Anonymni platba - zlocinec

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 22. 4. 2008 16:46

Je to sice nestandartní služba, ale lze to ... ale za slušnej peníz (v řádu stokorun)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 4. 2008 17:23

A jak se ta sluzba jmenuje?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 22. 4. 2008 18:36

že by "Zjištění majitele účtu"? .... tato služba se může využít jen pokud bance prokážu, že jsem poslal peníze někomu jinému ... viz § 38 odst 6. zákona o bankách
Kód: Vybrat vše
Banka je povinna i bez souhlasu klienta sdělit osobě oprávněné za účelem výkonu rozhodnutí nebo daňové exekuce bankovní spojení svého klienta, tedy číslo účtu a identifikační kód banky nebo pobočky zahraniční banky a identifikační údaje o svém klientovi, který je majitelem účtu. Stejná povinnost banky platí i ve vztahu k osobě, která prokáže, že v důsledku vlastní chybné dispozice bance nebo pobočce zahraniční banky utrpěla škodu a že se bez tohoto údaje nemůže domoci svého práva na vydání bezdůvodného obohacení ve smyslu občanského zákoníku. Za podání informace náleží bance úhrada věcných nákladů.

A tato služba je zavedena například v ceníku ČS bod 4.1
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 4. 2008 18:40

No ale to mi moc "standardne" neprijde, tohle bych rekl, ze je prave to nestandardni reseni. Me se neco podobneho stalo, ale v opacne situaci - nekdo poslal penize omylem na muj ucet. Banka nejdrive oslovila me, jestli mu ma penize automaticky vratit a kdybych se do mesice nevyjadril, tak by mu predali moje udaje a on by si to musel vymahat primo na me. Takze jak vidno, je to beh na delsi trat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2008 18:46

JohnyWalkyra: zkus vložit nějakou částku (třeba 1 Kč) hotově na přepážce banky, na potvrzení by měl být název účtu, což je většinou jméno majitele.

Jinak kolegyni z bývalé práce se podařilo místo nějakých pár desítek tisíc poslat omylem jedné firmě dva miliony :-). Naštěstí to byla fér firma a peníze vrátila.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyWalkyra 23. 4. 2008 09:25

Ahoj Patriku,

vlozit nejakou symbolickou castku na ucet mi uz vcera radil kolega v praci, ale kdyz jsem to odpoledne schvalne zkusil s jeho uctem (u GE Money), tak jsem dostal potvrzeni pouze s cislem (teda ptali se me, jestli znam jmeno majitele, ale schvalne jsem rekl, ze ne). Vysledek je ten, ze kolega mi dluzi 100ku a odmita mi ji vratit :-)

JW
JohnyWalkyra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 4. 2008 09:54

Symbolicka castka 1Kc a nakonec z ni dluzi 100ku? Teda tomu rikam uroky :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyWalkyra 23. 4. 2008 10:02

Ale ne, ja trouba mu tam vlozil 100ku, protoze jsem si nechtel u pokladny pripadat jako blbec :-D
JohnyWalkyra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 4. 2008 11:24

JohnyWalkyra: takze ted si nepripadas, ted jsi? Jo? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 23. 4. 2008 12:14

PatrikChrz píše:...kolegyni z bývalé práce se podařilo místo nějakých pár desítek tisíc poslat omylem jedné firmě dva miliony :-). Naštěstí to byla fér firma a peníze vrátila.

Tak když je to normálně fungující firma, tak peníze obvykle bez keců vrátí, protože by zřejmě měla trochu problém, jak přebytečné dva miliony schovat v účetnictví.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 4. 2008 18:18

JohnyWalkyra: Tak to má asi každá banka jinak :-(
Jinak je ještě jedna možnost - podařilo se mi tímhle způsobem kdysi identifikovat platbu. Prostě jsem zadal číslo účtu do Googlu a našel jsem stránku firmy, které patřilo :-), ale to funguje samozřejmě jen vyjímečně :-D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků