mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 8. 2009 12:13

Za kurz, ktery je uveden v kurzovem listku http://www.mbank.cz/pruvodce/kurzovni_listek.html

Plati samozrejme kurz v dobe vyuctovani transakce, nikolv v den vyberu.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod capellen 29. 8. 2009 17:55

Po internetu čtu "zaručené" informace ohledně ztrát mBank a jejího neodvratného pádu. Zajímalo by mne, zda se tyto informace nějak zakládají na pravdě a pak, zda v případě krachu mBank jsou vklady pojištěny dle českých zákonů. Díky.
capellen
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 29. 8. 2009 18:11

To, že má banka ztráty a třeba i dost velké ještě neznamená, že musí krachnout. Pokud vím, tak vedení Mbank počítalo, že snad až po 3 letech působení v ČR by se měla dostat do černých čísel. Samozřejmě, že se zákony vztahují na každou každou banku v ČR.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 8. 2009 19:37

Zajímalo by mě, co by přesně krach mBank představoval.

mBank přece vložené peníze nikam nevyváděla, buď je investuje nebo z nich poskytne půjčky. Vzhledem k tomu, že nemá pobočky, nelze útočit na pokladny a vyvolat paniku. Takže maximálně by musela stáhnout všechny úvěry, které by museli věřitelé předčasně splatit?

Tohle se třeba stalo u Union banky, která po krachu taky vyzvala věřitele, aby předčasně splatili své úvěry. U vyšších úvěrů, např. hypoték to může být docela nepříjemné.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 30. 8. 2009 09:03

To by mě zajímalo kde to čtete? Nějaké odkazy by nebyly? Asi neprolejzám ty správné www, ale nic takového jsem nezaznamenal :?:
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 30. 8. 2009 10:12

Prý měla mBank ztrátu 3 miliardy, ale nevím co je na tom pravdy. Zatím se k tomu oficiálně nevyjádřili.
stanislav.stribrny
Diskutér


Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 8. 2009 14:05

Chlapi, tak ať krachnou :-) ... vždyť to ani banka pořádně není :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvzd 30. 8. 2009 14:28

Pro mě je to nejlepší banka v ČR, krachu se neobávám a vklady jsou stejně pojištěny do ekvivalentu 50 000 € jako u jiných "českých" bank.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 30. 8. 2009 14:31

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 8. 2009 17:14

capellen píše:Po internetu čtu "zaručené" informace ohledně ztrát mBank a jejího neodvratného pádu. Zajímalo by mne, zda se tyto informace nějak zakládají na pravdě a pak, zda v případě krachu mBank jsou vklady pojištěny dle českých zákonů. Díky.

Ztráty při rozjezdu banky byly plánované, takže to není nic neočekávaného. Vklady v mBank jsou pojištěné ale v polském fondu (podmínky jsou stejné jako u českého).
I když aktuálně mi to je celkem jedno, protože po snížení kreditních úroků jsem od nich všechny peníze odstěhoval jinam :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 8. 2009 18:09

stanislav.stribrny píše:Prý měla mBank ztrátu 3 miliardy, ale nevím co je na tom pravdy. Zatím se k tomu oficiálně nevyjádřili.


1. mBank je obchodni znacka, takze zadnou ztratu mit nemuze :-)
2. ztraty lokalni pobocky byly planovane, ty by dlouhodobe mohly mit vliv na fungovani byznysu v CR, ale nikoliv (zatim) ohrozit chod banky
3. ztrata byla za 1Q 2009 (planovana) nicmene to nebylo ani 0,5mld (v CZK), ale vicemene jen ucetni - penize se prelily do rezervniho fondu, viz ctrletni zprava. BRE je puvodem banka s byznysem orientovanym na firmy, takze je to na kryti pripadnych ztrat z uveru firmam (retail dela az od r.2000).

Vyjadreni lze k tomu dohledat i na strankach ceske pobocky
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_mike 3. 9. 2009 09:35

Zdravim
Potrebuji vas nazor a to na ....
Potrebuji ucet, na kterem bude penez tak do 5 000kc [na drobne e-nakupy] a byt aktivni na paypalu a tak tri vybery z bankomatu a s co nejmensimi bank. poplatky....takze kdyz jsem videl tabulku jak je na tom mBank tak jsem si rekl to je to prave orechove... proste potrebuju vedet jestli v cechach v bankovnim sektoru opravdu uz nic lepsiho neni...thx
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2009 09:42

Kdyz si tady prectes par postu, tak zjsitis, ze mBank je na Paypal to nejhorsi co muze byt, prave z duvodu debilnich kurzu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_mike 3. 9. 2009 09:47

ja bych pro zacatek potreboval alespon 3 banky, z kterych se mam rozhodovat>>> no me je jasne ze to bude asi mBank,KB,CS
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků