Zahr. prevod bez poplatkov?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maciakba 14. 1. 2009 23:08

Niekde som sa docital ako na zahranicny prevod bez poplatkov ale teraz to nemozem nikde vygooglit, suvisi to so zavedenim eura je to nejaka g*** platba myslim, tak machri a macherky ako toje?
maciakba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maciakba 14. 1. 2009 23:11

aha ake jednoduche, stacilo sa prihlasit to ibankinku a tam ma hned cakalo okno s infoskou:
Regulovaný prevod - prevod v € do výšky 50 000,00 € / 1 506 300,00 Sk, v rámci krajín Európskej únie a Európskeho hospodárskeho priestoru, typ poplatkov SHA (zdieľané poplatky), so zadaným správnym číslom účtu príjemcu v tvare IBAN a správnym swiftom banky príjemcu.

takze treba IBAN? bez neho to teda nejde?
maciakba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2009 17:05

Podmínkou SEPA platby je právě uvedený IBAN, bez toho to nejde. Ale IBAN je možné "vypočítat" z čísla účtu

http://www.iban-bic.com/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maciakba 18. 1. 2009 23:01

dakujem :)
maciakba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maciakba 23. 1. 2009 00:10

bol som v CSOB tam mi tvrdili ze bez poplatkou to je len do krajin kde maju EURo cize napr do GB by malo byt stale s poplatkom, je tak kto sa vyzna? (ten chalan to tam cital z nejakeho papiera takze neviem ake aktualne info to bolo)
maciakba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2009 08:20

maciakba: Záleží na rozhodnutí té které konkrétní banky. POVINNOST posílat platby za "místní" poplatky se skutečně vztahuje jen do zemí, kde je národní měnou EURo, ale některé banky toto (dobrovolně) vztahují i na ostatní země EU.

Jak je to na Slovensku nevím, ale např. v Německu je to celkem běžné. Např. na http://www.vr-bank-zittau.de je uvedeno (česky), že veškeré platby v rámci EU jsou za 15 centů. Takže bych doporučil pozeptat se i v jiných bankách (dobrá je údajně Privatbanka na Slovensku) a když to žádná poskytovat nebude, tak založit účet v tom Německu (vedení je zdarma), peníze převést tam a odtamtud do jiných zemí EU :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maciakba 23. 1. 2009 10:44

dakujem, tak si este zistim ake mam poplatky v dalsich 2ch bankach kde mam ucet a vyberiem tu najlacnejsiu, ale tu je aspon vidiet ako nas osklbavaju banky
maciakba
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků