Nepřebírání dobírky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 15. 9. 2009 14:26

Já jsem zjistil jednu vec. kde mají skladem tak tam to mají drahé a kde skladem nemají tam to mají nejlevnější.

Může to mít nějakou souvislost ?
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 9. 2009 14:34

No jasně, levné se dřív vyprodá, držet zboží na vlastním skladě stojí peníze. Navíc u spousty eshopů skladem znamená, že nikoliv oni, ale velkoobchod má skladem, spousta eshopů taky funguje tak, že jen předají objednávku a velkosklad to expeduje přímo k zákazníkovi, nelze zvolit osobní odběr.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 9. 2009 14:41

Ruprecht001: pokud nekdo napise takove kategoricke tvrzeni, jako je, cituji:
zuzkys píše:Hlavně cokoliv poslat na dobírku je minimálně 90kč a to je jen dle ceníku pošty. K tomu balné atd..

Tak si bud, ze se ozvu, zvlaste, kdyz me osobni zkusenosti hovori naprosto jinak :wink:

mikicz: to posilam drobnosti, ktere se v pohode vejdou do obalky C4/C5. Nicmene to je uplne jedno, co posilam, dulezite je, ze ta slecna tvrdila neco o minimu i presto, ze to minimem neni.

michal.kolesa: protoze jednoduse nevydrzi cekat a koupi si to nekde jinde.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 9. 2009 14:54

xtonda píše:Proč? Protože si to rozmyslí, produkt náhle zlevní, prodejci trvá dva tejdny než dodá zboží "skladem", takže klient ztratí zájem, pošta zašantročí oznámení, objednávku udělal někdo jiný než adresát, údajně někdo i pořádá závody, objedná na více místech převezme první balík co dorazí.


Tak přidám několik střípků z vlastní ! zkušenosti. Mám přesně takového kamaráda, který je schopen si něco někde objednat a druhý den zavolat, že objednávku ruší, protože to jinde našel o 20 Kč (na 500 Kč) levněji a pak je dosti ukřivděný, když se to u prvního prodejce snaží objednat znova, protože ten druhý, levnější, to nemá skladem a bude to mít až za 14 dní.

Ztracená oznámení jsou kapitolou samu pro sebe. Je to o lidech, zkrátka v některých lokalitách se pošťáci neobtěžují ta oznámení ani vypisovat. Ale na druhou stranu, zákazník, který dostane potrvzující mail o tom, že zásilka už byla odeslána se neobtěžuje se ani po 2 týdnech na poště zeptat, zda mu tam něco náááhodou neleží.

A do třetice: Už jsem zažil, že zákazník nepřevzal ne právě levnou zásilku a vymlouval se na to, že mu někdo hacknul počítač a že ON nic neobjednával a když to řeknu jemně, byl DOST držkatý, co že si to dovoluji ho z něčeho takového obviňovat. Po té, co jsem mu ukázal, že IP adresa jeho mailu a objednávkového PC je identická přišel s výmluvou, že se mu do PC naboural jeho bratr, aby ho naštval.

Zkrátka, někdy je to exotika :-)
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 25. 9. 2009 13:27

Ruprecht001 píše:Ztracená oznámení jsou kapitolou samu pro sebe. Je to o lidech, zkrátka v některých lokalitách se pošťáci neobtěžují ta oznámení ani vypisovat. Ale na druhou stranu, zákazník, který dostane potrvzující mail o tom, že zásilka už byla odeslána se neobtěžuje se ani po 2 týdnech na poště zeptat, zda mu tam něco náááhodou neleží.


Ano, moc rád si na poště vystojím tu frontu, aby mě pak poslali pryč s tím že nic nikde, nehledě na to, jak perfektní má pošta otvírací dobu ...
Proto, cokoli větší, cennějšího zásadně registrovaně.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 9. 2009 13:36

Ency: co to je registrovaně? Pošta má na webu sledovatelnou každou zásilku do ČR s udanou hodnotou nad 500,-Kč...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 25. 9. 2009 13:45

Já myslím, že to je podle TYPU zásilky a né podle ceny. Viz odkaz http://www.ceskaposta.cz/assets/galerie/sdz_010409.pdf
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 9. 2009 13:49

michal.kolesa: ehm... jistě. Protože zásilku nad 500kč a nad 5cm výšky lze poslat jako BX, BA, BO nebo EMS. všechny jmenované jsou sledovatelné. Obyčejné zásilky a doporučené do 500kč a 5cm (R) sledovatelné nejsou. Kdybys došel někdy na poštu, věděl bys to. A kdybys tam byl každý týden 5x jako já, tak bys to věděl i v noci zpaměti.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 25. 9. 2009 13:54

Já myslím, že je potřeba té ženské říct jako jaký typ zásilky to je. Já jsem teď jedné holce prodal knihu. na podacím lístku je písmeno R

Navrhuji tento "specifický" problém vyřešit soukromou zprávou, aby jsme nedělali bordel ve vlákně
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 9. 2009 13:57

michal.kolesa: umíš číst? zísilky do 5cm výšky a udané ceny do 500kč lze poslat jako R. Jiné ne.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 25. 9. 2009 14:06

V tom množství textu jsem to jasksi přehlédl.
A to ten balíček měří? Váží to jo. Mě už se stalo, že kniha mi přišla jako obchodní balík a byla tenká.
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 9. 2009 14:10

michal.kolesa: jo. 5cm poznají od oka a mají na to i pravítko. Neřekl jsem, že se menší a levnější věc nedá poslat jako obchodní balík. Jenom trvám na tvrzení, že žádná zásilka do ČR s udanou cenou nad 500,-Kč a nebo nad 5cm výšky se nedá poslat tak, aby nebyla na webu sledovatelná.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků