DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod papshop 5. 6. 2009 08:34

Máte prosím někdo informace o investicích u této společnosti? Byl jsem osloven, ale o investice do diamantů jsem se nikdy nezajímal a rád bych získal informace z jiné strany, než jen od zástupce této firmy. Zajímají mě osobní názory, popř. vlastní zkušenosti.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 5. 6. 2009 10:15

Osobní názor, převzatý od Pavla Kohouta: " Každý člověk by měl do diamantů investovat maximálně jednou a to ve chvíli, když se žení (vdává)"

DIC to prodává tím stylem, že to pořád rostlo a poroste to pořád.
A jak nám to zamíchají uměle vyráběné diamanty?:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 6. 2009 12:36

papshop: "investice" do diamantů se tu probíraly už mockrát, zkus použít vyhledávání. Myslím, že vše podstatné napsal někde PatrikChrz a s jeho názorem v tomhle souhlasím.
viewtopic.php?f=312&t=301387&hilit=+diamant
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 7. 7. 2009 14:46

Diamant má tu výhodu, ostatně jako všechny hmotné investice (nemovitosti, zlato...), že se jako mávnutím kouzelného proutku jeho cena nevynuluje. To se u cenných papírů a tedy podílových fondů, penzijních fondů a dalších nástrojů nedá vyloučit.

Ve srovnání s nemovitostmi má ale tu výhodu, že se stejně jako zlato může přestěhovat s Vámi třeba i do jiné země. Jenže zlato za třeba 3 miliony Kč a diamant za 3 mil. Kč - to je docela rozdíl v objemu.

Ale zpět na zem. Smysl investovat do diamantů má od částky cca 300 tis. Kč a na dobu několika let. Investor, který má portfolio v řádu statisíců a větší, by měl v rámci diverzifikace držet i nějaký ten investiční diamant či zlato. Je to ochrana před velkou inflací či dokonce hyperinflací. Takže v době současné krize a po ní se dimant, zlato, nemovitost, umění atd. jeví jako velmi žádoucí součást porfolia.
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 8. 7. 2009 07:21

Ad nevynuluje: Jak se to vezme... pokud byste mel v 50. letech u nas na zahrade zakopane zlato nebo pytlik diamantu, tak ho sice budete porad mit, ale bude vam k nicemu - leda se s nim pokusit emigrovat.

Jinak souhlasim, akorat u diamantu je problem s ocenovanim (viz Patrik vyse) a obecne u fyzickych komodit jsou docela velke spready a ne-uplne-jednoduchy prodej / nakup, ve srovnani s ETF /depozitnimi certifikaty.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2009 08:17

No to zlato se dalo po malých kouscích aspoň prodat v Klenotech jako zlomky. Výkupní cena bídná, ale ztráta pořád menší než 50:1 :(

S prodáním diamatu by to bylo o dost horší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 8. 7. 2009 14:58

Patrik: Stejne je otazka, jestli by si toho nejaky pricinlivy klenotnik nevsiml a neudal to na StB, minimalne v tech 50. letech... ale to uz je hodne velka spekulace :)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2009 15:08

Jsem psal - malé množství. Prostě objíždět jednotlivé klenoty po celé ČR a v každých udat pár gramů :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 10. 7. 2009 07:27

Premysl Tiser píše:Diamant má tu výhodu, ostatně jako všechny hmotné investice (nemovitosti, zlato...), že se jako mávnutím kouzelného proutku jeho cena nevynuluje. To se u cenných papírů a tedy podílových fondů, penzijních fondů a dalších nástrojů nedá vyloučit.


Opravdu? Já jsem v souvislosti s nástupem uměle vyráběných diamantů četl něco jiného. Technologie je rok od roku lepší. Umělé zlato se snaží alchymisti vyrobit už hezkých pár století (tisíciletí) a pořád nic, teda pominu-li "kočičí" zlato :-)
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 10. 7. 2009 16:59

Ruprecht001 píše:
Premysl Tiser píše:Diamant má tu výhodu, ostatně jako všechny hmotné investice (nemovitosti, zlato...), že se jako mávnutím kouzelného proutku jeho cena nevynuluje. To se u cenných papírů a tedy podílových fondů, penzijních fondů a dalších nástrojů nedá vyloučit.


Opravdu? Já jsem v souvislosti s nástupem uměle vyráběných diamantů četl něco jiného. Technologie je rok od roku lepší. Umělé zlato se snaží alchymisti vyrobit už hezkých pár století (tisíciletí) a pořád nic, teda pominu-li "kočičí" zlato :-)



jestli to nebude tim, ze zlato se synteticky vyrobit neda, kdezto diamant ano. :-D
pokud to hodne zjednodusim, tak diamant jsou spravne stlaceny saze z komina :tleskani .
nechytejte me za slovicko:). no a ty technologie spravnyho stlaceni jsou rok lepsi a lepsi:).
ty firmy se snazej nalakat kohokoliv na investice, ale uz jim nevysvetlujou mozny rizika. pozor na to!
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 7. 2009 17:18

Zlato se synteticky vyrobit dá, jen to ZATÍM neumíme. Když vezmu tu analogii se sazemi z komína, tak jsou to vhodně poskládané protony a neutrony :D. Vždy při zániku hvězdy vznikají různé prvky.
Některé prvky již umíme vyrobit z jiných - týká se to těch extrémně těžkých prvků z konce Mendělejovy tabulky, které se vyrábí většinou z uranu.
Možná to jednou budeme umět. Zastánci konspiračních technologií se dokonce domnívají, že to už umíme, jen má tuhle technologii CIA schovanou v archivech pro případ nastartování ekonomiky po totální válce :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 10. 7. 2009 19:03

Pokud vím, tak existují dvě technologie pro výrobu zlata:

1. Kámen mudrců

2. svatý grál

Bohužel obojí bylo zašantročeno v průběhů věků a lidé je hledají a hledají...
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 11. 7. 2009 06:15

Zlato je, myslim, i produktem nejake rady jaderneho rozpadu, akorat ve vysledku je to o dost drazsi nez ho vytezit :) A pak je ho spooooousta v morske vode, ale opet - je drahe ho otamud dostat.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 7. 2009 20:22

Až naše slunce jednoho dne zanikne, tak vychrlí do vesmíru celou Mendělejevovu tabulku prvků a to se aktuálně skládá téměř výhradně jen z vodíku a helia.
Zatím se snažíme hvězdy napodobit kvůli možnosti získání levné a čisté energie, možná, že jestli se nám to podaří, tak dokážeme vytvářet i jednotlivé prvky slučováním atomů. Nebo nám možná bude stačit jen ta levná energie např. pro získávání zlata z té mořské vody.
Samozřejmě tohle všechno je mnohem dál, než výroba umělých diamantů. Pravé diamanty jsou dnes třeba téměř výhradně jen ve šperkařství, na ostatní nasazení už jsou průmyslově vyráběné diamanty dostatečně kvalitní.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 18. 7. 2009 00:01

nechci se tu poustet do teorie anorganicky chemie, ale zlato synteticky vyrobit nejde:). navic skutecne posledni "prvky" z konce tabulky jsou synteticky vyrobeny (takze to nejsou prvky v pravym slova smyslu) a jejich existence (tech skutecne poslednich) se vetsinou meri v sekundach nebo setinach:)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků