Přestřižená občanka

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 4. 2009 14:37

stanislav.stribrny: oni se na žádný zákon neodvolávají. Oni trvají na jejich "obchodních podmínkách". To máš stejné jako s razítkem. Když tam přijdu já, tak automaticky sahají po formuláři, že razítko nevedu. Když tam přijde někdo jiný, je hned ze začátku naštván dotazem na razítko. JInak zákon o OP máš tady:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... =50&#10821
a jasně se v něm píše:
§ 12
(4) Oddělení vyznačené části občanského průkazu podle odstavců 1 a 3 se nepovažuje za poškození nebo zničení občanského průkazu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 4. 2009 14:38

takže občanka s odstřiženým rohem je stejně platná, jako každá jiná nepoškozená občanka.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 14:39

Díky moc, to jsem potřeboval.

P.S. netušil jsem, že máme speciální zákon o občankách...
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 20. 4. 2009 14:41

To stanislav.stribrny:

Pokud je dopis "doporučeně", tak ho může převzít každý, kdo otevře dveře v bytě/domě daného adresáta. Nemusí mít u sebe ani žádný doklad totožnosti.

Na oznamovacím lístku (na rubu) je telefonní číslo a lze si nechat dopis případně znovu doručit (zdarma) v době standardní roznášky. Ano, člověk musí být v tuto dobu doma, ale vyhne se návštěvě pošty. ;-)

Výše uvedené neplatí pro zásilky "doporučeně - do vlastních rukou adresáta". Ovšem pokud je pošťačka vaše známá a je vstřícná vydá (na vlastní riziko za porušení předpisů) i tuto zásilku "neadresátovi" v bytě/domě. ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 14:42

Nejdřív teda podám stížnost ministerstvu vnitra, který mi patrně neodpoví, nebo odpoví neurčitě. Pokud to nebude moc, podám i žalobu, myslím, že to je jednozančný a soud musí rozhodnout v můj prospěch, takže náklady pak zaplatí pošta :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 14:44

Havers: to všechno vím, ale podmínkou je právě, abys byl doma - na adrese trvalého bydliště (sestra ale bydlí jinde). Pak existuje dosílka na jinou adresu, ale problém je stejný: pošťačka neuzná přestřiženou občanku.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 20. 4. 2009 15:05

To, že neuzná tu občanku ani pošťačka "v místě určeném v poštovní adrese" je teda něco.
Někde na pobočce by se to snad dalo pochopit (i když těžko), ale když někdo otevře byt a ukáže OP a pošťačka to nebere...

Ale pokud to převezme někdo jiný než sestra, tak žádný doklad snad nepotřebuje:

2. Poštovní zásilku s poštovní adresou podle čl. 4 odst. 2, jejímž adresátem je fyzická osoba,
podnik vydá v místě určeném v poštovní adrese

b) fyzické osobě, která se zdržuje v bytě, kanceláři, provozovně nebo jiné uzavřené prostoře
označené jménem a příjmením adresáta nebo příjmením shodným s příjmením adresáta a
která převzetí poštovní zásilky potvrdí svým podpisem.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 15:17

Možná běžné dopisy, ale ne dopisy do vlastních rukou. O něj se bude s tebou pošťačka fanaticky prát.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 4. 2009 15:18

Havers píše:Pokud je dopis "doporučeně", tak ho může převzít každý, kdo otevře dveře v bytě/domě daného adresáta. Nemusí mít u sebe ani žádný doklad totožnosti.

Ano, to je právě ta perla. Když pošťačka někoho v baráku zastihne, tak to nechá komukoliv, aniž by po něm chtěla občanku. I když jsou to sousedi, se kterými nekomunikujeme.

Když jedu na poštu, nedají mně ani dopis pro syna, a vůbec je nezajímá, že se v "poloprovozní" otevírací době pošty nemá šanci pro dopis dostat...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 15:27

Tomáš Marný: Jo jo, tohle jsem zažíval 7 let, když jsem studoval v jiném městě. Rodičům dopis pošta nedala a já jako blbec musel jezdit domů pomalu každých 14 dní, abych si vyzvedl dopis.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 20. 4. 2009 15:28

To stanislav.stribrny a Tomáš Marný: No jo. Souhlas. To je holt Česká pošta.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Revan 20. 4. 2009 16:01

Mozna trochu naivni dotaz. Rodný list by to nespravil? To je přece taky doklad totožnosti.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 16:02

To vyzkouším :D

Zítra jdu na poštu a prokážu se rodným listem :D :D
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 16:12

JInak, ne že bych pořád chtěl otravovat s Anglií, ale tam je to prý tak, že když si dopis nevyzvednete ve lhůtě, tak ho pak pošťačka prostě hodí do schránky (po té lhůtě).

U nás ho pošťačka vrátí zpátky odesílateli. Vtipné přitom je, že občas pošta "zapomene" hodit do schránky oznámenku, takže ani nemáte šanci se o dopisu dozvědět.

mikicz: takže je ČR stát s idiotskými pravidly nebo není? Já myslím, že je.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 4. 2009 20:03

stanislav.stribrny: jak přesně může stát (pomineme to, že pošta je státní podnik) za to, že na poště jsou debilové, co nerespektují zákon? ano, není to tu ideální, některé zákony jsou totálně dementní, některé jenom napůl, ale ve většine tebou tady i jinde zmiňovaných věcech je to spíš nekompetence a blbost lidí (=úředníků) spíš než špatné právní prostředí. souhlasím, že spoustu věcí by to chtělo změnit, vylepšit nebo opravit, ale tak hrozné to zase není.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků