ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 3. 2021 21:31

8-D ne-ano-od převodu-ne co ti na tom není jasné?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 26. 3. 2021 21:51

regin: v příkladu si myslím, že je chyba a těch 10 000 Kč ze Spořky se bude úročit 0,2%. Ale chápu, jak to myslíš a tohle by mi taky zajímalo.
Bylo by dobré, kdyby se k tomu vyjádřila LInda.

DrumSession: V bodě 3 a 4 se tady lidé prostě neshodnou: 3 - někdo tvrdí od založení účtu, někdo od připsání peněz, někdo obojí. 4 - myslíš tedy, že nebude nutná ani jedna platba z INGkonta?

Volám LIndu, aby to dalo na pravou míru.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jakoubek61 26. 3. 2021 22:04

Citace z podmínek:

Zvýhodněné úročení 1 % p. a. pro zůstatek do 300 000 Kč včetně a 0,2 % p. a. pro zůstatek nad 300 000 Kč a to po dobu 12 měsíců získáte v případě, že si u Raiffeisenbank založíte nový běžný účet a prostřednictvím služby „Převod účtu do Raiffeisenbank (mobilita)“ nebo vlastní platbou převedete na tento účet peněžní prostředky z ING v jakékoliv výši. Pokud nebudou na účet převedeny žádné prostředky z ING do 31. 8. 2021, tak bude zvýhodněné úročení nastaveno zpět na standardní, a to i v případě, že budou ve prospěch účtu připsány prostředky z jiných bank.

Zvýhodněné úročení na 12 měsíců začíná běžet od chvíle sjednání nového běžného účtu v Raiffeisenbank a vztahuje se na všechny připisované platby, byla-li splněna podmínka připsání prostředků z ING viz výše. Zvýhodněnou úrokovou sazbu je možné nastavit pouze na prvním založeném běžném účtu.
Příklady

Pokud částka převedená z ING bude např. 150 000 Kč (příchozí platbou z ING je splněna podmínka pro získání zvýhodněného úroku) a následně si klient převede na účet např. 100 000 Kč z jiné banky, celých 250 000 Kč se bude úročit 1 % p. a. po dobu jednoho roku od data založení účtu..
Pokud částka převedená z ING bude např. 5 000 Kč (příchozí platbou z ING je splněna podmínka pro získání zvýhodněného úroku) a následně si klient převede na účet např. 350 000 Kč z jiné banky, bude se 300 000 Kč úročit 1 % p. a. a zbylých 55 000 Kč 0,2 % p. a. po dobu jednoho roku od data založení účtu.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 3. 2021 22:33

@MirekM:
ING umí D+0 platby, ale jen do určitého času. Asi to odeslali později, tedy čekej to v RB v pondělí.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 3. 2021 23:03

jakoubek61 píše:Citace z podmínek:
Zvýhodněné úročení na 12 měsíců začíná běžet od chvíle sjednání nového běžného účtu v Raiffeisenbank a vztahuje se na všechny připisované platby, byla-li splněna podmínka připsání prostředků z ING viz výše. Zvýhodněnou úrokovou sazbu je možné nastavit pouze na prvním založeném běžném účtu.

Tak to je nemilé, rozumněl jsem tomu, že doba se počítá až od převodu první částky. Konto jsem si založil sám. Přišla mi sms, že konto je založené, ale e-mail s ID nebo s čím naopak nepřišel žádný ??

A pak ještě psali, že se počítá převedená celková částka (součet jednotlivých částek) poslaná z ING do RB v období až do 31.8.2021. Ale začátek souvisí s první platbou (jasné). Což je můj případ a studentů, kteří aktuálně nemají celou nejvyšší částku (a čas si takhle blbě nechat povalovat $ na s.ú.), takže si to budu muset na max. naposílat na více-x.
Což samozřejmě nelze aplikovat při "mobilitě", kdy jde vše naráz (jak chce banka). Jak jsem psal b) je správně. Postupovat jak potřebuji já, udělat si to po svém, času do konce srpna bude snad dost 8-D 8-D 8-P
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 26. 3. 2021 23:05

Tak to tím pádem tedy vidím takto:
V den založení ihned z ING poslat 1 Kč a z jiné banky zbytek. A doufat, že pokud by se stalo, že přijde do RB nejprve částka z jiné banky a až poté z ING, tak že to nebude problém s úročením, když by trvali na prvotní transakci z ING.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 3. 2021 23:57

To je jen ověřovací platba pro identifikaci při založení účtu, není podmínka, že musí být z ing, alespoň doufám,
kačka se mi hned (OP) vrátila. Psali, že první platba z ing do rb je start...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 27. 3. 2021 05:37

y2key píše:regin: v příkladu si myslím, že je chyba a těch 10 000 Kč ze Spořky se bude úročit 0,2%. Ale chápu, jak to myslíš a tohle by mi taky zajímalo.
Je potřeba rozlišit 2 případy:

1) Noví klienti mají prostě 1 účet s pásmovým úročením 1 % na 0 - 300.000 Kč, 0,2 % nad 300.000 Kč bez ohledu na zdroj příchozích peněz. Tam (podle mne) není co řešit.

2) Stávající klienti mají účet rozdělený na 2 obálky. Do první patří peníze, které přijdou z ING. Tam je stejné pásmové úročení jako v bodě 1). Druhá obálka jsou stávající peníze plus příchozí peníze z jiných bank a předpokládám, že také bonus 500 Kč a úroky z 1. obálky. Tam je 0 % (případně pokud má klient nějakou jinou sazbu z jiné akce).

A právě případu 2) se týká můj příklad. Jestli musím pro maximální úročenou částku nechat účet ležet jeden rok bez pohybu, aby jakýkoliv výběr / převod automaticky nebral z 1. obálky. Nebo jestli bude výběr / převod brát primárně z 2. obálky a teprve až se vynuluje, pak sáhne do 1. obálky. V takovém případě lze účet normálně používat, jen by asi bylo třeba hlídat, aby zůstatek neklesl pod 300.000 Kč. To by také záviselo na tom, jak přesně se 1. obálka chová - jestli přijímá peníze jen z ING a po výběru se do ní už nedoplňuje, nebo jestli převod z ING jen nastavil její limity (maximální velikost) a po výběru ji lze zase doplnit i odjinud.

Po jednom roce se pak novým klientům převede zvýhodněný účet na obyčejný a stávajícím se přesunou peníze z 1. obálky do 2. a ta 1. se zruší.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 3. 2021 08:20

Nemyslím že by to RB řešila stávajícím klientům složitě přes nějaké obálky. I z toho co zde opakovaně popisovala Linda je myslím zřejmé, že vždy bude záležet jen na zůstatku a sumě vložené z ING, ne na dalších faktorech jako další vklady či výběry.
Tedy technicky: systém RB si zkrátka jen bude pamatovat jediné číslo, a to kolik Kč přiteklo celkem z ING (do 31.8.21, pak se případný růst tohoto čísla zastaví). Až do této částky bude úrok 1% (resp. 0,2% pokud to bude nad 300 tisíc), nad tuto ING částku pak klasicky nulový. Na pořadí vklady/výběry kdykoliv během akce tím pádem už nezáleží, účet můžeš dál používat jako běžný se všemi transakcemi. Pro úrok vždy rozhodne účetní zůstatek + to systémem zapamatované číslo, kolik přiteklo z ING.
Edit: @cz01 citující příspěvek Lindy od tímto mým to potvrzuje.
Naposledy upravil minarjo dne 27. 3. 2021 08:25, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 27. 3. 2021 08:22

Citace od Lindy z RB vlákna

Linda z Rb píše:Dobrý den,
děkujeme, že se ptáte.

V případě, že máte u RB účet, budou se Vám úročit všechny vklady poslané z ING do 31.8.2021 nabídnutou sazbou.
Příklad: Jestliže si pošlete z ING 100.000,- Kč ve čtyřech platbách na účet v RB, bude se Vám úročit částka 100.000,- Kč. Jestliže si poté např. 20.000,- Kč vyberete, bude se úročit aktuální zůstatek tedy 80.000,- Kč. V případě, že Vám pak přijdou peníze z jiné banky zase na BU u RB, úročíme Vám zpět plnou částku ale jen do výše příchozích plateb z ING. Tedy jestliže máte na účtu 80.000,- Kč a přijde Vám 50.000,- Kč z jiné banky, budeme Vám úročit částku 100.000,- Kč.

Přejeme hezký den. Linda z Raiffeisenbank
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 27. 3. 2021 08:25

y2key píše:Tak to tím pádem tedy vidím takto:
V den založení ihned z ING poslat 1 Kč a z jiné banky zbytek. A doufat, že pokud by se stalo, že přijde do RB nejprve částka z jiné banky a až poté z ING, tak že to nebude problém s úročením, když by trvali na prvotní transakci z ING.

Ještě jednou a naposled pro ty, co neumí dobře číst nebo mají alzheimra na starší příspěvky:
Po založení BÚ v RB přes IB (měl jsem v RB KK a tedy i funkční IB) jsem obratem okamžitou platbou poslal 1 Kč (ne z ING) k aktivaci BÚ. Po připsání 1 Kč na BÚ se zobrazoval úrok 0,00 %. Abych nečekal na zaslání peněz z ING na mobilitu a nezkracoval si 1 roční zvýhodnění 1 %, poslal jsem si peníze do vynulovaného ING a druhý den je přeposlal na BÚ. Změna úroku na BÚ z 0,00 % na 1,00 % se na BÚ zobrazila až následující den po připsání peněz z ING.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 27. 3. 2021 11:34

minarjo
Díky. Do vlákna RB jsem jen zběžně nahlédl, ale když jsem tam viděl, že se má přechod z ING do RB řešit zde, tak jsem to tam dál nezkoumal. Jinak těmi obálkami jsem jen chtěl popsat, jak si myslím, že se to chová. Není ani tak podstatné, jak to mají implementované, ale jak se to jeví. Je mi jedno, jestli mi úroky počítá nějaká funkce, nebo skřítek s průpiskou a blokem, když je výsledek stejný. :-D

Takže pro maximalizaci zisků je optimální poslat z ING 300.000 Kč, účet normálně používat a průběžně ho doplňovat (nebo odebírat) z jiné banky na tuto mez. Případně si poslat přes ING víc, aby se "nafoukla" ta horní mez a pak vše nad 300.000 Kč poslat pryč. Když pak přijde odjinud nějaká částka (nebo třeba úroky), bude se sice úročit už jen 0,2 %, ale aspoň něco. ;-) A ano, chápu, že někteří řeknou, že 0,2 % z několika stovek nebo tisíc jim nestojí za to.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milan405 27. 3. 2021 15:11

y2key píše:Tak to tím pádem tedy vidím takto:
V den založení ihned z ING poslat 1 Kč a z jiné banky zbytek. A doufat, že pokud by se stalo, že přijde do RB nejprve částka z jiné banky a až poté z ING, tak že to nebude problém s úročením, když by trvali na prvotní transakci z ING.

Psal jsi, ze mas na ING 0 Kc. Nebude tedy jednodussi v den zalozeni poslat z te jine banky do ING vse, co hodlas mit u Raifky a nasledne to z ING poslat do Raif?
Milan405
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milanBrno 27. 3. 2021 15:24

Jednodussi to je (pro normalniho cloveka), ale ne pro y2key, ktery by tak prisel o par korun (cca 5kc) na urocich a to je neprijatelne...
Naposledy upravil milanBrno dne 27. 3. 2021 15:44, celkově upraveno 1
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 27. 3. 2021 15:41

cz01 píše:Citace od Lindy z RB vlákna

Linda z Rb píše:Dobrý den, děkujeme, že se ptáte.

V případě, že máte u RB účet, budou se Vám úročit všechny vklady poslané z ING do 31.8.2021 nabídnutou sazbou.
Příklad: Jestliže si pošlete z ING 100.000,- Kč ve čtyřech platbách na účet v RB, bude se Vám úročit částka 100.000,- Kč.

Přejeme hezký den. Linda z Raiffeisenbank

Začátek úročení:
Nový klient (mobilita) - ihned od založení b.ú. (ihned limit 300)
Nový klient (sám si založí b.ú.) - od první zaslané platby, jako Stávající klient
Stávající klient - od první zaslané platby

Jakákoliv částka, kdykoliv zaslaná z ING do RB až do 31.8.2021 jsou "finance zaslané z ING" a sčítají se kumulativně ("na to 1%"). Aktuální zústatek v RB na to nemá mít vliv. Se spekulacema to přeci chodí jako s inspirací. Je to tak?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků