Platba DPH v Cechach nebo v zahranici

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karelmal2 29. 11. 2008 22:52

Ahoj,

chtel jsem se zeptat, jak je platba DPH vazana na stat, kde se ma platit.

Kdyz ma cesky zivnostnik smlouvu s americkou firmou, ma platit DPH v Cechach nebo v USA? Obrat prekrocil nebo prekroci 1 milion Kc.


Diky,

KM
karelmal2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 11. 2008 07:28

Souvisí to s místem uskutečnění zdanitelného plnění a s tím, zda jde o zboží nebo službu.
U zboží dodávaného mimo EU je to jednoduché - je to vždy bez DPH, tu si vyřizuje příjemce ve svém státě, pokud je stanovena - myslím, že USA klasickou DPH nemají, mají něco jak do daň z obratu, ale to tebe nemusí zajímat.
V případě služeb je to složitější - vysvětloval to tu ROP, zkus trochu zahledat, nebylo to tak dlouho.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 30. 11. 2008 13:28

Jedna se prave o sluzby. Sluzba je navic provadena v CR, ale je fakturovana subjektu v USA.

Zkusim tedy pohledat.
karelmal2
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Rop 30. 11. 2008 14:27

Takže jsi to pochopil? Nebo ještě chceš něco upřesnit?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 30. 11. 2008 22:12

Rop píše:Takže jsi to pochopil? Nebo ještě chceš něco upřesnit?


Ja to pochopil tak, ze pokud ta cinnost spada do jednoho z tech bodu, ktere si vyjmenoval, pak je MUZP v tomto pripade v USA. Z toho vyplyva, ze faktury pro tento subjekt do USA budou bez DPH.

Avsak ten cesky zivnostnik se musi k DPH tak jako tak prihlasit pokud prekrocil obrat 1 mil Kc.

Pokud fakturuje do USA (napr. elektronicka sluzba), tak neplati nic. Pokud by fakturoval napr. ceske firme, tak DPH normalne plati.

Chapu to spravne?
karelmal2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 1. 12. 2008 19:33

ano :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků