IŽP jako spoření na důchod?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 2. 2009 12:10

Podle mého jsou ty částky naprosto na nic. Takhle vysoké by měl mít průměrně vydělávající člověk snadno dostupné rezervy.

Druhá věc je ta doba, sjednávat si pojistku na 32 let, no nevím. Je sice pravda, že je to podmínka pro možnost daňového odpočtu (ale to dnes platí a zítra nemusí), na druhou stranu to zbytečně uvazuje a případné rušení nebo přepracování bude znamenat určitou ztrátu.

dave_14 píše:. po tydennim studiu mam pocit ze ze me chteji jen podpis

Bohužel, tak to je :(. Někteří prodejci jsou dneska dokonce ochotni při uzavření smlouvy "pustit chlup" a při podpisu smlouvy třeba i dát klientovi odměnu ve výši měsíčního pojistného, někdy i víc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2009 12:20

TNÚ - 1.000.000,- /od 50%/,
TNÚ 500.000,-/od 25-49,9%/,
plná invalidita násl.úrazu - měsíčně 5.000,-důchod,
pobyt v nemocnici po úrazu - 1.000,-/den nebo 3.000,-/den v případě chirurgického zákroku/
pojistné celkem 2990,-/ročně - měsíčně v přepočtu 249,-Kč
Zbylou částku 951,- investovat jinak např. podílové fondy, rozdělit do vyvážené a dynamické strategie
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 14:48

papshop píše:TNÚ - 1.000.000,- /od 50%/,
TNÚ 500.000,-/od 25-49,9%/,
plná invalidita násl.úrazu - měsíčně 5.000,-důchod,
pobyt v nemocnici po úrazu - 1.000,-/den nebo 3.000,-/den v případě chirurgického zákroku/
pojistné celkem 2990,-/ročně - měsíčně v přepočtu 249,-Kč
Zbylou částku 951,- investovat jinak např. podílové fondy, rozdělit do vyvážené a dynamické strategie


tato kalkulace je prostrednictvim jakeho IŽP?
prostrednictvim Perspektivy jen invalidita na 60 000 / rok stoji 280 Kč / mesic
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 15:08

PatrikChrz píše:Druhá věc je ta doba, sjednávat si pojistku na 32 let, no nevím. Je sice pravda, že je to podmínka pro možnost daňového odpočtu (ale to dnes platí a zítra nemusí), na druhou stranu to zbytečně uvazuje a případné rušení nebo přepracování bude znamenat určitou ztrátu.


No predpokladam ze u moderniho IZP je mozne menit castky zdarma a pripadne vybrat "odkupne" u 32lete pojistky za 20 let je +- stejne jako u 20lete pojistky .. ne?
- informace mam od prodejce kapitolu :oops:
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 2. 2009 15:22

Pokud ze smlouvy něco vybereš tak s největší pravděpodobností budeš muset dodaňovat a to nejen částku, kterou jsi vybral ale vše co sis uplatňoval jako odpočet. Samozřejmě je možné to rozdělit zvlášť na běžné a mimořádné pojistné a uplatňovat si do daní jen jedno.

Odbytné u 32 leté pojistky za 20 let nebude určitě stejné jako u 20 leté při dožití. Výše provize mimo jiné závisí i na době trvání smlouvy (proto se agenti dobu smlouvy snaží max. prodloužit), stejně tak kalkulace nákladů na riziková pojištění se prování na delší dobu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 15:31

PatrikChrz píše:Pokud ze smlouvy něco vybereš tak s největší pravděpodobností budeš muset dodaňovat a to nejen částku, kterou jsi vybral ale vše co sis uplatňoval jako odpočet.


Pri zmineni tohoto na me slecna z Ceske sporitelny spiklenecky mrkala ze nejsou povinni tuto informaci davat fin. uradu. :)

Pomalu se v tom zacinam orientovat, ted z toho vychazi nakonec jen urazove ... otazka je zda me nekdo doporuci spolecnost na kterou se obratit
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2009 16:45

dave_14 píše:
papshop píše:TNÚ - 1.000.000,- /od 50%/,
TNÚ 500.000,-/od 25-49,9%/,
plná invalidita násl.úrazu - měsíčně 5.000,-důchod,
pobyt v nemocnici po úrazu - 1.000,-/den nebo 3.000,-/den v případě chirurgického zákroku/
pojistné celkem 2990,-/ročně - měsíčně v přepočtu 249,-Kč
Zbylou částku 951,- investovat jinak např. podílové fondy, rozdělit do vyvážené a dynamické strategie


tato kalkulace je prostrednictvim jakeho IŽP?
prostrednictvim Perspektivy jen invalidita na 60 000 / rok stoji 280 Kč / mesic


Toto je samostatná úrazovka, jak vidíte tak vychází levněji a zbytek z IŽP se dá investovat jinak.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 2. 2009 16:50

dave_14 píše:Pri zmineni tohoto na me slecna z Ceske sporitelny spiklenecky mrkala ze nejsou povinni tuto informaci davat fin. uradu. :)

Možná, že ne automaticky, ale na požádání zcela určitě. Navíc takto to platí nyní, za pár let to může být úplně jinak; je klidně možné, že daň bude strhávat přímo pojišťovna (jako ji nyní strhává při dožití u kapitálových pojistek nebo odbytného (odkupného).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 17:05

papshop píše:
dave_14 píše:
papshop píše:TNÚ - 1.000.000,- /od 50%/,
TNÚ 500.000,-/od 25-49,9%/,
plná invalidita násl.úrazu - měsíčně 5.000,-důchod,
pobyt v nemocnici po úrazu - 1.000,-/den nebo 3.000,-/den v případě chirurgického zákroku/
pojistné celkem 2990,-/ročně - měsíčně v přepočtu 249,-Kč
Zbylou částku 951,- investovat jinak např. podílové fondy, rozdělit do vyvážené a dynamické strategie


tato kalkulace je prostrednictvim jakeho IŽP?
prostrednictvim Perspektivy jen invalidita na 60 000 / rok stoji 280 Kč / mesic


Toto je samostatná úrazovka, jak vidíte tak vychází levněji a zbytek z IŽP se dá investovat jinak.


o kterou spol. se jedna, je to divne, predpokladal jsem ze pojistovaci spolecnost ma mit snahu nabidnout yvzhodnenou cenu na urazovku pokud ji pridavam k IZP
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2009 17:21

Milý Dave_14, protože jsem mj. pojišťovací poradce, tak toto beru jako své hnow-how. A jsme u toho, jak je jednoduché si projít pojišťovny a ušetřit na odměně pojišťovacího zprostředkovatele. My si musíme opravdu nastudovat trochu víc, než běžný spotřebitel, a pokud chceme nabízet produkty opravdu proklientské, tak se o své klienty starat a být schopni jim nabídnout víc. Kolik času Vás stálo, toto poznání, než jste zjistil, že i na pobočce to není až na vyjímky levnější než u "pojišťováka". Já jsem Vám nabídku zpracoval, pokud Vás zaujala, nemám problém zaslat i výluky a zodpovědět i další dotazy, ale mám problém toto poskytovat úplně zadarmo, neboť pokud nejsem ta zrůda pojiš´továcká, co valí IŽP aby si nahrabala, tak pro mě je těch pár korun za sjednání této pro Vás výhodné pojistky součástí mého výdělku. Ale můžete studovat dále a třeba zjistíte sám, o kterou pojišťovnu se jedná, nebo Vám tady lidé typu Patrika pomohou. K Patrikovi mám také dotaz - prosím, mohl bys nám dát kontakt na dodavatele Vašeho zboží? Rádi bychom si ho objednali sami, ne přes prostředníka.
Pokud máte zájem, můžete mě kontaktovat přes soukromou zprávu, k nabízenému pojištění nemám potřebu nic zatajovat, ani slibovat nesmysly. Přeji všem hezký večer.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 2. 2009 18:01

papshop: ale zajisté, z minulého nebo současného zaměstnání?
Z minulého to byli: http://www.mauricelacroix.com, http://www.fortis-watch.com, http://www.cimier.com a další, z toho současného Henkel, Procter & Gamble, Astrid a další

Ovšem silně pochybuji, že jim máš co nabídnout, aby měli zájem se s tebou vůbec bavit :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LifeFinance 16. 2. 2009 20:47

Co mě fascinuje na některých uživatelech tohoto fora?

"Pojistka je na nic, založ si spořící účet. Neinvestuj, založ si spořící účet. Neměj finančního poradce, kdyť si vezmeš dovolenou a oběháš všechny banky nebo napiš do fóra, tam ti všichni zadarmo poradí. Když už pojistku, tak běž na přepážku, tam ti dají levnější tarif (zatím neznám připad, kdy by se to opravdu stalo), ale nastaví ji podle profesionálního uvážení? Stejně skončí s KŽP se smrtí na 100 000 Kč, 200 000 TNŮ a Tělesné poškození 30 000 Kč.

IŽP je kočkopes, ale že lze využívat takové produkty, které jsou levnější než rizikovky a k tomu si je odpočítáte z daní, to už nikdo nezmiňuje.

OPF kdyť jsou přece ve ztrátě, jen blázen by do nich investoval. Pro někoho hrozba, pro chytrého člověka příležitost k dosažení svých cílů."
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 16. 2. 2009 21:05

To víš, buď mají špatnou zkušenost a nebo nemají žádnou zkušenost a nebo jsou hloupí:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave_14 16. 2. 2009 21:24

LifeFinance píše:Co mě fascinuje na některých uživatelech tohoto fora?

"Pojistka je na nic, založ si spořící účet. Neinvestuj, založ si spořící účet. Neměj finančního poradce, kdyť si vezmeš dovolenou a oběháš všechny banky nebo napiš do fóra, tam ti všichni zadarmo poradí. Když už pojistku, tak běž na přepážku, tam ti dají levnější tarif (zatím neznám připad, kdy by se to opravdu stalo), ale nastaví ji podle profesionálního uvážení? Stejně skončí s KŽP se smrtí na 100 000 Kč, 200 000 TNŮ a Tělesné poškození 30 000 Kč.....


Co clovek to nazor, mozna by bylo vhodne pro vsechny nove uzivatele vcetne me uvest par modelovych prikladu jak by melo pojisteni vypadat:
svobodny clovek, zivitel rodiny ve strednich letech a clovek na prahu duchodu - proc je dobre mit invaliditu pojistenou na nejakou mesicni castku atd .. ci v jakem veku volit jakou delku ZP

mozna by to usetrilo cas znalym uzivatelum a neznaly by se ptali kontruktivneji
dave_14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LifeFinance 16. 2. 2009 21:44

Dave začněte...
LifeFinance
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků