Úrazové pojištění - doporučte lepší

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 9. 6. 2008 10:16

Zkus Pojišťovnu České Spořitelny, já tam mám Flexi a podmínka je asi takováto:
- já : 1 mio CZK na trvalé následky úrazem s progresí (až 4x)
- syn : 600Kč na trvalé následky úrazem s progresí (až 4x)
Měsíční splátka je 400 Kč.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 10. 6. 2008 19:55

Takových pojišťováků tu je, ale nikdo se nezeptal, od kolika procent jsou trvalky s progresí na začátku od Kooperativy.....:-))
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _Max 19. 6. 2008 09:08

S474N píše:Takze mam tu prvni nabidku od Allianz - po rozkliku cele PDF, prosim vsechny o zhodnoceni. Taky jsem k tomu dostal tento komentar:

Nabidka Allianz píše:a teď trochu konkrétněji... ty trvalé následky úrazu s progresivním plněním.. těch 700 tisíc to je už včetně progrese nebo bez..?? a jaké trvalé následky jsou obsaženy...??
proč není sjednán pobyt v nemocnici..?? mohl by částečně vykrýt rozdíl mezi prací a nemocenskou a zároveň i poplatek 60,- kč denně v nemocnici.. :-)
proč trvalé poškození (asi míněno jako invalidita) je sjednána jenom na 50 tisíc..?? to vám pomůže tak na jeden rok, co ale pak...

toliko analýza... zkoušel jsem to zadat v rámci našeho rizikového pojištění, ale tam je jedna podmínka, že riziko smrti jako hlavní část rizikového pojištění musí být sjednána.. i proto asi Kooperativa má něco podobného.. což mi k Tvé přítelkyni nesedí...

takže jsem zkusil zadat parametry do investičního životního pojistění, kde jsem dal pojistnou dobu do 60 let.. tím pádem mi připojištění (a troufám si říci daleko obsáhlejší) vyšlo v podstatě na stejné peníze, Tvá drahá polovička má jistotu, že je bude mít za stejnou cenu pořád a navíc si bude moci dělat daňové odpočty. Jelikož miminum na investici je 500,- kč, měla by zpět od státu 900,- Kč za rok, což zase trochu sníží výdaje za rizikovou část...
ano, beru, že primárně nešlo o investiční část... i já bych si raději udělal čistě rizikovou záležitost.. jenomže samostatné rizikovky většinou právě proto vycházejí dráž, protože tam není ta investice...

dal jsem tam i pobyt v nemocnici následkem úrazu na 400,- kč denně.. což při měsíčním marodění by dělalo 12000,- Kč a to dokáže pokrýt výpadek v práci...
to vše vychází na 279,- Kč......
plus jsem tam dal věc, kterou dávám vždy, a to je zproštění od placení celé smlouvy v případě plné invalidity ať už nemocí nebo úrazem.. jednoduše řečeno kdyby se něco takového stalo, tak člověk nemá prostředky dále platit pojištění, proto by pojišťovna v tomto případě převzala placení celé smlouvy za Tvou přítelkyni až do konce!! Takže by jí dál bylo spořeno i dál by byla rizikově připojištěna, ale už by to neplatila.. :-)

celkově ta připojištění pak vyjdou na 318,- Kč...
a co se týče investice, pokud by v průběhu na ty peníze nešahala, tak v těch 60 je předpoklad zhodnocení, že tam bude mít 528 tisíc...
????

Tohle je výsměch plný kopanců. Jen okrajem, nemám čas na bláboly: proč platit pojišťovně za pobyt v nemocnici? Za šedesát korun tam mám tři jídla denně, takže myslím že rozdíl mezi nemocenskou a výdaji je vykrytý.
Žádné trvalé poškození není sjednáno, je tam tělesné poškození - to jako pojišťovák snad víte, že je procento tělesného poškození * pojistná částka.
Nevědomost v rozdílu mezi rizikovkou a úrazovkou je k pláči.
Dále následuje očekávatelná trapnost s nabídkou IŽP...
Že by Allianz v rámci zproštění od placení v případě trvalé invalidity platila i rizikovou složku? Vtip? Jak by asi v případě úrazu počítala tělesné poškození tělesně poškozeného člověka?
A krásné číslo na závěr. No to je teda vejvar!
Max
_Max
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noname80 22. 6. 2008 19:01

dobrý den,
nebudu Vás urážet, jako to děláte Vy mě, nicméně pár připomínek...
1) pobyt v nemocnici sice mám s jídlem, ale tady se nebavíme o 60,- kč, ale o tom, že nemocenská je maximálně nějakých cca 13 tisíc (ani ne) a v tom je ten užitek pro klienta, že z tohoto připojištění může čerpat.. nota bene je cenově velmi výhodné, takže to bych neřešil
2) trvalé následky jsou sjednány (pokud si otevřete příspěvek Allianz ) tak zjistíte, že tam jsou nejen trvalé následky úrazem na 400000,- Kč dokonce s progresí 500% (což je nadstandard!), ale je tam i denní odškodné za průměrnou dobu léčení.. takže obojí je zahrnuto..
3) zproštění od placení (tarif ZP1) - ANO, v případě plné invalidity následkem nemoci nebo úrazu převezme Allianz placení celé smlouvy za klienta až do konce pojištění!! včetně rizik !!!samozřejmě pokud nepříjde o trvalou invaliditu a to i tak může požádat o přezkoumán u smluvního lékaře Allianz....
4) a co se týče IŽP, jak jsem již psal, náš kolega, který tady psal o srovnání, nepotřebuje investiční životní pojištění, to jsem tam i připouštěl, nicméně jde o to, že v rámci rizikového životního pojištění se bavíme o jiných cenách za rizika.. proto i ta spořící část + možnost daňových odpočtů + jak sám říkáte na konci ten vejvar 528,- tisíc, což se dá považovat za opravdu maličkost, ale svým způsobem to zaplatí ty rizika...

přiznám se, že jsem ani na Váš příspěvek nechtěl reagovat, nicméně mě to vyloženě uráží, když někdo začne nadávat a sám se jak vidno ve věci moc nevyzná... :-(
mrzí mě, že v této diskuzi se lidi k sobě neumí chovat slušně... a čekám zase útok na svou osobu, tak si poslužte...
Naposledy upravil Rop dne 22. 6. 2008 20:11, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace. Není nutné citovat celý předchozí příspěvek.
noname80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2008 09:09

Takze mensi zmena na zivotni pojisteni. Jake by bylo nejvyhodnejsi pri rocni ulozce 12 tisic a s rozumnym (napriklad 2-3 tisice) pojistenim urazu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků