Zrušení IŽP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LifeFinance 4. 3. 2009 20:32

Kdybych začal investovat do Sporotrendu Patriku, jak vy uvádíte a dodržoval správných investičních zásad, tak bych měl vyděláno přes 150%.

Ptáte se jak?
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2009 08:00

Samozřejmě že to lze - pokud tomu člověk rozumí a levně nakoupí a draze prodá.
Bohužel agenti často prodávají fondy formou - teď tam dejte co máte a ještě pravidelně spořte.
U toho pravidelného spoření to obvykle ještě jde (díky zprůměrování ceny), ovšem v tomto případě by si klient ani tak nepomohl, protože až na krátká časové období (konec roku 94, rok 95 a polovina roku 96) a pak několik měsíců v roce 2001 by vždy nakupoval dráže než je cena nyní.

Pokud by se ovšem nechal do toho navézt v červenci 2007 a nakoupil za kurz 2,3499, tak by fakt splakal nad vejdělkem. Kdyby vložil 100 000, tak by za ně nakoupil 41 278 podílů (počítal jsem včetně 3 % vstupního poplatku, který mají na stránkách, i když je tam "max 3 %, je možné, že u větších částek to bude lepší) a dnes při kurzu 0,6525 by za ně dostal 26 934, takže by měl skoro 3/4 zrátu. Docela jsem zvědav, jestli jí vůbec někdo dožene.

Ale jak se říká, jeden obrázek je lepší než 100 slov.
Obrázek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 5. 3. 2009 09:39

A proč si sem ten samý graf nedal v roce 2007, když byl tento fond na vrcholu? Ukazovat grafy v době hospodářské recese dokáže každý zapřísáhlý odpůrce investic do akcií. A ještě ke všemu si vybereš jeden z nejhorších fondů, co na trhu je. ČS není dobrý správce.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ajax1 5. 3. 2009 16:21

30kveten2004 píše:Pokud by se daly porovnat, od dnešního dne až do tvých 75ti let věku, dvě varianty, kde jedna varianta by byla zachování současného IŽP a druhá varianta by byla zrušení IŽP, zavedení RŽP a investování přes fondy, tak si troufám říct, že na 99,5 procenta budeš mít více peněz v IŽP než ve variantě investování přes fondy.
Ty jsi takový typický investor, budeš prodávat levně a nakupovat draze:-)





Předpokládám,že máte zřejmě mnohem větší finanční gramotnost než já.Je však poněkud úsměvné tvrdit s 99,5 procentní pravděpodobností lepší investování s IŽP.Kde máte vůbec jistotu,že zde bude nějaký zisk?U kapitálového pojištění minimálně dostanu garantovanou částku.IŽP nic negarantuje.Jednoznačně souhlasím s Patrikem.Pokud si člověk zodpovědně vybere produkt jako spořící účet,nebo jiné(na rozdíl od pojištění ho může relativně měnit podle potřeby) nemůžu být na tom horší !! A ke svým pěnězům se dostanu velmi snadno.

IŽP jeho držení je právě to drahé nakupování a levné prodávaní.Samozřejmě kromě případů,kdy je to pro někoho vhodný produkt.
ajax1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ajax1 5. 3. 2009 16:24

PatrikChrz píše:
ajax1 píše:Mám ještě jeden dotaz.Musím nezbytně použít originální formulář od pojišťovny?Měla by stačit napsaná vlastní výpověď se všemi potřebnými údaji ne?


Čistě teoreticky by měla výpověď "svými slovy" stačit. Ovšem - neriskoval bych to. Kvůli nějaké "právní kličce" budeš muset platit i o několik měsíců déle (protože pojišťovna ti to samozřejmě automaticky nesdělí. Bude dělat "mrtvého brouka" a čekat, až se ozveš.).

Nejlepší varianta je dojít přímo na pojišťovnu a tam produkt zrušit, protože dostaneš na místě potvrzení s informací k jakému dni produkt zaniká.


Bohužel jsem zjistil,že pojišťovna nemá žádný originální tiskopis výpovědi, ale měla by bez problému akceptovat "volnou výpověď ".Do 30 dnů zašle písemné akceptování a vyúčtování.Tak snad nevznikne žádná právní klička
ajax1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 5. 3. 2009 21:39

ajax1 píše:
30kveten2004 píše:Pokud by se daly porovnat, od dnešního dne až do tvých 75ti let věku, dvě varianty, kde jedna varianta by byla zachování současného IŽP a druhá varianta by byla zrušení IŽP, zavedení RŽP a investování přes fondy, tak si troufám říct, že na 99,5 procenta budeš mít více peněz v IŽP než ve variantě investování přes fondy.
Ty jsi takový typický investor, budeš prodávat levně a nakupovat draze:-)





Předpokládám,že máte zřejmě mnohem větší finanční gramotnost než já.Je však poněkud úsměvné tvrdit s 99,5 procentní pravděpodobností lepší investování s IŽP.Kde máte vůbec jistotu,že zde bude nějaký zisk?U kapitálového pojištění minimálně dostanu garantovanou částku.IŽP nic negarantuje.Jednoznačně souhlasím s Patrikem.Pokud si člověk zodpovědně vybere produkt jako spořící účet,nebo jiné(na rozdíl od pojištění ho může relativně měnit podle potřeby) nemůžu být na tom horší !! A ke svým pěnězům se dostanu velmi snadno.

IŽP jeho držení je právě to drahé nakupování a levné prodávaní.Samozřejmě kromě případů,kdy je to pro někoho vhodný produkt.


Investice nerovná se garance.
Nechci Vás urazit, ale s finanční gramotností na tom budu asi o něco malinko lépe než Vy.
Vy jste člověk, který mění své názory a podle mě ani neumí používat finanční produkty.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim33 6. 3. 2009 08:54

Já tomu rozumím tak, že kapitálové životní pojištění znamená pro tu spořicí složku totéž jako vkládat peníze na nějaký spořicí výše zúročený účet s dlouhodobou - až desetiletí trvající fixací úrokové sazby, kombinovanou, co se týká výběru s na ty desetiletí termínovaným vkladem. Tam bude potom obrovsky záležet na míře inflace, pokud bude inflace pod úrokovou sazbou, takové uložení peněz bude vydělávat, pokud bude inflace nad, bude se prodělávat.
Investiční životní pojištění potom znamená pro tu investiční část vkládaných peněz totéž jako investování do fondů. Śpatné IŽP má na investování různé fondy fondů, které jsou apriori neprůhledné, co se týká jejich konkrétního složení a kde jediný dostupný údaj pro rozhodnutí je to, jak si tyto jednotlivé fondy vedly v minulosti, což je velice nespolehlivé kritérium. Dobré IŽP má svoje investiční fondy či konta rozepsané na konkrétní akcie či jiné cenné papíry. Takže když budu dávat do takového fondu 500 měsíčně na investice, vím přesně, za kolik peněz z těch 500 jsou třeba akcie Čezu, třeba akcie Komerční banky či jakékoliv jiné akcie ve vysoce rizikovém ale i vysoce výnosném akciovém fondu nebo třeba za kolik peněž jsou dluhopisy ČR, dluhopisy třeba Generali nebo čehokoliv jiného v málo výnosném, ale taky málo rizikovém dluhopisovém fondu, případně jejich kombinace v nějakém kombinovaném nebo specializovaném fondu. Tady potom hodně záleží na správci fondů pojišťovny, jestli vybere ty správné akcie, co většinou rostou nebo dnes v době krize moc nepadají a obecně jiné cenné papíry, co jsou spíše stabilní.
IŽP je podle mně více odolné proti inflaci, pokud tam jsou ty správné cenné papíry, ale zase je citlivé na krize a recese.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 10:03

Zhruba máš pravdu, doplnil bych následující.

U KŽP nejde ani tak o srovnání se spořícím účtem jako spíše s fondem s garancí minimálního zhodnocení. Pokud jsou totiž výnosy z rezerv vyšší než technická úroková míra, připisuje pojišťovna podíly na výnosech z rezerv. Nevýhodou je, že na rozdíl od některých jiných států není pojišťovna podíly na výnosech povinna poskytovat ke všem produktům dle stejného klíče a tak často dochází ke zvýhodňování nových produktů (v reklamě pak vypadá super, když můžou uvést "náš nový super produkt aaa měl za rok 2008 připsané zhodnocení ve výši XY %) a znevýhodňování starých, již neprodávaných. Samozřejmě tyto smlouvy představují pro pojišťovnu určité riziko a proto si část výnosu z nich ponechává jako odměnu za riziko.

Co se IŽP týče tak tam je hlavní nevýhoda dvojí poplatky (jednou fondu a podruhé pojišťovně) a pak samozřejmě zmíněný omezený výběr, oproti výběru na volném trhu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 6. 3. 2009 11:38

Znám nějakých 6 IŽP, které mají poplatek za správu investice 0 %.
Takže opět další lež od pana Chrze.......
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 11:44

Ten poplatek tam někde být musí, fond nefunguje zadarmo. Tak připisuje o to nižší výnosy (pokud vůbec nějaké připisuje :D ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 6. 3. 2009 11:54

Poplatek za správu investice 0 % na straně pojišťovny, pro upřesnění.
Takže žádné dvojí poplatky.
Je to celkem podstatný detail.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 12:22

Opět - i tady nemůže žít pojišťovna ze vzduchu, z něčeho musí zaplatit svoje náklady, zisk a provizi agentovi. Je celkem jedno, jestli strhává určité % z investice (ať při nákupu nebo při výběru), účtuje paušální poplatek, nebo uměle snižuje výnosnost fondu. Je to jen přesouvání peněz z jedné kapsy do druhé.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 6. 3. 2009 14:35

Radši bez komentáře, protože ty si pořád meleš svou.....
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LifeFinance 6. 3. 2009 16:23

Patriku jde vidět, že jsi v životě neviděl sazebník pojišťovny. A to nechtěj vědět, jaké marže mají poskytovatelé spořících účtů apod.

Patrik je náš zapřísáhlý kampeličkový terminátor.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2009 16:26

Jaké marže mají poskytovatelé spořících účtů, stejně tak v jakém modelu BMW /Mercedesu / .... si vozí zadek předseda představenstva banky / záložny je mi buřt. Mě zajímá, kolik dostanu já. A aktuálně to je víc, než kdybych dal peníze do fondu / IŽP.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků