Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 15. 5. 2008 18:45

A proč si nepořídíte na to software? Minimálně zrušíte všechny dohady kolem výpočtu a vyleze vám z něj i co máte narvat do jednotlivých formulářů ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 5. 2008 19:02

Rop píše:A proč si nepořídíte na to software? Minimálně zrušíte všechny dohady kolem výpočtu a vyleze vám z něj i co máte narvat do jednotlivých formulářů ...


To je možné, já jen chtěl varovat začátečníky, na co si mají dát pozor, s DPP si na sebe upletou bič. Není to jen o podpisu smlouvy (koneckonců podle zákoníku práce ani není nutné DPP sepisovat písemně). Těch formalit je bohužel docela dost.

Ale překvapuje mě, že mi neradíte, abych si pořídil účetní :-)))
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 15. 5. 2008 21:00

Největší formalita je donutit zaměstnance aby se rozhodnul jestli podepíše růžový lejstro nebo ne ... a pak pohlídat si všechny termíny ... ale výpočty bych přenechal programu :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 6. 2008 08:58

stanislav.stribrny: hezky shrnuto. mám doplňující dotaz. je třeba na lidi pracující na DPP platit úrazové pojištění? Myslím tím to, které je pro zaměstnance povinné. Zrovna řešíme, jestli vzít někoho na DPP, tak ať máme kalkulace úplné. co se týče výpočtů, budu věřit Pohodě, že to udělá dobře...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 3. 6. 2008 15:26

Jestli myslíš Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele tak u dohody o provedení práce by to být nemělo (neboť se tam neplatí ani sociální pojištění)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 6. 2008 19:34

Rop: ano, tohle pojištění jsem myslel.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 4. 6. 2008 19:17

Na pracovníky DPP se vztahuje zákoník práce, ale platí to, co je v dohodě, takže když pojištění není smluveno, pak asi ne. Na druhou stranu je dobré do dohody připsat klauzuli, že pracovník byl poučen o bezpečnostních předpisech, já to tam píšu, i když reálně mým pracovníkům žádné nebezpečí nehrozí, sedí doma u počítače. Stejně je většina DPP podvod, ti lidé by měli mít normálně živnosťák, pracují se svými nástroji, ovšem zase nesoustavně :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 6. 2008 20:18

stanislav.stribrny: chci to na administrativní práce. riziko tak pořezání o papír. ani schody tu nemáme.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 6. 2008 19:10

ještě jeden dotaz... může jednatel/společník dělat pro vlastní firmu na dohodu o provedení práce? já bych řekl, že jo, když tam může být zaměstnaný, ale nejsem si jistý.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 6. 6. 2008 19:18

Nikde jsem takový zákaz nenašel ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 6. 2008 21:51

no já taky ne...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 8. 6. 2008 12:50

No, na Slovensku je dokonce povinnost, aby jednatel společnosti byl jejím zaměstnancem. U nás to jako povinnost není, ale "tiše" se to předpokládá.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 6. 2008 12:57

Ruprecht001: koukni do OR... kolik najdeš případů, že jeden člověk je jednatel v x (x>2) firmách. zaměstnaný pokud je, tak obvykle v jedné. Navíc nevím jak na slovensku, ale u nás existuje něco, řemu se říká "odměny statutárních orgánů" a vztahuje se na to stejná povinnost na soc+zdrav jako na standardní zaměstnance.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 6. 2008 13:03

ještě dotaz k měsíčnímu odvodu záloh na daň z příjmu. Krom toho, že pošlu sumu na účet FÚ, odevzdávám také nějaký přehled?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 6. 2008 16:47

Ano ... a na konci roku přehled za celý rok ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků