Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pestounka 11. 8. 2008 00:35

Pro SP:Musela jsem nad tim premyslet,jak ruzny pohled na veci muze ten ktery clovek mit.My dva se nemuzeme shodnout v otazce kvality,protoze mame kazdy jine parametry pro kvalitu.Na uvod muzu rict,ze kosmetika se kterou pracuji nema zadne vyzkumy ucinnosti,ci co.Nikdy me nenapadlo neco takoveho pozadovat a pro vas je to tak dulezite.Vy zase nemusite znat slozeni,kdyz je to ucinne na vrasky-tedy UCEL SVETI PROSTREDKY!!!
Vysvetlim na jidle.Dle meho nazoru jsou Vase kremy jako polevka ze sacku-vse je perfektne kontrolovano,zasyti to a vsem to bajecne chutna.ten pytlik dlouho vydrzi,ale take obsahuje konzervanty a glutamat sodny,pro zvyrazneni chuti(rakovinotvorny).Jak proti tomu obstoji chudinka domaci bramboracka?Zadne testy kvality,kratka trvanlivost,ale jasne citelne ingredience a navic vareno s laskou.Ja rozhodne volim bramboracku domaci,protoze vim,co do ni davam a stejne tak vybiram i kosmetiku pro sebe a sve zakaznice.Podle ingredienci a ucinky teto kosmetiky pozoruji jiz pres 10 let,takze osobni zkusenost.
Slozeni vyrobku je psano dle mnozstvi od nejvice zastoupene latky po tu nejmene zastoupenou.Je mi jasne,ze tam nebude napsano presne mnozstvi-existuje take vyrobni tajemstvi ci chranena receptura.To ale nemeni nic na tom,ze v kosmetice ARTRISTRY se to hemzi chemickymi latkami .Prosim,vysvetlete nam to slozeni.Ja nepotrebuji vedet mnozstvi,jen to prelozte do cestiny,at si kazdy vybere.Podle ucinnosti jasne vede ARTRISTRY-vzdyt ma testy na to,ze je ucinna.A kdyz si chce nekdo vybrat tak jako ja,podle obsazenych latek?To ma navrch ma kosmetika.
pestounka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 11. 8. 2008 07:33

pestounka píše:Pro SP:Musela jsem nad tim premyslet,jak ruzny pohled na veci muze ten ktery clovek mit.My dva se nemuzeme shodnout v otazce kvality,protoze mame kazdy jine parametry pro kvalitu.Na uvod muzu rict,ze kosmetika se kterou pracuji nema zadne vyzkumy ucinnosti,ci co.Nikdy me nenapadlo neco takoveho pozadovat a pro vas je to tak dulezite.Vy zase nemusite znat slozeni,kdyz je to ucinne na vrasky-tedy UCEL SVETI PROSTREDKY!!!

Pani pestounko, durazne Vas zadam, abyste mi nevkladala do ust veci, ktere jsem nikdy nikde nenapsal. Nikde jsem nepsal, ze nechci znat slozeni, pouze jsem psal, ze me slozeni nezajima do doby, dokud nebudete schopna predlozit klinicke studie, ktere prokazuji ucinek vyrobku.

pestounka píše:Vysvetlim na jidle.Dle meho nazoru jsou Vase kremy jako polevka ze sacku-vse je perfektne kontrolovano,zasyti to a vsem to bajecne chutna.ten pytlik dlouho vydrzi,ale take obsahuje konzervanty a glutamat sodny,pro zvyrazneni chuti(rakovinotvorny).Jak proti tomu obstoji chudinka domaci bramboracka?Zadne testy kvality,kratka trvanlivost,ale jasne citelne ingredience a navic vareno s laskou.Ja rozhodne volim bramboracku domaci,protoze vim,co do ni davam a stejne tak vybiram i kosmetiku pro sebe a sve zakaznice.

Kdybych chtel byt hodne jedovaty, tak Vam napisu - k cemu Vam bude, ze jste si bramboracku uvarila doma s laskou, kdyz jste do ni nakrajela muchomurku zelenou, prip. hribky, ktere jste nasbirala v uzemi zamorenem tezkymi kovy? :D Ale nebudu.
Vase srovnani s bramborackou je totiz zcela irelevantni a povazuji jej za manipulativni. Jidlo si varite proto, abyste se najedla a abyste si pochutnala - to je jeho ucel. Obe tato kriteria splnuje domaci bramboracka lepe (pricemz to druhe bude s nejvetsi pravdepodobnosti splnovat o mnoho lepe nez polevka ze sacku; samozrejme kdyz pomineme mozne zdravotni problemy, jak jsem je zminil vyse). Jinymi slovy - argumentovala jste necim, co je samozrejmosti pro vetsinu lidi - i pro me. Jenze hacek je v tom, kam jste polozila rovnitko. Vy jste jej polozila mezi kosmetiku Artistry a polevku ze sacku. Pritom, kdyz se zamyslite nad Vasim prikladem, je to presne naopak. Proc? Protoze ucel kosmetickych vyrobku je, aby se projevil ucinek a aby pritom neposkozovaly lidske zdravi. A prave proto se delaji klinicke studie (ktere u Vasich vyrobku chybi), prave proto se pouzivaji pouze lety overene a proverene latky. K cemu bude zakaznicim kosmetika, jejiz ucinek se bud vubec neprojevi (v porovnani s jinymi znackami) nebo se projevi pouze v zanedbatelne mire? To si rovnou nemusim na oblicej patlat nic a vyjde to nastejno a z hlediska financniho i levneji. Kosmetiku si zeny kupuji prave proto, aby ucinek byl videt. To je jeji ucel. Stejne jako u bramboracky je ucel, aby zasytila a abychom si na ni pochutnali. Sama potvrzujete, ze kosmetika Artistry je ucinnejsi. Jeden ze zakladnich pozadavku na kosmetiku tedy splnuje lepe. O tom druhem - totiz o minimalnim zatizeni organismu - viz nize.

pestounka píše:Podle ingredienci a ucinky teto kosmetiky pozoruji jiz pres 10 let,takze osobni zkusenost.
Slozeni vyrobku je psano dle mnozstvi od nejvice zastoupene latky po tu nejmene zastoupenou.Je mi jasne,ze tam nebude napsano presne mnozstvi-existuje take vyrobni tajemstvi ci chranena receptura.To ale nemeni nic na tom,ze v kosmetice ARTRISTRY se to hemzi chemickymi latkami .Prosim,vysvetlete nam to slozeni.Ja nepotrebuji vedet mnozstvi,jen to prelozte do cestiny,at si kazdy vybere.Podle ucinnosti jasne vede ARTRISTRY-vzdyt ma testy na to,ze je ucinna.A kdyz si chce nekdo vybrat tak jako ja,podle obsazenych latek?To ma navrch ma kosmetika.

Mila pani pestounko, na Vasi argumentaci je opet videt, ze ve Vasi mysli jsou pojmy "chemie" a "priroda" dve naprosto oddelene veci. Vemte uz prosim na vedomi, ze jen proto, ze se necemu priradi chemicky nazev, neznamena to, ze se automaticky jedna o prudky jed nebo karcinogen. Abych vysvetlil, v cem spociva Vas diletantsky pristup, uvedu nazorny priklad:
Dejme tomu, ze 4 vyrobci budou vyrabet ten samy kosmeticky pripravek, ktery bude obsahovat kyselinu L-askorbovou ziskanou z pomerancu a dejme tomu, ze jsou z ni odstraneny vsechny doprovodne latky, cili se jedna o chemicky cistou kyselinu L-askorbovou.

Prvni vyrobce, ktery si je vedom toho, ze existuji lide jako Vy, napise, ze vyrobek obsahuje "extrakt z pomerance".
Druhy vyrobce tam napise, ze vyrobek obsahuje vitamin C.
Treti vyrobce napise, ze slozeni obsahuje kyselinu L-askorbovou.
Ctvrty vyrobce tam napise, ze vyrobek obsahuje E300.

Prestoze vsichni napsali v podstate to same a prestoze vyrobek obsahuje to same, Vy si zcela jiste vyberete vyrobce prvniho nebo druheho. U toho tretiho budete tvrdit, ze obsahuje samou chemii. A chudak ctvrty vyrobce se od Vas dozvi, ze do svych vyrobku pridava jedy. Prece jsou tam E-cka, takze je jasne, ze to musi byt spatne. Vzdyt to psali na Internetu a tolikrat Vam to prislo e-mailem... :D
A pritom vsichni vyrobili to same...

ARTISTRY, ne ARTRISTRY, nejenze ma testy ucinnosti, ale samozrejmosti jsou i dermatologicke, prip. oftalmologicke testy. Latky, ktere jsou v ni pouzity, jsou latky, ktere byly podrobeny dlouhodobemu vyzkumu a u nichz bylo prokazano, ze nejsou lidskemu zdravi skodlive. Samozrejme v koncentracich, ve kterych se nachazeji ve vyrobku - to jen abyste me nechytala za slovo - napr. voda byva obsazena prakticky ve vsech kosmetickych pripravcich a i vodou se muzete "otravit". Staci, kdyz ji naraz vypijete dostatecne mnozstvi.

P.S.: Ten blabol o glutamatu jste sebrala kde? Odpovim si sam - jedna se o dalsi spam. Vcelku mi to muze byt jedno, protoze Amway nepotrebuje touto latkou nic dochucovat, ale jde o princip - opet strasite lidi necim, co neni pravda, a navic tak cinite na diskuzi o Amway, ktere se pouziti teto latky vubec netyka. A to je presne to, proc jste u me ztratila i tu posledni spetku respektu.
Ale zpet k veci - vite vubec, ze L-glutamat sodny neni nic jineho nez sodna sul kyseliny L-glutamove, tedy sul jedne z aminokyselin, kterou Vase telo potrebuje a ktera je soucasti prakticky vsech proteinu ve Vasem tele? Jste s tim uz vazne smesna. Pisete, ze si radeji udelate bramboracku bez glutamatu. No tak v tom pripade Vam doporucuji, abyste si do ni nepridavala ani zadne houby. Verte tomu nebo ne, ale prave jim dodava glutamat, ktery se v nich mimochodem nachazi zcela prirozene, jejich charakteristickou chut. A jsme opet u toho - uz chapete kde je ten "rozdil" mezi chemii (jak ji chapete Vy) a prirodou? Ten rozdil je jen a jen ve Vasi hlave.
Abyste to pochopila, sdelim Vam to polopate: pokud si do bramboracky davate houby, konzumujete glutamat take. Jediny rozdil je, ze na polevce ze sacku to mate napsane a na domaci bramboracce ne, takze jste o tom dosud nevedela. Zajimave, ze v polivce ze sacku povazujete glutamat za rakovinotvorny (coz je opet nesmysl) a v houbach Vam nevadi. Co na to rict? Myslim, ze to ani neni potreba komentovat, ctenari si mohou svuj nazor udelat sami. Ale me by zajimalo, zda ted po boruvkach, ktere obsahuji parabeny, vynechate ze sveho jidelnicku i houby... :D Dejte si pozor, abyste za chvili nezemrela hlady. :D :D :D
No a takto to dopada, kdyz chce clovek zit BIO a ani nevi, co to znamena...
Naposledy upravil SP dne 11. 8. 2008 13:59, celkově upraveno 7
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 11. 8. 2008 09:20

pestounka píše:Vis proc je tato cesta nanejvys riskantni?Uz Ti to urcite docvaklo.Kdyz jsi truhlar,muzes si zalozit zivnost-mas sikovny ruce a vis,ze se slusne uzivis.Kdyz jsi pojistovak a mas prorizlou pusu a empatii ,jdes do podnikani a vis,ze se uzivis.Kdyz zakladas hospodu,vis ze potrebujes par spolehlivych kamaradu-ty si dukladne vyberes a muzete jit do toho a vis,ze to zvladnete.A o cem je AMWAY?Jdes do toho sam a vis,ze potrebujes spolehlive lidi k tomu,abys byl uspesny.Snazis se,oslovujes,ale i kdyz Ty mas schopnosti-Tvuj uspech nezalezi jen na Tobe,je odvisly od lidi,ktere neznas a poznavas je za pochodu nebo je vubec nepotkas.

Opravdu mam nejradsi, kdyz se nekdo snazi diskutovat o vecech, o kterych nic nevi. Tak aby bylo jasno: Kdyz zakladate hospodu, tak krome toho, ze (mozna) potrebujete par kamaradu, aby Vam s tim pomohli, tak take potrebujete to hlavni - zakazniky. Na to jste jaksi pro svou negativitu nejak zapomnela. Jinak se totiz muzete jit i se svymi kamarady klouzat. Kdyz budete truhlar, tak Vam to zase nemusi byt k nicemu - musite umet ziskat zakazniky. Kdyz budete pojistovak, opet potrebujete nekoho, kdo si Vas produkt koupi. A o cem je Amway? Uplne o tom samem - ke svemu uspechu potrebujete par lidi, kterym ovsem - a tady pozor - pomuzete vydelat penize! Takze jak je videt, neni v tom skoro zadny rozdil a pokud tam nejaky je, pak je spise ve prospech Amway (preci jen je snazsi najit nekoho, komu budu pomahat vydelat penize nez nekoho, kdo si ode me neco koupi).

pestounka píše:Co sis to vytycil za cil?Kolik je tech diamantu v CR?

Diamantu v CR je 7, z toho 2 Reditelsti. Ale proc se bavime jen o Diamantech? Proc se nebavite take o Smaragdech, Safirech, Perlach, Rubinech, Platinovych, atd. atd.? Tem vsem Amway prinasi dost na to, abyste mela pravo je opomijet! Ba co vic, i cloveku na 3% se tim, ze teto urovne dosahl, mohl splnit cil, pokud to, proc vstupoval, byl extra prijem 3000Kc/m.

pestounka píše:Je to podnikani na velice chatrnych zakladech,... blablabla

Jestli je tu neco chatrneho, pak to nejsou zaklady, na nichz je postaveno podnikani Amway, ale jsou to Vase (ne)znalosti o tomto podnikani a o vyrobcich.

pestounka píše:To,co chces vybudovat je prace na dlouhe roky-je to presne to,cemu se chces v budoucich 10letech naplno venovat?

10 let prace a pak zit Diamantovy zivotni styl? No, pokud je distributorovi 30, tak 30+10=40. To je dobry kseft, jit ve 40 do "duchodu"... :D A coz teprv jestli je mu 20... :D :D Dekuji za nahravku na smec. :D :D :D
A nejen to - narozdil od zivnostniku mit potom i dostatek casu, si tech penez uzit. A nezapomente take na to, ze existuje dost lidi, kteri Diamanta udelali i za kratsi dobu (2-5 let).
A jeste jedne veci si ctenari mohou vsimnout. Pani pestounka "kvalifikovane" odhadla dobu, ktera je potreba k vybudovani uspesneho Amway businessu - prestoze ho nikdy budovat nezkousela. Hmmm, to jsou mi tedy kvalifikovane rady... :tleskani Tak ted uz jen zbyva, aby nam pani pestounka predvedla vesteni z kristalove koule... :lol:
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod distributor 11. 8. 2008 14:33

pestounka píše:Pro distributora:Mas dobrou myslenku a uplne chapu Tve rozpolozeni.Chces podnikat v Amway-jinak,rychleji,efektivneji.


Myslim ze vam to SP napsal moc hezky a plne snim souhlasim jen bych doplnil ze moje myslenka spociva ve veci kterou jiz jine MLM vyuzivaji a urcite ji vyuziva nekdo z amway v okolnich zemi ale nevim pruzkum jsem... Je jen otazka casu kdy stim nekdo prijde opravdu kvalitne + efektivne a cetku k diamantoj si tim zkrati jen ti prvni a nejlepsi.

Jinak jiste mi date za pravdu ze kdo zkousel zvednout zadek a jet sponzorovat do okolnich zemi, ze nasem trhu by se dimant delal opravdu mnoho let...

Internet je svetova sit a muzete najednou ukazat myslenku amway mnoha lidem z mnoha zemich naklady jsou velice male..

Pisu to jen pro ty co je to zajima... Pro fanousky skoliciho systemu, ukazovani planu znamejm, loudeni kontaktu.... to nedelam ti zvolili jinou amway cestu a je to jejich vec.
Proc nekupovat za velkoobchodni ceny a tim usetrit?
Proc neukázat i ostatnim jak mohou usetrit?
Honza.Hacek@email.cz
distributor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 11. 8. 2008 14:43

distributor: takovych, co to uz zkouselo pres internet je bezpocet. Osobne si myslim, ze pro tebe je Amway skoda - ale zjistit to musis predevsim ty sam :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod distributor 11. 8. 2008 15:08

Co vim tak v CR to pres net amway nedela poradne nikdo a v jinych zemich nevim... Je jasne ze to pres net funguje az na vyjimky se da uspesne na netu delat temer kazde mlm pokud je clovek dobry a vi jak na to + naky ten cas.... Ja delam pres net (zatim pomezne kratce)j iny mlm a zatim to jde pekne a mam naslapnuto dobre i kdyz to delam kratce... hlavni vyhoda je sponzorovani temer bez prace lidi se hlasi samy pokud je firma znama + mohnost bez problemu sponzorovat v cizine... U amway do toho ale sam nejdu i v mem stavajicim mlm musim hledat zkusene lidi z mlm v jinych zemich aby sit rostla rychleji jenom zakaznici me na nej pricky nedostanou... ale myslenka amway je obsahla a na jednoho cloveka moc pracna bud to ted zacnu s vic lidma nebo az bude vic penez tak si naky lidi zaplatim... ale sam bych to delal moc dlouho a jsou i lukrativnejsi a nadejnejsi mlm na byznis na netu nez je amway, proto zatim neni cas delat to sam...
Proc nekupovat za velkoobchodni ceny a tim usetrit?
Proc neukázat i ostatnim jak mohou usetrit?
Honza.Hacek@email.cz
distributor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pestounka 11. 8. 2008 21:55

Pro SP.Jen me chytate za slovicka a to,co jsem nevysvetlovala,abych tu nepsala romany,vysvetlujete s tim,ze mate pocit,ze o tom nemam paru.To je ale omyl a jestli vas bavi urazet,tak pokracujte.Byla bych ale radeji,kdybyste nam vysvetlil to slozeni-uplne namatkove-vyberte si sam nejaky produkt.Ja jsem rekla narovinu,ze ma kosmetika nema klinicke studie a vy tady porad krouzite kolem horke kase a melete o eckach.To vim take a take vim u koho s duverou muzu pozrit bramboracku-bez muchomurek.A u koho nakoupit kosmetiku bez zbytecnych aditiv.Myslite,ze Kleopatra potrebovala klinicke studie?Myslite,ze jsou provereny vice casem parabeny nebo treba aloe vera ci mandlovy olej?Ja sazim na veci skutecne proverene casem.
Boruvky si dam rada,jsou tam parabeny prirozene a stejne prirozene se jich telo zbavi.Nerikejte mi,ze kosmetika Artistry pouziva jako kozervancium vytazek z boruvek?Asi ne,vidte...Odkudpak tedy?Takove otazky u sve kosmetiky opravdu nemusim resit.A to je ten blok,ktery mi nedovoli prodavat kosmetiku Artistry(Diky za opravu.Vazne jsem to mela zafiksovane jinak).
Mam kamaradku farmaceutku a vite ,co odpovi zakaznikovi,kdyz prijde do lekarny a chce prirodni vitamin C?Nahne se pres taru a posepta mu:"Jdete si koupit kilo citronu."
A nebudte tak vztahovacny.Ma zminka o glutamatu prece neznamenala vubec,ze by mel byt ve vyrobcich Amway.Hriby si snim jednou za cas rada i s glutamatem.Kdyz je tedy podle Vas tak skvely pro zdravi,proc je zakazan pro deti?To by nas pediatr koukal...
Jestli ja prehanim,tak vy zlehcujete.
A tech 10 let jsem nic neprorokovala.Je to ma predstava casoveho harmonogramu,ktery se netykal nejakych metMyslim,ze v teto dobe mladi lide nemaji moc predstavu,ze by neco delali do duchodu.Jsou proste kreativni a radi zkusi neco noveho.Vubec me nenapadlo,ze se tohoto muzete chytnout.
Je fajn,ze distributor dela i neco jineho,ze ma sirsi rozhled.
Koncim.Nahodite nam to vysvetleni slozeni nebo ne?
pestounka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2008 00:14

pestounka píše:Pro SP. Blablabla... Byla bych ale radeji,kdybyste nam vysvetlil to slozeni-uplne namatkove-vyberte si sam nejaky produkt.

Lide, kteri se klepou strachy, kdyz nekdo napise H2O, jsou mi k smichu a nehodlam plytvat svymi znalostmi tam, kde se dava prednost sarlatanum a poplasnym zpravam.
Naposledy upravil SP dne 12. 8. 2008 00:52, celkově upraveno 1
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2008 00:49

pestounka píše:Blablabla... Myslite,ze Kleopatra potrebovala klinicke studie?Myslite,ze jsou provereny vice casem parabeny nebo treba aloe vera ci mandlovy olej?Ja sazim na veci skutecne proverene casem.

A Vy si opravdu pamatujete, jak vypadala Kleopatra??? :D :D :D Pravda, ja si Kleopatru coby cerstvou osmnactku nepamatuji, ;-] ale kdyz jsem se s ni videl naposledy, tak jeji plet moc zdrave nevypadala... :D :D :D Ale mozna jste se s ni videla jeste driv? 8-D 8-P :D
No, mozna Kleopatra pouzila jenom spatnou kosmetiku... Nebyla nahodou u Vas v salonu? ;-] :D
Ale ted vazne - placate pate pres devate. Srovnavejte srovnatelne. Konzervacni ucinek parabenu srovnavat s aloe vera a mandlovym olejem. Trochu ujete, ne? To je jako kdybych ja vinil Vasi kosmetiku z toho, ze pouziva aloe vera, ktery neni proveren jako konzervant... Kdyz chcete srovnavat aloe vera, srovnavejte ji s latkami, ktere maji podobne ucinky a nachazeji se v kosmetice Artistry. Jenze to byste nejdriv musela neco vedet o Artistry, ze? Smula, ze me ty informace nevytahnete - i kdyz se Vam nemuze uprit snaha. Nehodlam tim, ze Vam zde naserviruji sve znalosti, ktere Vy pak prekroutite k obrazu svemu, podporovat prodej Vasich konkurencnich suntu, jejichz vyrobci se ani neobtezuji overit ucinnost svych vyrobku.
Mimochodem, vzpominate si na to, co jsem sem psal o obsahu jednotlivych slozek? To, ze pripravek obsahuje aloe vera, jeste nic neznamena - i pripravek, do ktereho je pridana v mnozstvi 0,00000000000000000000000000000000000000001 mg/kg ji obsahuje. Ale je Vam to na dve veci. Capito?
Naposledy upravil SP dne 12. 8. 2008 01:10, celkově upraveno 2
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2008 00:53

pestounka píše:Boruvky si dam rada,jsou tam parabeny prirozene a stejne prirozene se jich telo zbavi.Nerikejte mi,ze kosmetika Artistry pouziva jako kozervancium vytazek z boruvek?Asi ne,vidte...Odkudpak tedy?Takove otazky u sve kosmetiky opravdu nemusim resit.A to je ten blok,ktery mi nedovoli prodavat kosmetiku Artistry(Diky za opravu.Vazne jsem to mela zafiksovane jinak).

Vysvetlete prosim Vas nekdo pani pestounce, ze "prirodni" a "chemicky" paraben je chemicky jedna a tataz latka - ester kyseliny p-hydroxybenzoove. Pani pestounko, specialne pro Vas a polopate: benzenove jadro zustane benzenovym jadrem at si paraben nasyntetizuje rostlinka nebo Vy ve zkumavce. Neubydou a nepribydou mu ani uhliky, ani vodiky, ani pi-elektrony. A uhliky, vodiky a kysliky v alifatickem retezci a v hydroxylove skupine jsou ty same v tom Vasem "chemickem" parabenu i v tom "prirodnim". Stejne tak synteticky paraben nebude vypoustet do eteru tvrde gamma zareni. Uklidnete se uz. S tou panickou hruzou z chemie jste uz vazne komicka.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2008 00:54

pestounka píše:Mam kamaradku farmaceutku a vite ,co odpovi zakaznikovi,kdyz prijde do lekarny a chce prirodni vitamin C?Nahne se pres taru a posepta mu:"Jdete si koupit kilo citronu."

Vy si poslouchejte svoji kamaradku a polykejte prehrsle kyseliny citronove ve forme citronu. Ja si radeji dam kiwi, ktere ma jednak lepsi chut a jednak obsahuje priblizne 2x vice vitaminu C nez citron. Nebo si dam radeji pomeranc a nebudu se muset ksichtit z pozreni konske davky kyseliny citronove. A jeste radeji si dam vitamin C od Nutrilite, to abych nemusel do sebe ladovat kila pomerancu nebo kiwi jen proto, abych do sebe dostal stejnou davku, jakou mam v jedne tabletce.
Kdyby Vam nebylo jasne, co Vam zde pisi, pak vezte, ze takovouto zakladni znalost, jako ze kysela chut citronu je v prevazne mire zpusobena nikoliv kyselinou L-askorbovou (vitaminem C), ale kyselinou citronovou, jsem vedel uz v 5. tride zakladni skoly, 2 roky predtim, nez jsme zacali mit chemii jako predmet. To, ze Vase kamaradka doporucuje citrony jako nejlepsi zdroj vitaminu C, ma tri mozna vysvetleni - bud nedavala ve skole pozor, nebo nezna pomerance, kiwi a jine lepsi varianty nebo ma obchod s citrony. :D :D :D
A jen tak mimochodem - citrony, ktere prodavaji v supermarketech, se sklizeji nezrale, s nizsim obsahem vitaminu - a o to vice jich pak musite zkonzumovat, abyste do sebe dostala doporucenou denni davku. Ale to Vasi kamaradce zjevne nevadi. A Vy ji ty citrony bastite i s navijakem. :D
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2008 00:55

pestounka píše:A nebudte tak vztahovacny.Ma zminka o glutamatu prece neznamenala vubec,ze by mel byt ve vyrobcich Amway.Hriby si snim jednou za cas rada i s glutamatem.Kdyz je tedy podle Vas tak skvely pro zdravi,proc je zakazan pro deti?To by nas pediatr koukal...
Jestli ja prehanim,tak vy zlehcujete.

Tak jeste jednou, prestoze toto tema se na Amway vubec nevztahuje a spada jen do oblasti spamu - FDA (Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv) radi tuto latku do stejne kategorie jako napr. sul a pepr.
Pokud neverite Americanum, zde mate odkaz na ceske stranky, kde se muzete vzdelat: http://www.vupp.cz/czvupp/aktualit/food ... oday35.htm
(clanek o glutamatu naleznete na strance dole)
Tam se mj. doctete: "Metabolismus glutamátu u dětí je stejný jako u dospělých a MSG je proto pro děti neškodný. Mateřské mléko obsahuje 10 x více glutamátu než mléko kravské."
Nez nekoho napadne, ze v pripade nekterych lidi neni rozdilu mezi mlekem materskym a kravskym ;-] , odvratim pozornost jinam - totiz k tomu, ze pokud jste kojila sve deti, zasobovala jste je pravidelnym zdrojem glutamatu... :shock: :shock: :shock: Jezkovy voci, tak me napada, ze jste je vlastne travila jak krysy!!! Nahlaste to nekdo na policii!!! Za takove tyrani deti si zaslouzite zavrit az zcernate! :D :D :D
Dejte to precist svemu pediatrovi, to bude koukat... :shock: :D
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 8. 2008 07:52

SP: a copak FDA a aspartam? Tam se taky nejak menil nazor, ze? Ale kdo vi, kdo za tim lobby stal :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SP 12. 8. 2008 08:36

Vy uz taky? No to se dalo cekat. Snazte se drzet tematu - ani glutamat, ani aspartam se nijak netykaji Amway. A mimochodem, odkdy je aspartam obsazen v materskem mlece?
Ale protoze mi bylo jasne, ze s tim nekdo prijde, napsal jsem v uvodu: "pokud neverite Americanum" a uvedl jsem odkaz na Vyzkumny ustav potravinarsky.
Krome toho, toto Vase prirovnani je zcela mimo misu, protoze aspartam se muze potencialne metabolizovat na methanol a formaldehyd (tedy latky lidskemu zdravi skodlive), zatimco u glutamatu sodneho toto nehrozi ani teoreticky.
Ale ja opravdu nechapu, proc tyto vylevy probirame v diskuzi o tom, jestli ma smysl podnikat v Amway! Amway ve svych vyrobcich nepouziva ani glutamat ani aspartam, takze Vas prosim, drzme se tematu. A tema zni: Ma smysl podnikat v Amway? A odpoved zni: MÁ!
Naposledy upravil SP dne 12. 8. 2008 09:38, celkově upraveno 2
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matik 12. 8. 2008 09:04

Stačí chvíli hledat a o parabenech se dozvíte něco i z tohoto odkazu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Parabens
Naposledy upravil Matik dne 12. 8. 2008 10:40, celkově upraveno 2
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků