Dan z prijmu pri prodeji druzstevniho bytu (osvobozeni)

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eatdrums 20. 8. 2008 08:04

Zdravim jeste jednou, necekal jsem, ze se tu rozjede takove diskuze. Tak jeste jinak. Jak jsem jiz popisoval, situace se ma tak, ze chci prodat byt v DV, kterym jsem majitelem od zacatku majitelem vlastnickeho podilu, bydlim vice nez 4 roky. Chtel prodat byt ted, a umorit s tim cas hypo-uveru, ktery jsem zatim zacerpal z 15% a zbytek nekdy koncem pristiho roku, mozna ale az na jare 2010 docerpam. V te dobe bych pouzil finance ze 100% prodeje za tento byt v DV a castecne bych umoril.

Jak vidite, tak doba od prodeje toho bytu v DV muze byt delsi nez jeden rok. Je tedy mozne ty finance nekde ulozit a "nesahat" na ne po celou tu dobu cca 1 - 1,5 roku a pak je pouzit na umoreni a nebo musim cekat az mi developer rekne ze kolaudace a tedy smlouva kupni a tim padem docerpani hypoteky a tim padem i castecne umoreni probehne tehdy a tehdy. Problem je v tom, ze zatim to presne nevi a ja nevim, jestli mam cekat s prodejem a nebo muzu prodavat rovnou ted. Mozna, ze staci sepsat ujednani a s financakem potvrdit, ze nabyte penize za prodej bytu v DV budou 100% vyuzity na umoreni casti hypo uveru, ktery budu cerpat pri kolaudaci, ke ktere by melo dojit koncem pristiho roku, popr. zacatem 2010, nevim.

Diky za vsechny odpovedi. Roman.
eatdrums
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tukyn 5. 11. 2008 19:22

Pokud tam máte trvalé bydliště dýl jak 2 roky neplatíte daň z přijmu, daň z převodu stále ano. Na jakou částku máte hypo? Na jakou dobu? Za kolik prodáváte váš byt? doporučoval bych neumořovat Hypo... Vzhledem k inflaci a úrokové sazbě u hypo je stále hypo velice výhodnou formou financování. Pokud se chcete poradit napište mi tukynnek@seznam.cz :-)
Tukyn
Návštěvník