Nepřebírání dobírky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 14. 9. 2009 19:16

na mě jako na nesolventního zákazníka koukali jen u Opelu ... když jsem se chtěl podívat do vystavené Astry, tak mě okřikli, že to stejně kupovat nebudu, tak ať na to nešahám. Tak jsem našim doporučil Seata Toledo. Jednoduché. :hm
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 9. 2009 00:15

Tak hlavně abysme vyhráli v tom hokeji. Jen to počasí by mohlo být lepší.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 9. 2009 05:18

eLzyx - Máš si z gumáků nejdřív vyklepat slámu... pak se nediv :-) Na mě se naopak všude lepí a co že si to hodlám koupit :-( a já se přitom jen chci mrknout, nebo pokochat. Ne vše, naš mé oko libě spočine chci hned tahat domů... :-D
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2009 07:20

Ruprecht001: a zase i naopak, ze? Ne vse, nac tve oko libe spocine chce, abys je tahal domu :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 15. 9. 2009 07:46

Jaké vznikají e-shopům náklady navíc, když se jím vrátí nepřevzatá zásilka ?
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 9. 2009 08:03

michal.kolesa píše:Jaké vznikají e-shopům náklady navíc, když se jím vrátí nepřevzatá zásilka ?


Jaké?

- práce s expedicí zásilky, následně vystavení storna, znovunaskladnění atd. Pokud tato veškerá činnost zabere byť jen v součtu jednu jedinou hodinu, činí to cca 150 Kč nákladové položky na plat zaměstnance pobírajícího 18tis. hrubého.
- balné, řádově koruny až desetikoruny na zasilku
- poškození zboží, může se stát, že zboží bude poškozeno při transportu k zákazníkovi a zpět a náhradu nebude možné vymáhat po přepravci
- a samozřejmě nesmí se zapomenout na samotné poštovné, resp. dopravné v řádek desítek korun

Suma sumárum, není to málo a rozhodně to není zadarmo. Naštěstí takových "zákazníků" není mnoho a jejich počet se pohybuje kolem 1-3 %, což odpovídá gaussově křivce rozložení. Navíc tito "zákazníci" se dostávají na černou listinu, aby se podobná zátěž minimalizovala.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2009 08:55

Vetsine e-shopu vznikne skoda i tim, ze vetsinu sortimentu nedrzi skladem a vzdycky objednavaji online u velkoobchodu. Kdyz jim to zakaznik vrati, tak jim to zustane "na sklade", protoze VO je samozrejme vyfuckuje.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 15. 9. 2009 10:32

Hlavně cokoliv poslat na dobírku je minimálně 90kč a to je jen dle ceníku pošty. K tomu balné atd..
zuzkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2009 10:49

zuzkys: no to neni vcelku pravda. Bezne posilam na dobirku a platim vzdy 64 Kc.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 9. 2009 11:27

S474N + zuzkys: Je pochopitelné, že cena poštovného u zásilky se skládá z několika položek: samotné poštovné + cena za výběr hotovosti. Poštovné samo je odstupňováno podle hmotnosti a podle toho, zda se jedná o doporučenou zásilku, balík, popř. expresní zásilku, nebo obchodní balík. Podobně peníze je možné zinkasovat složenskou do rukou odesilatele, nebo poukázáním na účet odesilatele. Proto je cena za "dobírku" různá. Podle mého je 64 Kč minimum, osobně posílám nejčastěji malé zásilky na dobírku v ceně 71 Kč, pokud zuzkys posílá balíkovky, bude to spíše těch 90 Kč, pokud to budou OB, tak 116 Kč. Ale tohle je snad jasné každému, kdo byť jen jedním očkem nahlídne do ceníku ČP. To tu snad řešit nemusíme. Nebo máš S474N potřebu vytvářet rozpory z ničeho podobně jako michal.kolesa, který zřejmě celý den nědělá nic jiného a zakládá po nejrůznějších diskusních fórech vlákna s infantilními rozporuplnými dotazy?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 15. 9. 2009 12:11

To mi v e-shopech taky už vysvětlili proč je dobírka dražší. že tam je "příplatek" za to, že pošta od mě vezme peníze a pošle je e-shopu. Že vlastně dělá dvě služby. Přinese balík a ještě pošle složenku
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 9. 2009 12:34

eLzyx: tak nějak to tehdy bylo. nakonec si naši koupili auto v jiném autosalonu...

S474N: tak to posíláš leda obálky do 5cm výšky a váhy 200g. Protože cokoliv nad a cenou nad 500kč je za přesně 97kč včetně dobírky a to ještě v případě dobírky na účet (A).

michal.kolesa: tak když ti to vysvětlili, proč se ptáš znova? čekáš snad jinou informaci, než už ti dali?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 9. 2009 12:36

michal.kolesa píše:Jaké vznikají e-shopům náklady navíc, když se jím vrátí nepřevzatá zásilka ?

hele ty si fakt děláš srandu, že?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 15. 9. 2009 12:49

Teď řeším, proč si lidé nepřebírají dobírky a né proč je dobírka dražší.
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 9. 2009 14:19

Proč? Protože si to rozmyslí, produkt náhle zlevní, prodejci trvá dva tejdny než dodá zboží "skladem", takže klient ztratí zájem, pošta zašantročí oznámení, objednávku udělal někdo jiný než adresát, údajně někdo i pořádá závody, objedná na více místech převezme první balík co dorazí.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků