Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jandaxx 17. 8. 2008 15:33

Co si pamatuji, tak ten limit, nad který se nesmělo platit hotově, byl 500 k. Možná došlo ke změně.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 17. 8. 2008 16:14

Limit pro možnost placení hotovostí je 25 000 EUR za dne jedné osobě (přepočet dle aktuálního kurzu ČNB).
Auto v hotovosti z bazáče ještě koupíte ... :-)
Ale až nebude hotovost potřeba pak se ukáže i nepotřebnost poboček ČS ... spousta lidí tam chodí jen s hotovostí nebo pro hotovost ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 8. 2008 19:30

Takze jeste jednou k tomu limitu. Limit pro platbu v hotovosti je ekvivalent 15 tisic EUR.

Jedna se o zakon 254/2004, par. 4 v platnem zneni.

http://business.center.cz/business/prav ... cast1.aspx
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 17. 8. 2008 20:35

:-[ Pardon ja se upsal ... a to jsem to nepsal poprvé

//Raziel-CZ: Téma opět rozděleno.
Pro memorix & S474N: V bezpředmětné diskusi netýkající se ČS prosím pokračujte v příslušném tématu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod memorix 3. 9. 2008 18:06

Po nejake dobe se opet vracim k tematu CS. Dnes jsem byl na pobocce. Cekal jsem 2 minuty. Specialne jsem (vlivem prilivu novych informaci na tomto foru) pozoroval okolni klienty. Nebyli tedy prave z nejvyssich prijmovych skupin (jak jsem to schaetzoval okometricky) a prave tady je zajimave, ze pobocka je mistem setkani lidi z ruznych socialnich skupin. Cili i lide s Gold kartami se mohou posadit nedaleko tech, co jdou rusit inkasni platbu najemneho, aby meli na vecerni posezeni ve 4.cenove (i kdyz tedy jiste koridory na me pobocce prece jenom jsou).
Nyni konkretneji: nekde jsem cetl (mozna zde) o fantasticke sluzbe cash advance. Kdosi testoval pobocky CS a konstatoval, ze jsou neschopni...v polovine pobocek nevedeli o co se jedna a v druhe pulce nemeli zehlicku.
Asi mi neco uniklo, ale rozumi nekdo tomu PROC si nekdo jde s platebni kartou do pobocky CS vybrat hotovost? Opravdu by me zajimala konkretni situace, kdy toto muze mit smysl. Na pobocce vybirat z karty..?? Ze by se nekdo rozhodl, ze potrebuje z karty CSOB hotove 80 000...a rovnou si to namiri do CS? M.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Žulda 3. 9. 2008 22:04

Jsem v cizím městě, bankomat před zlatistou pobočkou ČS zrovna nefunguje nebo je u něj fronta na půl hodiny (běžná situace u nás ve městě u 2 bankomatů ČS) nebo v něm není dostatek hotovosti. A nechci hledat jiný. Tak použiju CA.
Jinak souhlasím, že to masově využívaná služba asi není.
Žulda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 5. 9. 2008 17:15

Využíváná určitě ne ... ale mě (s mBank) to nic nestojí ... a ČS svoje poplatky dostane ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 17. 9. 2008 14:47

Jeden rychly strucny dotaz, ktery uz tu urcite byl, ale neumim hledat... Probihaji prevody z uctu na ucet v ramci CS online?
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod memorix 17. 9. 2008 19:09

Ano probihaji neprodlene :)
CS jsme Vam bliz.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ivok24 17. 9. 2008 20:31

memorix píše:Ano probihaji neprodlene :)
CS jsme Vam bliz.


VYborne, tak to zitra hned vyzkousim a provedu svou posledni transakci... a pozitri udelam to, na co se chystam uz skoro rok - zrusim ucet v CS! 8-)
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod memorix 17. 9. 2008 21:06

Ztratice oporu ve svete financi a hledice na hroutici se AIG zalozil ucet u mBank.
Dalsi ze ztracenych. Buh s Vami.
(Aspon Chytrou kartu si nechte). :D
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ivok24 17. 9. 2008 21:20

Vychytralou kartu mi jeste nevnutili... a uz to asi ani nestihnou :-)
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 18. 9. 2008 06:36

memorix píše:Ztratice oporu ve svete financi a hledice na hroutici se AIG zalozil ucet u mBank.


No, to by nebylo moc moudre ;-) Dalsi na rade jsou Evropske banky a co mam info, tak Commerzbank je mezi dost ohrozenymi. mBank primo se to nedotkne, ale v takovem pripade nejspis zmeni majitele. Naopak Erste (a treba i Raifka a Fio) jsou na tom o poznani lip.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Koumeles 18. 9. 2008 07:41

Zrovna vcera jsem pozadal o zruseni uctu u sporky :-) cekal jsem hodinu, HODINU ve fronte...hruza. Pri ruseni, se me jen zeptala: Mbank? Ja jsem ji to potvrdil....a ona pokracovla. Docela to probehlo hladce, jsem cekal, ze me budou presvedcovat, nebo na me zkusi nejakou fintu....jo zaplatil jsem 120kc poplatek za prevedeni Inkasa, ktere mi z nejakeho duvodu nejde prevest pres servis 24..
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 18. 9. 2008 09:39

Moc nerozumím smyslu "převádění inkasa", když ruším účet? Přece si ho na novém účtu stejně musím povolit znovu a tomu kdo strhává, sdělit číslo účtu. To jste dal 120 Kč za to, že to udělala banka?

Já rušil účet v jiné bance a neplatil jsem ani korunu
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků