Vysavače Rainbow, Vorwerk a jiné

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 9. 2008 12:17

Znapa: no, já bych z toho formátu nedělal svatý grál. Důležitější je, co je obsahem nahrávky a její kvalita, to jestli je to ve formátu 16:9 nebo 4:3 bych neviděl jako až takový problém.
Tak jsou na TV po stranách pruhy, no a? Donedávna měl málokdo širokoúhlou TV, takže na nahrávky 16:9 se musel koukat "ořezaně", "deformovaně" nebo s pruhy nahoře a dole - "letterbox a to bych považoval za daleko větší závadu (obraz byl pak velmi malý). Navíc často šlo o "falešný" formát a nahrávka tak byla nahrána v nižším rozlišení, než kdyby byla nahrána 4:3.
Prostě formát záznamu odpovídal době pořízení a i to částečně "dokreslovalo atmosféru". Ono není nejlepší vždy kupovat tu nejnovější novinku, pamatuji, kdy na náš trh přišly první širokoúhlé TV (tehdy ještě CRT). Spoustu lidí si je nakoupilo za neuvěřitelně přemrštěné ceny (i více než dvojnásobek ceny TV 4:3 (a že tehdy byly TV docela drahé) se stejnou výškou obrazu) a dodnes (kromě DVD) na nich nemají co pouštět (TV vysílání je až na vyjímky ve formátu 4:3) a když si tu a tam pustí nějaké to DVDčko tak mají "vypálený" prostředek TV (pokud se při vysílání 4:3 nekoukají na "žabí ksichy" :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hvezdosvit 22. 9. 2008 14:40

Dalo mi to zabrat, ale nakonec jsem docetl az sem (i pres casty offtopic).

***Zkusenosti***
Mam velmi dobrou zkusenost s Vorwerkem. U nej ocenuji rotacni kartac v hubici + zaber az do kraje, mobilitu (pripnuti na pas pres rameno - hodi se zejmena na schodech a ve vyskach), velkou kapacitu sacku, servis, bezporuchovost. Zaporem je u me cena.

velmi dobrou zkusenost s Rainbow. Ocenuji velky vykon a kapacitu, rotacni kartac v hubici, subjektivne vnimanou bezprasnost, absence sacku, robustnost, bezporuchovost. Zaporem je u me priprava pred a uklid po pouziti, rozmery a hmotnost. Velkym zaporem je u me cena.

a velmi spatnou zkusenost s levnymi vysavaci 1000-1500 Kc bez rotacni hlavice (Hoover, ?, ETA). Drahe sacky, ktere je casto obtizne sehnat, nizky vykon, nekvalitni filtry, netesnosti, poruchovost..

***Testy***
Pri porovnavani prasnosti vystupniho vzduchu klasickych sackovych vysavacu v testech se testovaly vysavace s prazdnymi nebo plnymi sacky? Rekl bych ze to bude docela rozdil... paklize se porovnavaly zcela ciste vysavace, nema test pro me jako uzivatele uzitnou hodnotu, pokud nevymenuji sacek po kazdem vysavani a to rozhodne nedelam. Kolik drobneho prachu, "zrajiciho" v sacku treba nekolik mesicu leti ven, treba pri polovicnim zaplneni sacku?

***Centralni vysavace***
Ne ze bych o nem do stareho domu uvazoval, ale zajimalo by me jak resi unik tepla v zime... jsou soucasti instalace snad i tepelne vymeniky?

***Novy vysavac***
Ty drahe vysavace jsem zkousel u rodicu, sam ted uvazuju co si poridit, poradite?
Dlouhe vlasy -> rotacni kartac v hubici (bez se z vysavani stava stara dobra rucni prace)
Moc pavouku a pavucin (stary dum v prirode, kdyz nechci pouzivat smetak na zdi pro vireni prachu nemam aktualne jak se jich poradne zbavit) -> potreboval bych zavesit vysavac alternativne pres rameno jako u Vorwerku abych mohl obcas prosmejdit cely dum.
Behoun na schodech -> zaber az do kraje
Malo kobercu -> nevelke naroky na sklon k opotrebeni
Prislusenstvi = ruzne nastavce na osavani zdi, nabytku a vysavani z nepristupnych mist, der, odsavani pri vrtani etc...
Bezprasnost

Favoritem je pro me zatim z vyse zminenych duvodu Vorwerk, existuje nejaka jina, levnejsi/lepsi moznost splnujici z vesti casti me predstavy?
hvezdosvit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 9. 2008 14:57

Aby diskuse nestala, tady je jeden takovy priklad, jak "odrovnat" podomniho dealera vysavacu:

http://folprecht.blog.idnes.cz/c/50910/ ... avacu.html
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jindrous 30. 9. 2008 21:59

máte ještě prosím tu přílohu s testama vysavačů rainbow vorwerk,atd?díky jindrous01@seznam.cz
CPU INTEL Core 2 Duo E8400 3,00GHz * MB ASUS STRIKER EXTREME * 2x DIMM DDR2 4096MB * COL Noctua NH-U12P * WD RAPTOR WD 150GB * GK GEFORCE 9800GX2 1GB * DVD RW Samsung Black S203P * HD SAMSUNG 750GB SATAII * HDD SAMSUNG 750GB SATAII * LCD HP 24" 2408H
Jindrous
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 10. 2008 07:16

Jindrous: mám, ale někde zabordelenou. Tady by měla být k nalezení: http://www.dtest.cz/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kefish 1. 10. 2008 10:02

hvezdosvit píše:***Centralni vysavace***
Ne ze bych o nem do stareho domu uvazoval, ale zajimalo by me jak resi unik tepla v zime... jsou soucasti instalace snad i tepelne vymeniky?

Asi ti nerozumim, ale proc bys chtel u centralniho vysavace resit unik tepla?
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hvezdosvit 2. 10. 2008 13:39

kefish píše:
hvezdosvit píše:***Centralni vysavace***
Ne ze bych o nem do stareho domu uvazoval, ale zajimalo by me jak resi unik tepla v zime... jsou soucasti instalace snad i tepelne vymeniky?

Asi ti nerozumim, ale proc bys chtel u centralniho vysavace resit unik tepla?

hehe to jsem se ptal jsem se ptal jen ze zajimavosti, potreboval bych poradit s nakupem klasictejsiho vysavace-k tomu se zatim zadna odpoved neobjevila

No velka cast roku je u nas topna sezona. Teply vzduch z domu nasaty centralnim vysavacem se pro pruchodu nejakymi filtry vyfukuje mimo dum, ne? Vzhledem k velkemu vykonu vysavace dochazi k nejake tepelne ztrate. I kdyz je asi podobna jako u vetrani, treba pasivni domy si takovou ztratu "nemohou dovolit"...
hvezdosvit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2008 17:49

Kolikrát denně vysáváš :) ?

Problém ztráty tepla není ani tolik způsobem objemem výměny vzduchu jako spíše trvalým ochlazováním.
Kdybychom během vteřiny vysáli z místnosti veškerý vzduch a naplnili jí vzduchem z venčí, tak se neochladí na teplotu venku a to proto, že většina tepelné energie bude uchována ve stěnách té místnosti a tak se ten nasátý vzduch zase rychle ohřeje. Proto se doporučuje větrat krátce a rázně.

Problémem jsou netěsnosti, kterými trvale uniká z prostoru teplo (např. otevřená větračka).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod user- 3. 10. 2008 14:38

hvezdosvit:
Nějaký informace o vysavačích z reálné cenové kategorie a nějaké hodnacení si můžete přečíst na:

http://www.vysavace-domacnost.cz/

Co se týče poznámky k centrálnímu vysavači bych asi reagoval takto. Když Vám na WC sepne ventilátor, když máte puštěnou digestoř, když se podíváte z okna atd., tak kam odchází rodinné teplo ?
Furt lepší mít doma vyvětráno čerstvým vzduchem než mít doma "ovoněný" (ale stále prach obsahující) vzduch co vychází z útrob vysavačů z cenové kategorie 60000,-kč a výše :-).
user-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flekl 3. 10. 2008 16:21

Znapa:
No, je to divné s tou TV Sony, v návodu píšou tohle:

Obraz: režimy 4:3, 14:9, SMART, ZOOM, WIDE, PAL/SECAM/NTSC3.58, 4.43, PAL60, BG/DK/I/L
diskutér
flekl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kefish 3. 10. 2008 18:06

Rodice maji centralni vysavac v dome a neuvedomuji si, ze by byl ten vzduch foukan ven. Ale muzu se mylit.

Kazdopadne predtim meli vorwerk a centralni vysavac je prece jenom trochu jina liga, navic za srovnatelnou cenu (to pouze v pripade, ze to clovek "implementuje" do noveho baraku).
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 10. 2008 15:57

Kolik by vyšel centrál do bytu 3+1, svod a přístroj ve sklepě, ob jedno patro ? Tedy přibližně...
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod user- 7. 10. 2008 18:19

caprighia:
Kolik vyjde oprava mojeho auta když má rozbitej motor ?

... na Vaší otázku nejlépe odpoví asi nějaká firma co to montuje a tipnul bych si že Vám to stejně asi nepoví bez bližšího prohlídnutí bytu,
Známý si nechával centrál dělat do nového domu a taky se tam museli přijet podívat na místo osobně.
user-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 10. 2008 18:31

No jo, to byla blbá otázka - tak pardon.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 10. 2008 06:25

V garáži se zrovna taky rozjela diskuse o Rainbow :)
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 1#p5845017
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků