Zkusenosti: Partners For Life Planning

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 24. 6. 2008 18:04

Já myslím, že hypotéku .... nebo že by Pioneer? Nebo že by to bylo podle každé konkrétní situace?
To je stejná otázka jako "kolik daní zaplatím?" :lol:

(btw všimli jste si, že tu máme starýho smajlíka lol? ... no není úžasnej :lol: )
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 24. 6. 2008 18:51

Life Planning: Nehodnotím Partners jako takovou neboť s nima nemám žádné zkušenosti, vím jen to co jsem četl (netvrdím, že nemůžou být dobří, ale pochybuji, že tam bude 100% naprosto úžasných a nejlepších FP v ČR, jak někteří rádi tvrdí :-) ). A rozhodně vím, že hrubým odhadem 75-90% makléřů prodává investičko jako "spoření", což je naprosto pochopitelné, když jsou od nich požadovány obraty, kterých by jinak neměli šanci dosáhnout říct dotyčnému na rovinu, že to je pojištění, kde není nic garantováno. ;-)
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 6. 2008 19:45

No, mě by to vážně zajímalo. Onehdá jsem četl, jak jeden plánovač řešil pro klienta, jak naložit s 520.000 Kč. Šel jsem docela do kolen z jeho rad. Měl jsem za to, že půl mega je dost na to, aby se plánovač snažil a myslím, že osobně bych mu to navrhl lépe, výnosněji a přesto konzervativně (osobně se mám za DOST konzervativního investora :-)).
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LifeFinance 24. 6. 2008 20:45

Co jako finanční plánovač nabízím? Odpověď je jednoduchá, finanční plán. Produkty jsou jen nástroje a pomůcky jako každého kadeřníka, automechanika nebo malíře. Teď mě rostřílíte. :-D
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 6. 2008 21:39

A co nějaké náčrtky? Bloková schémata, váhy, směry a vůbec nějaké stavební kameny?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 24. 6. 2008 22:00

Není to žádná ***** to pořádně naplánovat....
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LifeFinance 24. 6. 2008 22:15

Samozřejmě využívám perfektní analýzu situace klienta a jeho potřeb, cílů a přání.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 25. 6. 2008 07:02

Tak o tom asi nikdo ani nepochyboval. Co takhle třeba nějaký modelový příklad:

30letý (těch jsou dnes všude mraky)
svobodný, bezdětný, bez plánů na rodinu (single forever)
bez auta, bez nemovitosti (vzhledem k dopravní situaci a cenám nemovitostí v Praze žádná změna v blízké budoucnosti (5-10let))
příjem 30K čistého, bez půjček, s možností 10K spoření měsíčně
stavebko u ČMSS

zapomněl jsem na něco?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LifeFinance 25. 6. 2008 07:54

No vyjmenoval jste mě základ, k tomu abych mu mohl vytvořit FP, potřebuji znát více informací.
Pokud chce čistě dávat 10 litrů bokem, tak nejprve je potřeba tvořit rezervy, pak zajištění a krátkodobé, střednědobé či dlouhodobé investice. Záleží jaké má plány.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 25. 6. 2008 08:15

Zajištění Ruprecht nepochopí, takže poradce vyhodí, že mu doporučuje tvořit rezervy a pojištění na trvalé následky:-)
No a na Ty investice už s tím poradcem tedy nedojde:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 25. 6. 2008 08:44

Co jsem tu tak cetl, tak bych rekl, ze ma Ruprecht001 ty rezervy vyresene.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 25. 6. 2008 09:10

Modelový příklad není o Ruprechtovi, ale o třicátníkovi s myšlením Ruprechta:-)
Skutečný Ruprecht rezervy má.

http://www.novinky.cz/clanek/143321-ura ... -v-eu.html
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 25. 6. 2008 10:14

Ten článek o úrazech je o mladistvých, resp. o mladých lidech a dětech do 19 let, takže můj třicátník je již poněkud OUT. Myslím, že starší člověk už vesměs má trochu rozum a nedělá všelijaké vylomeniny jako děcka ;-)

to LifeFinance:
a) počítej s tím, že zajištění má ve výši 10K úspor na běžném účtě
b) že zajištění má ve výši 100K na eMaxu

k tomu, že nemá žádné další zajištění
a) snad jen nějakou úrazovou pojistku, kterou mu rodiče platili od dětství
b) nemá nic

Plány nemá žádná, teda kromě toho, že investuje, zmnoží majetek a bude "boháč" :-D
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LifeFinance 25. 6. 2008 10:48

Takže:
1) Krátkodobé výpadky příjmu (pracovní neschopnost, krátkodobý úraz) - rezerva 100K pokud ji tak má, pokud ne, začneme ji budovat

2) Dlouhodobý výpadek příjmů, tj. úrazy s trvalými následky, kde se předpokládá snížení schopnosti pracovat na minimum či částečně - v případě plného invalidního důchodu by byl předpokládaný příjem od státu 7 800 Kč, tedy - 22 200 Kč, které klient potřebuje pro udržení stávající životní úrovně

3) Finanční polštář - klient se opije a něco rozbije nebo ho vyhodí s práce, rezerva v rozmezí 3-6 měs. příjmů společně s bodem 1. (máme 100K na eMaxu)

4) Investice - nevím, jaké jsou úmysly klienta - ochrana před inflací, krátkodobé cíle, dlouhodobé cíle, penze, bydlení, dovolená s černoškama, platba budoucích alimentů na děti...

5) Chce být finančně nezávislý? jestli ano, tak kdy?

Víte k tomu, abych byl schopen opravdu poradit mě nestačí minimum dat.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 25. 6. 2008 12:01

Právě že dělá ještě větší vylomeniny...
Řízení auta v opilosti, rizikové sporty.machrovinky.....
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků