8OO tis - 1 mil pro začínajícího podnikatele

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tarwas 1. 1. 2009 10:44

mám takovej najivní dotaz :) dejme tomu, že začínající podnikatel potřebuje částku do 1mil na vyplacení odstupného z prostor, které si chce pronajmout, což asi ale banka jako záruku brát nebude... bez předchozích daň. přiznání to asi nepůjde, ale tak 3 měsíce zpět s obratem cca 70tis? :) nebo stačilo by možná půl mil., ale která banka pujčí? :)
Tarwas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2009 14:48

Bez záruky nebo bez ručitele asi žádná. Jedině snad různé nebankovní společnosti - ovšem pak za pěkně mastný úrok :(

Existuje snad jediná možnost jak banku oblafnout - cca po dobu půl až jednoho roku "přelévat" přes účet velké částky, pak možná přijde sama s nabídkou kontokorentu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 1. 2009 17:02

Zacinajici podnikatel je dnes druh na vyhynuti, zvlast pokud potrebuje k rozjezdu penize od banky.

Bez historie obratu na uctu a nejake zaruky (nemovitost, rucitele, vlastni jmeni), se o nejakem uveru v bance bavit nebudou.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 1. 1. 2009 17:26

Banky chtějí alespoň 2 poslední daňové přiznání a 7 x vyšší zisk, než je požadovaný úvěr. Pak potvrzení o bezdlužnosti na různých úřadech, apod.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tarwas 1. 1. 2009 18:36

stanislav.stribrny píše:Banky chtějí alespoň 2 poslední daňové přiznání a 7 x vyšší zisk, než je požadovaný úvěr. Pak potvrzení o bezdlužnosti na různých úřadech, apod.

??? 7 mil. za poslední dva měsíce ? :shock:


Takže udělat účet na firmu a přelévat tam peníze? Mám osobní účet a tam mám obrat cca 120tis měsičně a šlo by udělat max 35Otis. Na osobním mi nabízejí různé úvěrové karty po 100 a 200 tis, ale zaplatit pul mil. z karet mi připadá, jako úroková sebevražda :D
Tarwas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2009 19:00

Tarwas píše:Takže udělat účet na firmu a přelévat tam peníze? Mám osobní účet a tam mám obrat cca 120tis měsičně a šlo by udělat max 35Otis. Na osobním mi nabízejí různé úvěrové karty po 100 a 200 tis, ale zaplatit pul mil. z karet mi připadá, jako úroková sebevražda :D


Přesně tak, jinou variantu nevidím. Prostě založit účty u různých bank a přelévat mezi nima prachy. Něco to bude stát na poplatcích, ale jiná cesta není. Cca po půl roce by měly chodit první nabídky na kontokorenty a karty (tyhle operace jsou dost zautomatizovány). Kontokorent bude výhodnější než karta. Ano, úroková sazba bude vydřidušská, ale pořád lepší než u nebankovních společností.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 1. 1. 2009 19:06

Ještě jedna věc, když budu mít na účtech pohyb v řádech set tisíc a na daňovém přiznání 0 (firma nebude prakticky funkční), tak nebude je zajímat, kde se na firemních účtech vzalo tolik peněz?
Tarwas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2009 19:18

Pokud budou všechny účty mezi kterými se bude "přelévat" patřit firmě tak je to v pohodě. Pokud budou některé tvoje osobní tak se to dá taky obhájit. Pouze pokud by byly cizí, tak by se to asi špatně vysvětlovalo :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 1. 1. 2009 19:48

Takže, živnosňák -> na něj několik účtů -> peníze se budou "přelévat" mezi účty a vkládat a vybírat mnou -> soc. a zdrav. platí součastný zaměstnavatel -> až bude dostatek peněz, tak z některého účtu zaplatit odstupné a začít "normálně" podnikat... :)


jestli je to tak, tak díky za rady :)
Tarwas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 1. 1. 2009 19:56

ted si tak říkám, můžu mít živnostňák a být současně zaměstnanec? :hm
Tarwas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2009 20:11

Jasně, proč bys nemohl být zároveň podnikatel a zároveň zaměstnanec, spousta lidí to dneska takhle dělá, myslím, že při rozjezdu podnikání je to nejmoudřejší varianta.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 1. 1. 2009 20:14

OK, díky :)
Tarwas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 1. 1. 2009 23:22

Tarwas píše:ted si tak říkám, můžu mít živnostňák a být současně zaměstnanec? :hm

muj pravnik mi kdysi jeste vysvetloval ze jedinym omezenim HPP+ZL je to, ze by ZL nemel byt na stejnou cinnost (stejny obor) jako muj zamestnavatel, tzn. abych nebyl de facto konkurentem vlastniho zamestnavatele. ale tyhle konzultace jsme vedli uz davno, dnesni legislativa muze byt uz trochu jina.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 1. 2009 23:49

Ze se timhle tocenim da udelat nabidka kontokorentu a provozniho uveru verim. Ale jestli to bude fungovat na 0,5-1M si zase tak jisty nejsem, banky budou chtit nad nejakou castku ruceni, nejsou zas tak hloupe, aby to dali jenom za obrat na uctu.

Da se to samozrejme nasekat po mensich castkach u ruznych bank zaroven, ale ty otevrene zadosti o druhe a dalsi uvery tam samozrejme banky hned uvidi a nemusi z tech dalsich byt nic.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 1. 2009 14:17

A nebude bance podezřelé, že ty peníze proudí pořád ze stejného účtu a mizí zase na jeden stejný účet? I když si založím účet u 10 bank... Navíc banka přece vidí ve výpisu majitele účtu, což je pořád ta samá osoba. Takhle lze možná oblbnout eBanku a její limit 25 tis. měsíčně pro "zdarma" variantu, ale ostatní banky?
stanislav.stribrny
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků