobecných podmínek lze smlouvu ukončit dohodou nebo výpovědí s příslušnou výpovědní lhůtou.
https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... 011120.pdf


Když už tím argumentuješ tak si to přečti ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 20. 2. 2021 17:14

Ať už jste tím bezobsažným výkřikem myslel cokoliv, podle bodu 10.3 smlouva o službě SIPO zaniká výpovědí plátce první den následujícího měsíce od doručení.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 2. 2021 17:40

Podařilo se někomu zrušit SIPO zasláním výpovědi do datové schránky ČP (kr7cdry)?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 20. 2. 2021 19:49

Podle bodu 10. 7. to má jít.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 2. 2021 20:24

Dík, nepochopil jsem, proč má být v žádosti o zrušení podpis plátce dle bodu 10. 7., když žádost o zrušení pošle plátce přes svou datovou schránku, která podpis nahrazuje.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 21. 2. 2021 14:51

MirekM. píše:přes svou datovou schránku, která podpis nahrazuje.


Fikce podpisu platí pouze pro veřejné datové zprávy poslané OVM v postavení OVM.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 21. 2. 2021 17:09

A to jeste jen v nekterych pripadech.

Ale banky treba chteji to, ze to mas jit overit na postu a pak naskenovat do datovky :-) Pri zaslani emailem chteji autorizovanounkonverzi. Inu smluvni volnost :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2021 17:53

Vidím, že v některých případech je to se zasláním před datovou schránku jak u blbečků na dvorečku na straně příjemce. :-(
Ve VZP jsem již jednou musel PŠM na diskutované téma provádět.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jantars 20. 10. 2021 10:11

Jak řešíte odblokování krachlé energo společnosti od záloh v SIPO? V RB byli včera schopni SIPO bez problému ke konci měsíce zrušit, ve FIO "až" v 1.12. Česká pošta nepomůže, ta prý nejdřív potřebuje aby peníze z účtu neodešly a pak to můžu na přepážce vyřešit.

V podstatě se může stát, že nyní vím že příští měsíc přijde "zloděj", který mi z účtu ukradne peníze a už mi je možná nevrátí, ale já s tím už nemůžu nic dělat.....
Naposledy upravil Jantars dne 20. 10. 2021 19:03, celkově upraveno 1
Jantars
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod servpack 20. 10. 2021 10:26

„Doporučujeme, aby klienti snížili limit pro SIPO inkasní platbu pod obvyklou částku nebo třeba na nulu. To můžou udělat okamžitě, je to zdarma. Mohou to udělat v rámci svého internetového bankovnictví, po telefonu nebo mohou zajít na pobočku,“ doporučil mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

https://cnn.iprima.cz/klienti-bohemia-energy-resi-problem-stopnuti-platby-pres-sipo-jak-na-to-35910


V odkazu jsou popsány všechny situace a možnosti.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 20. 10. 2021 10:31

Jantars píše:Jak řešíte odblokování krachlé energo společnosti od záloh v SIPO? V RB byli včera schopni SIPO bez problému ke konci měsíce zrušit, ve FIO "až" v 1.12. Česká pošta nepomůže, ta prý nejdřív potřebuje aby peníze z účtu neodešli a pak to můžu na přepážce vyřešit.

V podstatě se může stát, že nyní vím že příští měsíc přijde "zloděj", který mi z účtu ukradne peníze a už mi je možná nevrátí, ale já s tím už nemůžu nic dělat.....

Protoze pouzivas zkostnatelou platebni metodu.
Tak muzes treba vyprazdnit ucet, aby nebylo kde brat.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 10. 2021 11:17

vlazy ti brzy vysvětlí, že SIPO je úplně nejvíc nejlepší :-)
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 10. 2021 11:29

Jantars:
V článku na který odkazuje servpack je to docela dobře popsané.
Pokud platíte SIPO v hotovosti nebo kartou přímo na poštovní přepážce, jste ve výhodě. Stačí pouze poštovního zaměstnance poprosit, aby platbu, kterou platit nechcete, vyjmul – a ostatní zaplatíte. „Musí s sebou donést doklad SIPO, na kterém má předepsanou zálohu elektřiny, vyjedeme nový náhradní doklad a vyjmeme platbu, kterou nechce platit,
Pokud platíš SIPO inkasem z účtu tak na poště předložíš doklad SIPO který ti pošta zasílá do schránky nebo vytisknutý pokud ti ho zasílá e-mailem. V IB v nastavení SIPO si pak ještě musíš včas než SIPO z účtu odejde snížit limit tak aby to SIPO nemohlo odejít kvůli nízkému limitu. SIPO pak zaplatíš podle náhradního dokladu který ti vystaví na poště a to buď přímo na poště nebo jednorázovým příkazem z účtu podle pokynu na zadní straně dokladu SIPO.
Jinak ještě nevíme jestli nám zkrachovali dodavatele energií dají do listopadového SIPO platbu zálohy a tak je čas to řešit až v listopadu kdy budeme mít doklad SIPO a pokud ta platba tam bude. Říjnové SIPO už odešlo a s tím se už bohužel nic dělat nedá.

Nesouhlasím, že SIPO je zkostnatěla platební metoda. Je to výborná a užitečná služba a ano je to nejlepší způsob jak platit pravidelné platby.

Jinak ohledně SIPO je tu samostatné téma a bylo by asi lepší na téma SIPO pokračovat tam.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků