mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bernhard 8. 6. 2009 21:26

Z emax plus je převod zdarma jen jednou měsíčně. Nezáleží kam.
Bernhard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod btw 8. 6. 2009 21:52

Tak tak, u eMax+ je bezplatný převod jednou za kalendářní měsíc, druhý a další 150 Kč. Dá se to vyřešit např. založením až čtyř eMax+, tj. 4 převody měsícně zdarma.

eMax zase až tak smysl nepostrádá, je k němu vydávána karta (dříve zdarma), a je to dobrá pojistka, když má někdo jen mBanku se stane něco s kartou k mKontu, a nebo opačně, ev. ji používat jen na platby na netu atd.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 6. 2009 06:42

Mám takový dotaz. Nějak jsem zapomněl na SIPO které se mi mám inkasovat z účtu a neměl na mkontu dostatek peněz a ono se neprovedlo. Peníze jsem hned poté nas mkonto přesunul.
Musím teď něco dělat, nebo ty peníze pošle banka dodatečně, třeba druhý den?
Zrovna u SIPA ani nevím jestli je možné poslat peníze nějak zvlášť příkazem.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dvzd 9. 6. 2009 09:05

mBank opakuje strhnutí SIPO přibližně od devátého dne v měsíci do devatenáctého dne v měsíci jednou denně, dokud není strženo. Takže pouze v této době.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 9. 6. 2009 09:09

MichalP : nemusíš dělat nic, banka si to strhne druhý den.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 6. 2009 10:41

Pokud by SIPO neprošlo vždycky je možné do konce měsíce ho zaplatit hotově na poště a nebo poslat peníze klasickým převodem. Na zadní straně SIPO lístku, co chodí domů je návod, posílá se to na nějaký účet u ČSOB. Pokud ho nemáš, můžu se doma podívat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 6. 2009 10:52

díky, tak snad to zítra odejde
To je to moje skrblení peněz na emaxu na trvalý příkazy jsem pamatoval ale SIPO mi tentokrát nějak vypadlo z hlavy. Navíc mi na mkonto dorazila dnes výplata, ale bohužel ty příchozí platby chodí později než odchozí.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod voshi 9. 6. 2009 14:39

Michal P píše:díky, tak snad to zítra odejde
To je to moje skrblení peněz na emaxu na trvalý příkazy jsem pamatoval ale SIPO mi tentokrát nějak vypadlo z hlavy.
To není skrblení, to je princip a prostředníček na nový systém, který přišel s nástupem emax+.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zadirr 9. 6. 2009 15:57

Chtěl jsem založit nové vlákno, ale teď vidím, že se na podobné téma mluví v tomto vláknu, a ono je to vlastně o mBank, tak nebudu zakládat nové téma a vyliju si srdce tady :-)

V květnu jsem se rozhodl po roce a půl Spořitelno-mBankové schizofrenie konečně skoncovat s Č.Spořitelnou, a tak jsem konečně změnil SIPO z ČS na mBank. Psali tam, že se změna provede od července, což mi přišlo za dlouho (až za dva měsíce), no ale co člověk nadělá, poštovní mlýny melou pomalu.

Květnové i červnové SIPO se tedy mělo zaplatit ještě ze Spořky a na květnovém rozpisu nebylo nic co by nasvědčovalo tomu že se to nestalo. Ale na červnovém rozpisu byly 2x televizní a rozhlasové poplatky. Tak jsem to na poště reklamoval a bylo mi řečeno, že moje banka v květnu neumožnila inkaso a proč to (ne)udělala, to se prý mám ptát tam - v mBank! Takže mBank už v květnu dala vědět Poště, že má SIPO inkasovat od ní, ale inkaso ještě nepovolila.

Teď jsem zvědavý, jestli se inkaso povolí až v červenci jak bylo původně řečeno, tím pádem červnové SIPO se zase neprovede, anebo jestli se už v červnu inkaso povolí, když už se mBank od květná chlubí na Poště že jsem její klient :-)

Vtipné taky je, že nezaplacení každé platby se řeší jinak:
* nezaplacené květnové ČRo/ČT poplatky se bez jediného slova posunuly do červnového SIPA
* na elektřinu a vodu mi prý Pošta vystaví upomínku
* plyn, kabelovka atd. si mám vyřídit s konkrétními institucemi sám
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dvzd 9. 6. 2009 16:29

zadirr: Si myslím, že to bude spíše tvoje chyba, pokud pošta chtěla strhnout SIPO z tvého účtu, tak tomu mBank určitě neměla jak zabránit, buď jsi tam nastavil špatně limit nebo jsi na účtu neměl peníze, proto se to SIPO neprovedlo, hledej chybu nejdříve u sebe.

http://www.mbank.cz/osobni/mkonto/vyhody/02.html

Jak nastavit platbu SIPO? Tuto platbu nastavujete v IB v části Inkaso / SIPO (lze to samozřejmě provést i přes mLinku). Nezbytné údaje jsou: Název SIPO (informační, slouží pouze pro vás), Spojovací číslo plátce SIPO (přiděluje ČP), limit (v celých stokorunách nebo bez limitu). Zadáním povolení SIPO v mBank vyjadřujete souhlas se změnou provádějící banky (ČP vždy pobírá prostředky z té banky, kde bylo povolení zadáno jako poslední). Zadání povolení nebo změna limitu bude platná od dalšího měsíce, bude-li provedena nejpozději tři pracovní dny před 25. dnem měsíce, pokud 25. den je nepracovní, dva pracovní dny před 25. dnem měsíce, pokud je 25. den pracovní. Není-li na mKONTU dostatek prostředků, mBank se bude snažit o strhnutí prostředků každý následující den (o neprovedení SIPO budete informován formou zprávy z banky viditelné po přihlášení na účet). Pokud výše SIPO překročí stanovený limit, dostanete o tom zprávu, ale mBank nebude opakovat požadavek na stržení platby. Na jeden účet lze nastavit i více plateb SIPO.
V případě, že např. kvůli překročení nastaveného limitu nedojde ke stržení částky, můžete SIPO zaplatit jednorázovým příkazem do 25. dne v měsíci (na účet ČP: 156080780/0300, VS: identifikační číslo, mění se každý měsíc, SS: Spojovací číslo plátce SIPO - poplatek 5 Kč České poště bude připočten k následujícímu zúčtování) nebo v hotovosti na pobočce ČP až do konce měsíce.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 6. 2009 20:20

Nechci být nějak arogantní, ale inkaso je komunistický přežitek a nebo alespoň nástroj, jak vychytralí čechové nazaplatit vůbec za nic... Proč teda, když máte mKonto, kde jsou trvalé příkazy zadarmo nepoužíváte toto a inkaso přes židovskou poštu nezrušíte? Jsou s tím jen problémy... 8-)
A na ČT se vykašlete!!! Stejně ysílají sračky a dělají si s našima penězma co chtějí :kuk:
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 6. 2009 22:15

dr._lukas: dovolim si te opravit, SIPO je prezitek, inkaso je naprosto v poradku.

Tezko muzes trvalym prikazem hlidat neco, co se ti kazdy mesic muze zmenit. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 6. 2009 22:36

dr._lukas: SIPO má jednu zásadní výhodu. Pokud některý z dodavatelů dá ke stáhnutí moc vysokou částku, je možné platbu SIPO zastavit (aspoň u FIO ano) a zaplatit pouze ostatní platby (rozpisem na poště).
Pokud je mu povoleno inkaso a vejde se do povolené částky (což může být problém u rozdílně velkých měsíčních plateb) tak si jednoduše peníze strhne a hádej se pak s ním.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 6. 2009 06:56

PatrikChrz: to je nesmysl, protoze si muzes nastavit i inkaso. A nemyslim si, ze v pripade inkasujicich spolecnosti by byl v pripade reklamace nejaky problem.

Osobne si radeji "ridim" vsechny platby zvlast, nez abych spolehal na komunisticky prezitek :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2009 07:01

Pokud jsou měsíční platby plus mínus podobné, tak se to dá samozřejmě ošetřit příslušně vysokým limitem. Pokud se ale platby značně rozchází (např. sezónně) tak je to problematičnější.
SIPO má tu výhodu, že (aspoň u FIO) pár dní "visí" v chystaných platbách a je možné ho ručně zrušit. Doma na výpise pak vidím jednotlivé položky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků