Dlouhé penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 7. 8. 2009 16:43

PatrikChrz: zalezi jestli dotycne nacpes do najemniho vztahu nebo do podnajemniho. V druhem pripade jde vsechno "raz na-raz" :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 7. 8. 2009 16:47

Ta myslenka 1. republiky by se mi taky libila, proste si vydelat tolik, aby me ke staru ten kapital uzivil. Ale nevim, zda by bylo unosne, aby takto resil svuj duchod kazdy. Asi by musel byt velmi vysoky pomer pracujici/duchodci.
mikicz: Zlato a deti je v soucasne asi nejjistejsi volba, ale ne na 100%.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 7. 8. 2009 17:33

S474N: fakt netuším, co si z té tvé přednášky jako mám pro sebe odnést a jak se to týká mého důchodu? Rádoby vtipná přednáška euroskeptika a velkoněmce po způsobu konspiračních filmů (Duch doby a spol.). Přednáší ve Švýcarsku, kde je oblíbená eutanázie, to měla být tvoje rada, jak si zařídit důchod?

Potěšilo mě, že nejsem sám, kdo si myslí, že k ničemu nepotřebujeme účetní, auditory a daňové poradce, ale nevím, co si mám vzít z rady "postavte si vlastní minielektrárnu, kupte zahrádku a pěstujte na ní sóju". Jsem snad energetik nebo zemědělec?

Pak tam říká, že mám zrušit všechna stavební spoření a životní pojistky, protože do roku 2012 se zhroutí světové měny. No, konec světa na rok 2012 předvídali už Mayové.

Rada zakládat nadace ve Skotsku a budovat síť vlastních ministátů mi taky nepřijde moc praktická a proveditelná.

Nějaký praktičtější nápad, jak si zajistit důchod bys neměl?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 7. 8. 2009 18:32

stanislav.stribrny: Pokud chces nejakou praktickou radu, vzhledem k soucasnemu stavu sveta bych doporucil toto - ale necekej ze to bude 100%-ni jistota:

Dlouhodobe snizovat naklady na svuj zivot. Vlastni byt s nizkou cenou provozu, nebo dum se zahradkou (pestovani potravin pokud by vypukla opravdova nouze), kus lesa (drevo na topeni), neco zakopaneho zlata pro pripad nenadale potreby, slusne vychovane deti, neucastnit se politiky, sdruzeni atd. (abys minimalizovat moznost nachomitnout se k likvidaci urcite skupiny lidi).

Ale bude se podle toho dost spatne zit.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 8. 2009 18:43

stanislav.stribrny: pozemků je spousta, možná by ses až divil. Cigarety mě jako nekuřáka nezajímají, ale když jsi je už zmínil, tak to taky aktuálně není špatné uložení peněz. Každý rok zdražují, takže když je koupíš teď, tak je za rok dobře prodáš :D
PAtrik: no regulace se nových nájmů netýká a legislativa se pomalu normalizuje, takže věřím že během pár let už bude vztah pronajímatel/nájemce stejný, jako v civilizovaném světě, takže bych z toho strach neměl.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 8. 2009 22:32

stanislav.stribrny: mozna kdybys cetl, co jsem napsal pote, tak bys vedel, ze se nemas soustredit na informace o budovani ministatu, ale predevsim na prvni 2/3.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 8. 2009 03:31

mikicz: nejde jen o regulaci výše nájemného. Ale hlavně o "zabetonovanost" nájemních vztahů - známý zrovna řeší jednoho nájemníka co mu přestal za byt platit.
Problém je v tom, že nemůžeš jen tak vtrhnout do bytu a vystěhovat ho. Všechno přes soud a na dlouho.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvzd 8. 8. 2009 05:35

Jestli chceš bez problémů vydělávat na pronájmu bydlení, tak jedině udělat z toho ubytovnu pro ukrajince, slováky nebo jiné zahraniční dělníky. Když přestanou platit, tak je vyhodíš, ti si nikde stěžovat nebudou.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 8. 8. 2009 07:38

PatrikChrz: a to je presne co jsem psal, davat si nekoho do "najemniho" vztahu je nesmysl, nejlepsi je "podnajemni". Aneb udelas si najemni smlouvu s nekym, kdo ti jde na ruku. V jejim ramci mu das moznost si vzit podnajemnika, ktery jiz bude ve vztahu pod. No a kdyz bude "zlobit", tak se se znamym domluvis na okamzite vypovedi a tim padem zanikne i podnajemni smlouva a ma po zizalkach.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 8. 2009 18:16

PatrikChrz: tohle se řeší lehce. jak psaj s474n... nastrčený důvěryhodný nájemník a ten kdo tambydlí je jenom podnájemník. Ten má práv minimum.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvzd 9. 8. 2009 06:30

No podnájemníka snad ale můžeš mít i bez nájemníka, ne?
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 8. 2009 17:13

dvzd: ne. jak? podnájemník je vlastně nájemník tvého nájemníka.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvzd 9. 8. 2009 20:20

A co když nabízí někdo podnájem jednoho pokoje ve svém domě?
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 8. 2009 20:46

dvzd: tak je to vůl :D ne vážně. najdi si občanský zákoník a prostuduj si, co znamená termín nájem a co podnájem. PODnájem je to právě proto, že podnájemník je z hlediska nájmu POD nájemníkem. Musí tedy nejdříve existovat nájemní vztah, aby mohl existovat podnájemní. Něco jiného je, když někdo nabízí podnájem ve "vlastním" družstevním bytě. Byt totiž není jeho a on má s družstvem nájemní smlouvu a logicky byt může dále jen podnajmout.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvzd 9. 8. 2009 20:58

dvzd
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků