Kam investovat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 20. 5. 2008 17:17

Ruprecht001 píše:Abych to uvedl na pravou míru, nepočítal jsem to přesně, ale cca kolem těch 18% to dělá (při těch 20K ročně).

Jinak ano, někdo namítne, že to není žádný zázrak, že zná lepší, ale právě do toho tu je toto fórum, abychom se o své zkušenosti, nápady a postřehy podělili.

Třeba já teď vydělal hezkých 28% na akciích AAA. Koupil jsem pod 20 Kč a proda něco málo nad 28 Kč. Miliony z toho nejsou, ale prima kapesné na dovolenou bude příjemné :-D


Ruprechte, co jsi měl z matiky? Zase Ti ty procenta nevycházejí:-))))
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hiro.N 20. 5. 2008 19:20

Pokud vim, aaa zacinalo kolem +- 50 kc pri vstupu na burzu:)
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 20. 5. 2008 20:16

Tak asi jo, máš pravdu. Pokud jsem se dobře podíval, tak to bylo dvě eura, teda něco málo přes 50 Kč.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 20. 5. 2008 20:27

jak říkám, nepočítal jsem je, je to střela od boku, resp. údaj ke staré smlouvě (18K vklad, příjem 1% úrok + 4,5K ročně, tj. 26%? +/- protože toto platí jen pro první rok, pak se přičítá i 1% z již naspořených peněz), opravuju na 15% + 2% minus cca 1% z cílové částky (?) za vstup. Lepší?

Jinak za těch původních 55 Kč za akcii AAA bych to nikdy nekoupil a dobře jsem udělal :-) Koupil jsem je, až když se delší čas placatily kolem 20 Kč a dalo se odhadovat, že to je dno. Výhoda byla především v ceně za kus a tím pádem i ve velikosti lotu ve spadu, kde se dal koupit za cca 65K (6,5M za lot ČEZu si opravdu dovolit nemohu :-D).

A co vy? Má někdo nějaký zajímavý tip? Kladnou zkušenost?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hiro.N 20. 5. 2008 21:12

Ja v soucasne dobe zacinam obchodovat na forexu,tam jsou takovehle prilezitosti vcelku na dennim poradku :-) doporucuji chorobne znamy financnik.cz, tam lezi opravdove miliony, snad je tam nekdo z nas v budoucnu opravdu najde.
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobes 16. 6. 2008 12:53

Zdravím Vás všechny,

nevím jestli jsem dobře hledal u nás i v zahraničí, ale existuje snad dnes ještě nějaka kratkodobá investiční příležitost ( max 1 měsíc ), která dokáže člověku vydělat na poplatky, zdanění etc. Bavíme se řekněme o hodnotě 100000 EUR.

Nehledám žádné investiční přiležitosti s dlouhodobým horizontem a podobně těch je hodně a banky do nich člověka vyloženě nutí.
hobes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hiro.N 16. 6. 2008 19:29

wwww.financnik.cz
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slávek 16. 6. 2008 19:45

forex je slabej, ropa ta teď jede.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 6. 2008 20:36

Ano, obchodovani s ropou na NYMEXu je vhodna prilezitost pro zacinajici spekulanty :-D

To bude tak rychla lekce, ze nestaci ani postrehnout, jak o ty penize prisel. To lze asi prirovnat k tomu, jako kdyz divak, ktery videl v televizi parkrat boxersky zapas, vyzve k duelu profesionalniho boxera a ceka, ze se dostane alespon do druheho kola :)

Na forexu si alespon lze hrat s miniloty a mikroloty nez staci postrehnout alespon zaklady, ale zrovna pohyb ceny ropy o 1 cent znamena na jednom kontraktu pohyb 10$ ve prospech/neprospech spekulanta. Zacinat s pocatecnim kapitalem mensim nez pul milionu navic nema ani smysl... to uz je muzete radeji poslat nekomu na charitu...
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 17. 6. 2008 00:39

100.000 úpně stačí na začátečníka, protože s lotem 0,05 je to přes 6000 u ropy a třeba dnes se dalo i s timto vydělat slušné penízky. Kdo se neumí ovládat, tak ať to radši ani nezkouší, i kdyby se to učil 2 roky.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hobes 17. 6. 2008 07:49

:-)díky za nápady ale sám dobře vím jak je burza a tydle spekulativní obchody riziková záležitost. Kdysi jsem měl na škole pár kurzu zabývající se burzovními obchody všech kategorií a sám jsem si uvědomil, že na to člověku nestačí jen mít velkou odvahu, protože jak říkate outsider se stane potravou insideru :)

Nějaká jiná možnost kratkodobého zhodnocení finančních prostředků vás nenapadá ?
hobes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 15. 7. 2008 11:35

Když už je tu založené téma "Kam investovat?" ...

Takže kam? Leží mi asi 1/2 ročního příjmu v akciích. Jsem lehce v plusu, nicméně vzhledem k bouřlivým dnům na burzách chci vyčkat a do akcií teď žádné peníze nesypat. Čili mi vyvstává otázka, co s volnými prostředky, které bych chtěl zatím naakumulovat (měsíčně tak +/- 10tis), ať už pro následný zpětný vstup na burzu anebo třeba pro koupi garáže? Kam je ukládat, do čeho je investovat?

První možnost je nechat je ležet na FIO kontu (3,1% p.a.). Odtud plyne asi i první podmínka oné investice, že by měla "bez rizika" nést minimálně ty 3% p.a., protože jinak se IMHO nevyplatí s těma penězma něco dělat.

Máte někdo nějaké nápady? Sem s nimi.

A ještějedna věc by mě zajímala. Jak fungují a jak se chovají dluhopisy? Kdy se vyplatí o nich uvažovat, podle čeho se vybírají, atd. ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2008 11:51

Hlava: proc by sis je cpal dobrovolne na FIO konto s 3,1%, kdyz muzes mit u mBank uplne stejne jistych 3,5% p.a.?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 15. 7. 2008 12:04

Třeba proto, že mám účet u FIO a FIO konto tak mám v rámci jednoho internetového bankovnictví. Zakládat další účet kvůli 0,4% p.a. ... no. Kolik udělá ten rozdíl za rok při 10 tis? 40 Kč?
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LifeFinance 15. 7. 2008 12:13

A co třeba zvolit fond peněžního trhu, kde Váš vklad bude po půlročním testu osvobozen od daně. Podle mého názoru fondy PT během 2 následujících let vydělají více než spořící účty.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků