Dlouhé penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 19:43

stanislav.stribrny: zlato (fyzické) má jednu drobnou vadu. schválně, jestli zjistíš jakou.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 10. 8. 2009 19:57

je těžké a nikam s ním neuteču?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 10. 8. 2009 20:03

A kam s ním?????????????????????
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 20:04

ne. a nejde ani o skladovatelnost. Zkus to znova.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 10. 8. 2009 20:17

Není množství které lze vlastnit nějak regulováno? Nehledě na skutečnost, že už si to začínají uvědomovat i vlády a začínají prodej zlata regulovat.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 10. 8. 2009 20:21

každý ho chce?
každy ho má?

tak už nás nenapínej!
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 20:28

papshop: pokud vím, tka není. A není důvod aby bylo. A jak by se to dokazovalo?
stanislav.stribrny: dával jsi pozor v matematice? Pokud ano, tak mrkni na libovolného prodejce (prošel jsme pár českých i zahraničních) a porovnej cenu zlata s cenou toho, co prodávají. (hint: aktuální cena zlata je cca 550-570kč/gram)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 10. 8. 2009 20:34

Asi už mi to nemyslí, ale nepochopil jsem. Výkupní cena zlata (nebavím se o prodejní ve zlatnictví, ani o slitcích v bance) se dlouhodobě pohybuje okolo 150 Kč/g. Dnes v době krize se lidi jako první zbaví zbytečného zlata - především v zástavárnách. Pokud nakoupím v zástavárně, platím sice i za šperk, ale cena zlata je o mnoho nižší než ve zlatnictví. Pokud začnu sám od lidí vykupovat - ne coby firma/živnost, ale jako občan pro vlastní potřebu (někteří naši spoluobčané na sociálních dávkách tak konají již dávno :D :D :D - to mi také nemůže nikdo zakázat, dostanu se na mnohem nižší cenu a nechat si ze šperků odtavit zlomky je také možné. Tak sorry - můj mozek už přemýšlí o tom domečku na pláži.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 20:42

papshop: no tak započítej, že běžné šperkové zlato je 14k (tedy 585/1000) takž skoro polovina hmotonosti není zlato. Navíc prodejní cena v zastavárnách se pohybuje kolem 300kč/gram, takže jsi nad cenou zlata na burze. A to je ještě to nejlevnější zlato, co se dá běžně koupit.
A když koupíš investiční zlato (999/1000) u normálního prodejce tak za něj zaplatíš tak 1.5-2 násobek tržní ceny zlata na burze. To je ten problém. Pokud máš zdroj na zlato po 150-200kč/gram a je to alespoň 14K, taksměle do toho.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 10. 8. 2009 20:51

Jakože prodejní cena zlata je vyšší než tržní? To je divný, ne?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 10. 8. 2009 21:03

Divný to není, realizují se zisky. Ale pokud se jedná o výkupní zlomky, pak bych chvíli vyčkal a možná nebude stát g 14 ani těch 150,-Kč
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 21:04

stanislav.stribrny: podíval ses? říkám ti fakta, nalož s nima jak uznáš za vhodné. nejlépe si je sám ověř. včera byl kurz zlata cca 960$ za unci (31,1034807g) tzn 30,86USD/g. přepočteno na kč je to 556kč/g (akže jsme v rozsahu 550-570). http://www.zlate-mince.cz/ZZS_Zlate_Cihly.htm takže počítej.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 21:05

papshop: a ty máš i zastavárnu (nebo známého se zastavárnou) aby ses k takovému levnému zlatu dostal?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 10. 8. 2009 21:12

Podle mě není daleko doba, kdy stačí když obejdeš bytovku s důchodci nebo DD a snubáků si odneseš přehršel. (V tom DD už budou na chodbě čekat dětičky až babička odprodá).
Sorry, teď si z toho dělám trochu srandu, ale ono to zase až tak k smíchu není a trochu pravdy na tom taky bude.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 21:19

papshop: asi jo. no tak jdu chystat hotovost v malých bankovkch a kupovat lupu a váhu na setiny gramu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků