Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 6. 2. 2008 08:21

Ano, je to 25.000 EUR. Pokud chces rozlozit riziko u tech 800.000 CZK, tak vloz treba 600.000 CZK na eMax a zbytek podle uvazeni (Bawag, FIO, atd.).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 6. 2. 2008 08:39

mardon píše:Jeste se zeptán CASH ADVANCE je mozne na vsech pobockach KB a CS nebo je to otazka konkretni pobocky a musim si to zjistit na pobocce. Nebude problem pri tak vysoke castce? Plati se nejake poplatky??/quote]

Cash advance je zalezitost konkretni pobocky ... v malych pobockach to nehledej ... u nás na pobočce si pletou cash back a cash advance .... :roll:
Jinak u mBank je to zdarma ... ale musíš najít banku/směnárnu s elektronickým terminálem a těch moc není
Jinak první slovo který jsem slyšel když jsem se zeptal na cash advance bylo ... vždyť je to strašně drahý :roll: :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 6. 2. 2008 08:45

Ad cash advance - Ve foru mBank byl odkaz na clanek popisujici zkusenosti s cash advance. Nevim, jak moc je to pravda, ale docela bych tomu veril...

http://archiv.vydelavej.cz/115-CASH-ADVANCE.html
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 2. 2008 08:47

Me drahe polovicce se v pobocce CS snazili vnutit, ze pry CA pry stoji kolem 200 CZK a kdyz rekla, ze to chce i tak, tak ani nevedeli, jak maji postupovat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinpesava 15. 5. 2008 07:24

pokud dobře viděl, ING má akci - 6pct za měsíc červen, pak standart 3,25 max. 200.000. Je to však pouze na měsíc a limitováno danou částkou, což škoda. Snaží se holt přitáhnout zpět část klientů
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 5. 2008 09:04

martinpesava: no to pritahnou, ale maximalne na ten mesic :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 7. 10. 2008 10:39

Díky 100% garanci vkladů v Německu jsem se informoval ve své Žitavské bance jak na tom jsou se spořícími účty a byl jsem dosti potěšen jejich odpovědí. Mají klasické termínované účty až na 4.1% (ale to je pro mne příliš fixně vázané na výpovědní lhůtu), ale i spořící účet se sazbou 3%, obdoba toho, co má mBank jako mMax. Jedinou podmínkou je min. vklad 5000EUR.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 7. 10. 2008 11:14

Ale to se spíš vyplatí člověku nebo firmě, kteří si i v ČR drží eura.

Pokud by člověk dělal konverzi CZK -> EUR -> CZK (+ kurzové pohyby CZK x EUR v době trvání vkladu) tak na tom může slušně prodělat. Poslání peněz CZ -> DE -> CZ taky nebude zadarmo.
Pokud by to ale u nás opravdu vypadalo na krachy bank, pak by se to člověku s vysokými zůstatky na účtech vyplatilo.

Obecně ale platí to, že člověk by měl mít své úspory a investice v té měně ve které činí spotřebu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 7. 10. 2008 11:45

Tak z UniCreditBank je poplatek do zahraničí 250 Kč. Jediné tristní místo je směnný kurz. Pokud převádíš aspoň 1000EUR, pak poplatek je vcelku zanedbatelný zvláště ři oslabování Kč, to se ti hned vrátí zpět. Třeba před cca měsícem jsem převedl 2000 EUR za 23,40. Kdybych mermomocí chtěl vydělat, teď je převedu zpátky a i po zaplacení poplatků mám min. 1000 Kč "zisk" :-)

Výhoda oproti ČR je, že u nás stát garantuje pouze 90%, kdežto v Německu garantují 100% (do 20K EUR).

Osobně účet v Německu mám pouze jako diverzifikaci, kdyby Kč, popř. celá ČR šla do... Macochy. Navíc 3% není špatný. Teď jen nevím, jak to tam daní, zda také 15% jako u nás.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 7. 10. 2008 12:47

To jsem se chtěl taky zeptat. Nevíte někdo, jak se v Německu daní úroky z vkladů?

V dlouhodobém horizontu se očekává spíše posilování CZK vůči EUR. Na nějaké zpevnění EUR se moc spoléhat nedá.

V Nizozemí je to s pojištěním vkladů podobné.
Na ING Kontu jsou vklady do ekvivalentu 40 000 EUR pojištěny (zůstatky do výše 20 000 EUR jsou pojištěny ve 100% rozsahu, na dalších 20 000 EUR bude poskytnuta kompenzace ve výši 90 procent této částky, tj. 10 procentní vlastní riziko majitele účtu se vztahuje na zůstatky účtů od 20 000 EUR do 40 000 EUR.
https://www.ingkonto.cz/cz/o-ing-kontu/ ... informace/

A nevíte ještě někdo, jak je to teď v Citibank? Ručí irská vláda i za vklady v "české" Citibank?
Citibank v ČR je totiž nově od tohoto roku pobočkou zahraniční banky - "Citibank Europe plc, organizační složka" - bankou založenou podle irského práva.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 13. 1. 2009 07:51

Dnes v e15.cz píší o tom, jak se nám přes Silvestra vyklubaly úroky na spořících účtech. Pro zajímavost:

- RaiffeisenBank, sníženo o 1%, nyní max. 2.5%
- mBank z 3.5% snižuje na 2.7%
- Unicredit snižuje až o 0.6% (EUR a USD účty)
- ING snižuje z 3.25% na 3.0%
Naposledy upravil Ruprecht001 dne 13. 1. 2009 10:11, celkově upraveno 1
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 13. 1. 2009 08:27

FIO - zustava na 3,5% :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 13. 1. 2009 08:40

To Ruprecht001: ING Konto šlo z 3.25% na 3.0% - 29.12.2008.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 13. 1. 2009 10:13

Havers: Dík, vypadla mi ta 2 :-)

S474N: JJ, takyjsem se už dokopal k tomu, že jsem si u nic založil účty a přesunul tam své frfniky. Momentálně zvažuji, zda využít nabídky některé z jiných záožen na termíňák... další % navíc...
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meir 13. 1. 2009 15:01

Oberbank ma 3.55% p.a. na sporicim uctu. Navic plna garance Rakouske Republiky.
meir
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků