Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 25. 6. 2009 12:13

Tady si někdo plete paušální daň a paušální náklady :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 6. 2009 14:35

no já celou dobu čekal, kdy mi odpoví jestli mu to došlo... zkazil jsi mi pointu :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod setamx 25. 6. 2009 17:07

Už mi to došlo. Díky. Nějak se v tom ztrácím...
setamx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 25. 6. 2009 18:31

mikicz píše:no já celou dobu čekal, kdy mi odpoví jestli mu to došlo... zkazil jsi mi pointu :D

Mohlo by dojít k srdeční nevolnosti staníka ... a přece jen ... toto fórum nemůže přijít o tak skvělého diskutéra a hledače neznámého ve známém a již objeveném světě :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 6. 2009 20:43

Rop: no to jo, na svědomí bych ho mít nechtěl... :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Huntsman 19. 7. 2009 23:45

Dobrý den,

mám jeden dotaz, co jsem to zde pročítal, tak jsem tomu moc neporozuměl, jestli by byl někdo tak hodný a pomohl mi :-)

Jsem student.
Od března do června jsem pracoval na DPČ, s potvrzením o studiu a růžovým papírem. V prvním měsíci jsem nepřesáhl hranici 2000,- tak mám na výplatní pásce napsáno že hrubý příjem stejný jako čistý. V následujících měsících jsem 2000,- přesáhl. Tzn. že zde jsou nějaké srážky.
Zde jsem skončil.

Teď v červenci jsem podepsal DPP a růžový papír. Budu zde 2 měsíce a budu se pohybovat okolo 5tis. (berme to tak že jednou přesáhnu a jednou ne).

Po prázdninách se zase vrátím na původní DPČ a budu tam pokračovat.

Otázka zní: Co na konci resp na začátku nového roku budu muset všechno podepsat za papíry, resp. kam budu muset všude zajít a jestli mě něco vrátí, či ne.

Ještě taková jedna věc. V roce 2007 jsem pracoval na DPP asi 4 měsíce bez růžového papíru a na konci roku jsem nikde nebyl a nic nesháněl. Jakto že s tím nebyl problém?

Děkuji mnohokrát za odpověď!!!
Huntsman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 20. 7. 2009 09:11

1. rok 2009:
pokud to je jeden zaměstnavatel tak u něj podepíšete do 15. února 2010 žádost o provedení ročního zúčtování daně ... pokud více po sobě tak oběhnete ty ostatní a u toho kterého máte na konci roku podepíšete onu žádost ... pokud jste měl i jiné příjmy než ty "s růžovým papírem" tak musíte do 31. 3. 2010 podat daňové přiznání

2. rok 2007:
a byli to příjmy nad 5 000 Kč hrubého? pokud ano tak jste povinen podat daňové přiznání a pokud jste zaplatil nějakou daň tak vám ji s největší pravděpodobností i vrátí :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Huntsman 20. 7. 2009 21:11

Děkuji za reakci, určitě se bude hodit.
1.
Zaměstnavatelů je více. Takže po prázdninách si vezmu papír o tom kolik jsem si vydělal a dám to původnímu zaměstnavateli, doufám, že mu to nějak vadit nebude. Nene, všechno bylo s růžovým papírem (je hezké jak se tento název ustálil přitom dost jich je růžovejch:-D)

2. Předpokládám, že jde o měsíční hrubou mzdu(?). No ono tak jako tak jsem 5tis. nepřesáhl. Co z toho tedy plyne?

Ještě jsem se chtěl zeptat. Na původním DPČ jsem podepsal růžový papír a začátkem června zrušil smlouvu, asi po týdnu mě z Prahy ze sídla této firmy přišla výzva k podepsání zrušení růžového papíru (prý pokud do 14 dnů se neozvu tak to odešlou bez mého podpisu), tak jsem tam volal, že tam vzhledem k tomu že je pro mně Praha daleko kvůli podpisu nepojedu. Tak paní říkala, že mě to pošle domů a já to podepíšu a pošlu zpět. No ovšem nic nepřišlo, teď jsem se tam nemohl dovolat a paní v práci, kde jsem teď říkala, že ji další růžovej podepsat můžu že by se nemělo zase tak nic stát pokud poslední výplata byla za květen, což byla. Má pravdu? kdyby to první prohlášení paní, nebo pošta někde ztratily? Snažím se to urgovat, ale nějak se tam prostě nemohu dovolat. Mohl by mě v nějaké případě FÚ trestat?

Děkuji za odpověď, moc si toho cením ;-)
Huntsman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 20. 7. 2009 22:54

1. spíš pokud to nebude vadit vám ... že jeden zaměstnavatel zná vaši mzdu u druhého ....

2. tak to nic ... to bylo všechno srážkou a to už se neřeší

3. Není pracovní smlouva ... není mzda ... nemůže bejt sleva na dani ... není růžovej papír ... prostě a jednoduše když nemáte příjem v daném měsíci od zaměstnavatele A tak vám nemůže uplatnit slevu na dani ... a tudíž vám ji může uplatnit zaměstnavatel B :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Huntsman 21. 7. 2009 21:09

Dobře a tedy moje poslední otázka:
pokud bych si to chtěl udělat sám, tak budu vyplňovat žádost o provedení ročního zúčtování daně a ne daňové přiznaní jestli tomu rozumím dobře?

Děkuji :-)
Huntsman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 21. 7. 2009 21:41

Pokud sám tak daňové přiznání ... pokud za vás zaměstnavatel tak na růžovém papíru žádost o roční zúčtování daně :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Huntsman 23. 7. 2009 05:37

Aha aha
tak jo, děkuji moc za odpovědi určitě se budou hodit.
Přeji pěkný den :-)
Huntsman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashaZabluduu 27. 8. 2009 09:02

Ahoj,

zajímá mě jedna věc. Jestliže se při podpisu růžového papíru do 5000,- nedaní, jak to je, když vydělám např. 5800,-? Při překročení 5k se mi to daní cele, nebo se zdaní jen ten přebytek?

Díky
sashaZabluduu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zadirr 27. 8. 2009 13:23

Ahoj, při podpisu růžového papíru se daní to co je nad 13.800 Kč.

(Přesně řečeno - daní se všechno, ale od vypočítané daně se odečte "sleva na dani", která je letos 2.070 měsíčně, takže pokud si na Dohodu o provedení práce vyděláš přesně 13.800, daň 15% je 2.070 a přesně tolik je i sleva; to co je nad 13.800 už se daní normálně 15%, to co je pod 13.800 se jakoby nezdaňuje)
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Simoneq 27. 8. 2009 18:24

Dobrý den mám dotaz jako student VŠ jsem mel brigadu na DPP HM činila 6545,- v obálce mi zaměstnavatel předal 5555,- a nic víc mi neřekl "růźový papír" jsem nepodepsal vzhledem k "ochotě" mzdové účetní jsem věc nechtěl řešit tak by mne zajimalo o co se jedna.Na smlouvě mam napsánu částku 6545 za 93 hodin.
Rád bych věděl jak se mám zařídit popřípadě zdali mám nárok na vrácení daní či něco podobné protože se v těchto věcech nevyznám a jsem nesmělý :D.
Děkuji za odpověď.
Simoneq
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků