Jak vybrat brokera?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xmms 5. 8. 2008 12:12

Můžeš trochu konkretizovat? Pokud jsem předtím neobchodoval, tak "o nekolik radu lepsi sluzby" mi toho moc neřekne.
A co je špatně v daňovém ráji? Podvodníci?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 5. 8. 2008 19:00

Konkretizovat muzu, ale nevim, jestli to k necemu bude: Spolehlivejsi data, podstatne vic user-friendly platforma, poradna uzivatelska podpora...

CFD je vlastne konktrakt ktery sice teoreticky ma lsedovat cenu neceho (zlato, ropa, mena, index...), ale v realu obchodujes jen s brokerem a on ma jeho vyvoj zcela ve sve moci. No a v danovych rajich neni zadna regulace trhu ktera by je nutila alespon trochu hrat fer ;-]
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod ivok24 5. 8. 2008 20:51

lemming: a nejakej tip na konkretniho brokera pro obchodovani USA?
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 5. 8. 2008 21:14

Ja osobne pouzivam Interactive Brokers a pro svoje ucely (US akcie, opce) si nemuzu stezovat.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmms 5. 8. 2008 22:57

Mě zajímají komodity. Může někdo doporučit českého a zahraničního brokera?
Umožňuje FIO ebroker nebo brokerjet stáhnout data do nějaké použitelné podoby jako třeba CSV nebo mají tam software použitelný pro obchodování a tech. analýzu? Na webu mi to přijde docela nic moc.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 6. 8. 2008 07:37

xmms: Pokud vim, tak FIO a Brokerjet maji jen web klienta. Patria ma nejakeho tlusteho klienta, ale myslim ze neobchoduji s komoditama... takze zbyva XTB?
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4honza 7. 8. 2008 21:36

Co se tycet toho XTB - pokud vim maji jen forex a CFD.

Dle meho skromneho nazoru CFD neni zrovna dobry nastroj na seriozni obchodovani komodit, zadna likvidita a naprosto neadekvatni spready. Jedina vyhoda je, ze se s tim da hrat na miniloty, tedy s minimalnim zakladnim kapitalem.

Jak a co chcete obchodovat - daytrading, swingy, longterm nebo si hrat s opcemi, warranty nebo primo futures? Tohle je treba si napred ujasnit nez vybirate brokera, kazdy nabizi neco jineho a jine podminky.

Nicmene IB je takovy docela univerzalni a take velmi oblibeny :)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 8. 8. 2008 01:17

Zajímají mě hlavně komodity a spready, poziční a intradenní obchodování. A taky akcie. Pokud ale český broker obchoduje komodity na stejné burze jako jiný zahraniční broker, měla by být likvidita úplně stejná. Nebo je tu stále něco, čemu nerozumím.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 8. 8. 2008 11:23

xmms: Jo, nerozumis. Precti si poradne muj prispevek z 5. 8. 2008 20:00. S "normalnim" brokerem obchodujes normalni futures na burze pres brokera. Cena je dana ucastniky trhu - nabidkou a poptavkou. S CFD brokerem (treba XTB) obchodujes pouze se tim brokerem a cena kontraktu je takova jakou urci on. Zadny realny trh. On sice slibuje, ze ta cena co urcuje bude podobna te na burze, ale nekde hluboko v podminkach ma urcite malinkatym pismem, ze to vlastne vubec nezarucuje :twisted:.

Na normalnim trhu kdyz jeden chce treba zlato za 860 prodavat a druhy kupovat, tak se potkaji a udelaji obchod. CFD broker da treba nakup 859.50, prodej 860.50 a muzete obchodovat jen s nim - prodejce musi prodat za 859.50 a kupec koupit za 860.50. Rozdil jde do kapsy brokerovi. Proto taky jsou CFD casto tzv. "bez poplatku".
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmms 13. 9. 2008 00:38

Jo, to už mi je jasné. Rozhodl jsem se pro nějakého amerického burzovního brokera. A chci obchodovat převážně intradenně komodity a forex. Má někdo zkušenosti a rady, jak vybírat? Největší dilema pro mě je představa, že do nějaké americké firmy pošlu hromadu peněz při otevření účtu. Potřeboval bych mít jistotu, že ten broker podléhá nějakému bankovnímu dohledu, funguje už řadu let a sehnat nějaké reference. Třeba u nás je seznam obchodníků s cennými papíry u ČNB a jak je to v Americe?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 13. 9. 2008 07:04

Broker je az to posledni co bys mel resit... Nejdriv si musis vybrat system a ne stylem "to se mi libi", ale "tohle mi slusne vydelava v papertradingu a obchoduje se mi to dobre". Pak budes znat styl a podle stylu muzes vybrat brokera - nejlepe na zaklade referenci ostatnich obchodniku co obchoduji podobnym stylem.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod martinpesava 16. 9. 2008 15:04

ruku do ohně za nikoho, ale s IB čkem nic nezkazíš. Z českých gut patria a brokerjet. RM mě nelíbil, ale záleží na vkusu. české uvedené na komodity ale nevhodné.
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 1. 2022 13:57

Vytáhnul jsem staré téma, nechce se mi kvůli mému dotazu zakládat nové vlákno.

Potřeboval bych poradit s výběrem brokera. Co bych u něho nakupoval?
- ETF (v USD i EUR)
- akcie (české, ale hlavně US a EU), možná hlavně dividendové, takže ne pro denní trading, ale dlouhodobé držení
Očekával bych:
- uživatelsky přívětivou aplikaci
- dividendy zdaněné pouze 15% (ne 35%)
- nízký poplatek za obchodování (nebo zdarma)
- nízký poplatek za vložení / výběr peněz (nebo zdarma)
- nízký poplatek za správu (nebo zdarma)
- spolehlivost, stabilita

Mám Patrii, ale ta je hodně drahá.
Zvažuji XTB, Degiro, eToro, Trading212, možná Admirals

Díky za každý postřeh a radu.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 27. 1. 2022 23:06

stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 1. 2022 11:33

Tak to je dobrá zpráva, už se o tom mluvilo docela dlouho, že se o to XTB snaží.

Zatím váhám mezi XTB a Trading2012.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků