Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dvzd 12. 6. 2009 07:19

Ty certifikáty jsou stejně všechny k ničemu, je to akorát otravující zbytečnost.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 6. 2009 07:36

Souhlas, docela to omezuje možnosti použití, aspoň nahlížení na účet by mělo být možné bez těch certifikátů, i kdyby jen volitelně. No nic, já to mám instalované na notebooku, který mám jako jediný počítač a nosím si ho s sebou i do práce, tak mě to zas až tak nevadí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 6. 2009 08:22

PatrikChrz: vsak brzo uz budes jenom doma, ne? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 6. 2009 08:34

No to doufám, že nikoliv. Sice mě nic nenutí vzít jakoukoliv práci (mám nasyslíno :D), ale že bych zrovna měl zájem sedět jen doma, to fakt ne. No uvidíme, do 31. 8. jsem zaměstnán. Rozhodil jsem sítě a uvidíme.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 6. 2009 13:33

mikicz píše:PatrikChrz: co tě na tom udivuje. česká pošta taky nemá 10000 na to, aby si nechala certifikát podepsat thawte a používá selfsigned, který je z principu standardně nedůvěryhodný.


Posta (mineno postovni sporitelna) neba selfsigned certifikat, ale ma to podepsane od I.CA, coz je sice duveryhodnejsi nez sefsigned, ale temer nikdo nema korenovy certifikat naimportovany v browseru.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 6. 2009 14:12

4honza: poštovní spořitelna má I.CA proto, že patřila pod ČSOB. pošta má vlastní certifikační autoritu (postsignum.cz) a její kořenový certifikát taky prakticky nikdo nemá nainstalovaný. V obou případech platí, že dát 10-20k navíc za podpis thawte (nebo jiné běžné autority) by danou firmu nezruinovalo a její image silně prospělo.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 12. 6. 2009 15:41

mikicz: těch 10-20 tisíc se platí ročně? Potřeboval bych https, ale právě jsem byl odrazován, že lidí, kteří tomu nerozumí, by se mohli vylekat, když jim vyskočí okno, že "Stránka je nedůvěryhodná". Chápu správně, že certifikáty od Thawte jsou v každém prohlížeči a tato okna nevyskakují?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 6. 2009 16:23

stanislav.stribrny: ročně. ano, chápeš to správně (ostatně se můžeš podívat, ktereé certifikáty máš v počítači/browseru standardně nainstalovány).
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 19. 6. 2009 19:42

Taky problem ve Firefoxu 3.0.11 s certifikatem. Resil jsem to vyjimkou. Proc to nezminej v navodu je mi nejasne. Pri emailovem kontaktu k vyjasneni problemu, napsali, at jim zavolam. Ja jsem hluchej, oni maj problem a ja jim mam telefonovat. Na co pak ten email je?
Je moznost pres IB dat vypoved /mam na mysli vypoved na terminovanem vkladovem uctu/?
Diky.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 6. 2009 20:00

khonsun: zatím jsem ten jejich IB používal jen k prohlížení, ale vypadá to, že výpověď by jít podat měla. I podle info na pobočce jde podat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvzd 20. 6. 2009 05:47

Výpověď vkladu jde podat přes IB, ale vždy pouze jedna na každém vkladovém účtu, standardně můžou být na každém vkladovém účtu dvě výpovědi, ale přes IB pouze jedna.
Ta výpověď jde přes IB také v pohodě zrušit, takže si to může každý vyzkoušet.
Jinak podle té odezvy si myslím, že zadáním nebo zrušením výpovědi přes IB se pouze pošle nějaký požadavek a nějaký pracovník MPÚ to na základě toho požadavku v systému zadá, změna se v IB projeví totiž v minutách až hodinách, možná i dnech, (asi podle toho, kdy je požadavek zadán, pracovní doba nebo nepracovní doba).
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod khonsun 20. 6. 2009 08:20

dvzd:Dik za info. Alespon neco, snad IB jeste "rozjedou". Jen me mate info, ze na vkladovem uctu mohou byt vypovedi dve; ja ctu z obchodnich podminek: "Na uctu muze byt v platnosti nekolik vypovedi vkladu." O dvou nic nectu. Kde to o tech dvou vkladech najdu, prosim?
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dvzd 20. 6. 2009 11:19

Sorry, spletl jsem se, chtěl jsem napsat, že standardně může být na vkladovém účtu klidně dvě i více výpovědí, ale přes IB je možné mít na každém vkladovém účtu maximálně jednu výpověď. Myslím tím, že kdybys měl na vkladovém účtu více výpovědí a chtěl bys ho mít zobrazen v IB, tak bys musel nejdříve zrušit ty nadpočetné výpovědi.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dvzd 27. 7. 2009 18:33

Jsem vkládal 100 Kč jako část členského vkladu 1. srpna 2008, teď je už skoro rok v čudu a já si nějak tak matně vzpomínám, že bych měl doplatit ten členský vklad do 1000 Kč. Přijde mi na to z MPÚ nějaké upozornění nebo se mám starat já sám? Doufám, že mi to automaticky nestrhnou ze spořícího účtu, klesl bych tak do nižšího pásma úročení.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod josh.viklef 30. 9. 2009 06:13

Jde nekdo na clenskou schuzi ?
josh.viklef
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků