Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod oooooo 27. 7. 2008 14:48

Jako nabídka MPÚ vypadá opravdu slibně, je to asi nejvýhodnější úložení peněz, ale člověk nikdy neví, jací lidé to tam vedou a kdo z toho bude nakonec mít nějaký ten prospěch.
http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesk ... 53197.html
oooooo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Ondrasz 27. 7. 2008 20:27

Hmm, zajímavé...tak snad se z toho nakonec nevyklube nějaký novodobý tunýlek na soukromý účet nějakého bývalého soudruha. :-)
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2008 08:25

A co jako, i kdyby vyklubal? Tak si hold nekdo namaze kapsu a vsichni stradatele do vyse pojisteni stejne dostanou vyplaceno. Libi se mi, jak nekteri, co daji dohromady sotva sto tisic na minimalni vklad debatuji nad pripadnym tunelem, kdyz jejich ulozka je hluboko pod hranici pojisteni :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 28. 7. 2008 09:07

No, já to teď nevím přesně, ale není to pojištění jen na 90% vkladu do výše 10.000 EUR?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2008 09:11

Ta castka je 25.000 EUR, ale s vysi % si nejsem jist.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 28. 7. 2008 09:19

Náhrada může být vyplacena ve výši 90 % maximálně 25 000 EUR ... viz web FPV

A Moravský Peněžní Ústav - spořitelní družstvo je takto pojištěno ... viz tentýž web
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooo 28. 7. 2008 13:00

No o to právě jde, o těch deset procent. Vložím tam půl melounu a když to někdo vytuneluje, tak dostanu max 450 000 Kč a k tomu dva mobily a to ještě budu na ty prachy čekat několik měsíců. Ale to už je riziko, které jsem ochoten podstoupit. Takže to chce rozumě zvážit všechna rizika, protože více než ekvivalent 25 000 € bych tam rozhodně nevložil.
oooooo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod 4honza 28. 7. 2008 13:46

Osobne mi to muze byt jedno, protoze MPU se mi v zadnem pripade nevyplati. Jen bych podotknul, ze fakt neni jedno, jestli to tunel bude nebo ne. To pojisteni totiz plati vsichni, kteri se toho pojisteni povinne zucastni, tj. banky a zalozny.

Pokud se takhle ztrati dalsi miliarda - jako uz se stalo v pripade tech zkrachovalych firem, kde pan Hurta pusobil, tak pojisteni se zvedne a zaplati to ostatni banky a zalozny, tedy ve finale nikdo jiny nez vsichni, kteri mame nejaky ucet :)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2008 14:14

4honza: a jenom pro zajimavost, co se ti vyplati?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 28. 7. 2008 16:49

Je to přesně tak, jak píše 4Honza. Myslím, že část z těch miliard jen za bývalou IPB a hromadu dalších bank jsem už nepřímou formou nejen já zaplatil :grr: , takže rozhodně mi není jedno jestli se nějaký s odpuštěním další s*áč zas napakuje, a já to budu muset formou daní všechno zaplatit :-/
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2008 17:02

Ondrasz: a co jako? Stovky/tisice novych klientu MPU to stejne nezajima a to jestli tam vlejes penize ty nebo nevlejes je v techto poctech uplne zanedbatelne. Pokud nekoho nabidka MPU neoslovuje, at teto moznosti nevyuziva - jak proste.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 28. 7. 2008 19:13

Tady určitě funguje "zákon zachování hmoty" ... každý tunel musí být z nečeho zaplacen ... otázka je kolik tam je peněz ... a pokud se podívám na FIO tak taky dlouho nikdo nevěřil, že to může být kvalitní banka (a dnes bych řekl, že v otázce podnikatelského účtu ta nejlepší)

Jinak jsem editnul název tématu a přišpendlil výše :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 28. 7. 2008 19:37

Rop - tím jsem nechtěl říct, že MPÚ nemůže být spolehlivá záložna ale to(v souvislosti s tím, článkem o majiteli MPÚ), že narozdíl od S474N mi není fuk, kam tečou z daní mé prachy... i když je fakt, že člověk má jen minimální šanci to ovlivnit. :-|
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2008 20:08

Ondrasz: jednoducha rada - minimalizuj placeni dani na minimum a potom ti muze byt jedno, kam co tece. Jeste lepsi je resit veci, kde clovek muze vydelat a ne kde muze prodelat. V prvnim pripade totiz muzes skoncit s kontem plusovym, ale v druhem porad na nule. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2008 20:26

Ondrasz píše:Je to přesně tak, jak píše 4Honza. Myslím, že část z těch miliard jen za bývalou IPB a hromadu dalších bank jsem už nepřímou formou nejen já zaplatil :grr: , takže rozhodně mi není jedno jestli se nějaký s odpuštěním další s*áč zas napakuje, a já to budu muset formou daní všechno zaplatit :-/

V podstatě všechny naše banky byly více či méně sanovány ze státního rozpočtu, to si člověk nevybere :-(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků