Odpisy vs. DPH

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 27. 1. 2009 15:38

Mám trochu laickou otázku. Mám předmět, který je v určité odpisové skupině a určitou dobu se odepisuje. Jsem plátce DPH. DPH přiznávám celé v období, ve kterém jsem předmět zakoupil nebo se to také nějak dělí??
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 1. 2009 20:07

a.b.a.c.u.s: přiznáváš DPH? jestli myslíš odpočet (protože jsi to koupil) tak ten se dělá jednorázově při koupi, ne postupně.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 27. 1. 2009 21:21

Už jsem si to uvědomil, to by byla blbost :-)

A ještě jeden dotaz - co je snížený nárok na odpočet DPH??
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 1. 2009 21:25

a.b.a.c.u.s: pokud vím, tak to je u věcí, které nejsou 100% použity pro podnikání. Tzn se snižuje jak daňový odpis, tak i odpočet DPH. Třeba u věci, která je z 50% pro podnikání se uplatní jenom 50% DPH.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 27. 1. 2009 22:58

Co je kritériem pro posouzení JE/NENÍ 100% na podnikání?? Třeba telefony mám dva, z nichž jen jeden si dávám do nákladů, takže ten jeden pak je 100% na podnikání, ne?? Nebo je to posuzováno podle nějakých "tabulek"??
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 27. 1. 2009 23:44

Treba mas auto, ktere jsi koupil "na firmu", ale pouzivas jej i soukrome. Poctive si zapisujes a rozdelujes km sluzebni a soukrome a pokud je mas treba v pomeru 80% firemnich a 20% soukromych, tak u odpisu a DPH uplatnujes jenom 80%.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků